صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 192901
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
نخستین تمرین تیم والیبال سایپا در بوسان کره جنوبی
تیم والیبال سایپا که برای شرکت در تورنمنت بین المللی والیبال راهی بوسان کره جنوبی شده است نخستین تمرین خود را صبح امروز (پنجشنبه) در سالن "ساجیک" این شهر برگزار کرد.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی فدراسیون والیبال، امروز بازیکنان زیر نظر فرید صائبی به تمرین سرویس‌های هدفمند و مرور تاکتیک های تیمی پرداختند.
همچنین جلسه هماهنگی (تکنیکال میتینگ) این مسابقات عصر امروز با حضور فرید صائبی و سعید تقی زاده به عنوان سر مربی و سرپرست تیم والیبال سایپا و نیز نمایندگان هشت تیم دیگر حاضر در این مسابقات برگزار خواهد شد.
نماینده ایران در رقابت‌های بین المللی والیبال کره جنوبی با تیم های هیوندای ال، آی، جی و کپکو (کره جنوبی) همگروه است و در گروه دیگر این رقابت‌ها پنج تیم سامسونگ، کال و ووری کپتال (کره جنوبی)، ژژیانگ (چین) و سنتوری (ژاپن) به رقابت می‌پردازند.
تیم والیبال سایپا شنبه سوم مرداد ماه در نخستین دیدار خود ساعت 10 صبح به وقت تهران به مصاف تیم کپکو از کره جنوبی می‌رود.
همچنین مراسم افتتاحیه مسابقات بین المللی کره جنوبی بیش از این رقابت برگزار می‌شود.
گفتنی است که کلینیک داوری این مسابقات نیز امروز (پنجشنبه) با حضور اصغر کاظمی، داور ایرانی برگزار خواهد شد.
دسته ها : ورزش
پنج شنبه اول 5 1388
بازگشت یک "دروغ"
نود و ششمین دور از رقابت‌های دوچرخه سواری تور دو فرانس در حالی از روز شنبه 4 ژوئیه (13 تیر) آغاز ‌شده که در کنار موضوع دوپینگ، بازگشت "لانس آرمسترانگ" به دنیای دوچرخه‌سواری و حضور در این تور بحث‌برانگیز شده است.
به گزارش سایت دویچه وله، رکاب زنی با تریکوی زرد، دندان بر لب گزیده، نگاه به جلو و با عزمی آهنین سربالائی‌های جانکاه کوه‌های آلپ را در می‌نوردد. بر روی این عکس با تیتری درشت نوشته شده بود: «دروغی بنام آرمسترانگ». این تیتر روزنامه ورزشی فرانسوی "لو اکیپ" در روز 24 اوت سال 2005 میلادی بود. این تیتری بود که یک اسطوره را فروپاشاند.

** کناره‌گیری پس از هفت پیروزی
اسطوره آرمسترانگ با خبر ابتلا او به سرطان آغاز شد. دوچرخه‌سواری که موفق شد بر سرطان غلبه کند و دو سال بعد تریکوی زرد قهرمانی سخت‌ترین و قدیمی‌ترین رقابت دوچرخه سواری جهان را بر تن کند. آرمسترانگ تنها دوچرخه‌سواری بود که موفق شد هفت سال پیاپی عنوان قهرمانی را به دست آورد. او درست چهار سال پس از اینکه با دنیای دوچرخه‌سواری وداع گفت، در سپتامبر سال 2008 میلادی، بازگشت خود را اعلام کرد.

