صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 192833
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
آقای موسوی! شما مباشر یا معاون در ارتکاب جرائم و آشوب‌های جاری در کشور هستید

خبرگزاری فارس: یک حقوقدان برجسته خطاب به موسوی نوشت: شما در بسیاری از موارد مباشر یا معاون در ارتکاب آشوب ها و جرائمی هستید که در این مدت در شهرهای مختلف کشور، بخصوص شهر تهران به وقوع پیوسته است.


به گزارش خبرگزاری فارس، متن این نامه به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
"مصادیق بارز جرائم میرحسین موسوی "
"الفتنة اشدّ من القتل " (سوره بقره آیه 191)
جناب آقای مهندس میرحسین موسوی - کاندیدای محترم ریاست جمهوری
با سلام و احترام؛
خلق حماسه شکوهمند و کم‌نظیر 22 خرداد 88 بدون شک از مقدرات الهی و الطاف رحمانی خداوند تبارک و تعالی است که بر ملت ایران نازل گردید و با هدایتهای داهیانه مقام معظم رهبری - دام‌ظله‌ العالی - به دست ملت غیور و فهیم ایران اسلامی به وقوع پیوست و همچون برگ زرینی در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی می‌درخشد. حماسه‌ای که بیش از پیش بر عظمت و قدر و منزلت ملت در نزد جهانیان افزود و مایه مباهات دوستان انقلاب اسلامی و مسلمین و مستضعفین جهان شد و دشمنان قسم خورده را بیش از همیشه مأیوس و درمانده کرد.
شکی نیست که شما نیز با شرکت خود به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری در این انتخابات، سهم قابل ملاحظه‌ای در خلق این حماسه عظیم‌ داشته‌اید؛ لکن متأسفانه اعمال، گفتار و مواضع شما و دوستانتان بعد از انتخابات و به خصوص اصرار و پافشاری غیرقانونی شما در اعتراض به اعلام اولیه نتایج انتخابات از طریق کانالهای غیر حقوقی برخلاف قوانین مصرح موضوعه کشور و از راه تحریض و تحریک هوادارانتان به برپایی تظاهرات و اعتراضهای خیابانی، خسارات جبران‌ناپذیر و هزینه‌های سنگین را بر کشور تحمیل نمود که جبران آن به سادگی و به زودی ممکن نبوده و شاید غیر ممکن باشد.
این حوادث خسارات سنگین مادی و معنوی به بار آورد که بدون شک مقصر و عامل اصلی آنها شما هستید. خساراتی چون: ایجاد بدبینی در کسر عظیمی از مردم به صداقت نظام اسلامی و خدشه وارد نمودن به وجاهت انقلاب اسلامی در نزد جهانیان، تألمات روحی قاطبه مردم و مؤمنین، تلخ نمودن کام ملت پس از شیرینی شرکت در انتخابات و ایجاد ترس و دلهره و ناامنی در بسیاری از مردم کشور که این اقدامات غیرقانونی موجبات فعالیت گروهی از محارب و مفاسد را نیز فراهم گردانید تا دست تطاول به سوی بیت‌‌المال و اموال عمومی و خصوصی دراز نموده و با به آتش کشیدن و غارت اماکن و اموال عمومی و خصوصی و سرقت از آنها به مدت یک هفته، کشور را ناامن نمایند تا بدانجا که عده‌ای از مردم عزیز کشور را نیز به قتل رسانده و مجروح نمایند.
شما خواسته‌ یا ناخواسته، در بسیاری از موارد مباشر یا معاون در ارتکاب جرائمی هستید که در این مدت در شهرهای مختلف کشور، بخصوص شهر تهران به وقوع پیوسته است. گرچه خسارات معنوی که اعمال و رفتار و گفتار شما برای کشور به بار آورده قابل جبران نمی‌باشد. اما اعمال شما طبق قانون مجازات اسلامی جرم بوده و توسط دستگاه قضایی قابل پیگیری است که خوبست شما که مدعی قانون‌گرایی هستید به آنها توجه نمایید.
اهم این جرایم عبارتند از:
1- مباشرت در برهم زدن امنیت کشور موضوع ماده 498 قانون مجازات اسلامی
حرکات غیرقانونی شما که با دادن اطلاعیه از هواداران خود می‌خواهید با نماد