** «دروغی بنام آرمسترانگ»
خبرنگاران روزنامه ورزشی لو اکیپ در سال 2005 با ترفندی موفق شدند، رمز نتایج آزمایش دوپینگ را در یک لابراتوار معتبر که بنا به درخواست آژانس جهانی ضد دوپینگ صورت گرفته بود، بشکنند و به اسامی افرد دوپینگ کرده دست پیدا کنند.
آزمایش اول این رکاب زنان در سال 1999 صورت گرفته بود که بر اساس دانش آن زمان نتیجه دوپینگ منفی بود. شیشه دوم نمونه دوچرخه سواران که منجمد شده بود، شش سال بعد از سوی آژانس جهانی ضد دوپینگ بار دیگر کنترل شد که براساس آخرین دستاوردهای علمی نتیجه دوپینگ شش رکاب زن مثبت از کار درآمد و وجود ماده نیروزای "اپو" در خون آنان به اثبات رسید.
طبق این آزمایش لانس آرمسترانگ قبل از آغاز تور دوپینگ کرده بود که به همین دلیل هم در دور زمان بندی با قدرت بیش از حد حاضر شد. طبق این گزارش او سپس در مراحل 9 ، 10 و همچنین در کوه‌های آلپ از داروهای نیروزا استفاده کرده بود و آرمسترانگ بدین ترتیب موفق به کسب نخستین پیروزی خود شد.

** چرا پیگیری قانونی امکان پذیر نیست؟
آرمسترانگ هرچند به لحاظ علمی رسوا شد، اما به لحاظ قانونی امکان پیگرد او وجود نداشت. طبق قانون آژانس جهانی ضد دوپینگ (وادا) پیگرد قانونی تنها در صورتی امکان‌پذیر است که نتایج آزمایش"آ" و "ب" مثبت باشد.
از آنجائی که آزمایش "آ" در سال 1999 صورت گرفته و نتیجه آن هم منفی بود، این آژانس نمی‌تواند از مجاری حقوقی به تعقیب آرمسترانگ بپردازد. در عین حال از هنگام بازگشت آرمسترانگ به میان رکاب‌زنان، او بیش از پیش مورد کنترل قرار می‌گیرد. وی از ماه ژانویه سال جاری تاکنون 30 بار مورد کنترل رسمی قرار گرفته است.
آرمسترانگ 37 ساله اعلام کرده که هیچ‌گاه از داروهای نیروزا استفاده نکرده است و همه این اتهامات دروغ و جوسازی است. او هرچند در اولین حضور پس از بازگشت در "تور دون آندر" به مقام 64 دست یافت، اما تنها نام او باعث شد تا 138 هزار نفر در خیابان‌های آدلیت حضور یابند.
آرمسترانگ در دور ایتالیا نیز با 16 دقیقه تفاوت با "دنیس منچوف" نفر اول این رقابت‌ها در رتبه دوازدهم جای گرفت، اما در آنجا نیز نام او باعث شد تعداد زیادی از شبکه‌های تلویزیونی با پرداخت هزینه‌های سنگین به پخش مستقیم این رقابت‌ها اقدام کنند.
اکنون به نظر می‌رسد که مسئولان تور دو فرانس پس از رسوائی‌های سال‌های گذشته و مشکلات مالی ناشی از آن، تصمیم گرفته‌اند "اقتصادی" فکر کنند.
دسته ها : ورزش
يکشنبه جهاردهم 4 1388
تیم فوتبال شن سا ساوه به کشور پرتغال دعوت شد
فدراسیون فوتبال کشور پرتغال برای شرکت در یک تورنمنت بین المللی در این کشور از تیم فوتبال شن سای ساوه ایران دعوت کرد.
مدیرعامل باشگاه فرهنگی، ورزشی شن سای ساوه روز پنجشنبه با بیان این مطلب به ایرنا گفت: برای نخستین بار است که یک تیم باشگاهی فوتبال از ایران برای شرکت در یک تورنمنت سطح بالا به کشوری اروپایی دعوت می شود.
سید محمد مرتضوی نژاد افزود: فدراسیون فوتبال با اعزام تیم شن سای ساوه به عنوان نماینده ایران به کشور پرتغال ضمن اعلام همه گونه حمایت خود از این تیم، موافقت کرده است.
وی بیان کرد: دور نخست این رقابت ها در سنین زیر 18 سال است از 23 تا 29 مرداد ماه برگزار و دور دوم نیز 15 روز بعد از این مسابقات با حضور تیم جوانان شن سا برگزار می شود.
مدیر عامل باشگاه فرهنگی، ورزشی شن سای ساوه تصریح کرد: باید تلاش کنیم، ضمن جدا شدن از دایره بسته فوتبال سنتی، وارد فوتبال مدرن شویم، همانگونه که باشگاه شن سا در فوتسال این حرکت را انجام داد و نتایج مطلوبی نیز به دست آورد.
مرتضوی نژاد اظهار داشت: این باشگاه با تلاش و ارایه فوتسال مدرن توانست در پیشرفت فوتسال ایران در دنیا گام بردارد به طوری که بیش از نیمی از بازیکنان تیم ملی را به جامعه فوتبال معرفی کرده است.
وی ادامه داد: این باشگاه قصد دارد با حرکتی نو، گامی نیز برای پیشرفت فوتبال کشور بردارد و با برنامه ریزی های مختلف از جمله تشکیل آکادمی های فوتبال و فوتسال فعالیت هایی را آغاز کرده است.
مرتضوی نژاد افزود: این باشگاه که ریشه در فوتسال دارد در این مسابقات تلاش می کند تا از اعتبار فوتبال کشور دفاع کند.
وی یکی از اهداف مهم جهت شرکت در این مسابقات را کسب پیروزی در عرصه های مختلف و سربلندی نام میهن اسلامی و کشور ایران عنوان کرد.

 (ایرنا)
دسته ها : ورزش
جمعه پنجم 4 1388

تیم والیبال پیکان ایران در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا (جام باشگاه‌های آسیا) که در دبی برگزار می شود، به مقام قهرمانی دست یافت.

 

به گزارش ایسنا؛ تیم پیکان در بازی پنج‌شنبه شب شب موفق شد در سه ست پیاپی با نتیجه 25 بر 20، 25 بر 22 و 25 بر 20 الهلال عربستان را شکست دهد و برای پنجمین بار به عنوان قهرمانی این رقابت‌ها دست یابد.

پیکان با قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا علاوه بر تصاحب جام این مسابقات، توانست به مسابقات باشگاههای جهان که آبان ماه در قطر برگزار می شود نیز راه یابد.

تیم پیکان در چهار دوره گذشته‌ی مسابقات والیبال باشگاه‌های آسیا نیز قهرمان شده بود.

دسته ها : ورزش
پنج شنبه چهارم 4 1388
مهدی مهدوی کیا از تیم ملی خداحافظی کرد
کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان که بیش از 110 بازی ملی برای این تیم انجام داده است پس از آنکه نتوانست به همراه این تیم به جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی صعود کند مثل علی کریمی از تیم ملی خداحافظی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی مهدوی کیا که سالها در تیم ملی فوتبال کشورمان به عنوان بازیکنی تاثیرگذار فعالیت کرده بود و پس از جام جهانی 2006 به عنوان کاپیتان اول تیم ملی به میدان می رفت، سه شنبه شب خبر خداحافظی اش از تیم ملی را اعلام کرد.

مهدی مهدوی کیا با اعلام این خبر گفت: خیلی ناراحتم که تیم ملی ایران از راهیابی به جام جهانی بازماند و نتوانستیم پیام آور شادی برای میلیون ها ایرانی دوست داشتنی باشیم. من قصد دارم درباره خداحافظی ام از تیم ملی در قالب یک نامه یا یک مصاحبه توضیحاتی بدهم و طی روزهای آتی این کار را خواهم کرد.

 

مهدوی کیا افزود: من قبل از پایان بازی های تیم ملی ایران در رقابت های مقدماتی جام جهانی گفته بودم در صورتی که تیم ملی به جام جهانی صعود کند و مربیان خواهان ادامه حضور من در تیم ملی باشند، در خدمت تیم کشورم خواهم بود و در صورت عدم راهیابی تیم ملی به جام جهانی، از تیم ملی خداحافظی خواهم کرد. حالا هم حرفی که چند وقت پیش زده بودم را تکرار می کنم و می گویم که بازی با کره جنوبی آخرین و تلخ ترین بازی من در تیم ملی بود.

علی کریمی کاپیتان دوم تیم ملی فوتبال کشورمان نیز روز سه شنبه خبر کناره گیری اش از تیم ملی را رسما اعلام کرد تا دو کاپیتان اول و دوم ایران همزمان از حضور در تیم ملی خداحافظی کنند.


دسته ها : ورزش
چهارشنبه سوم 4 1388
X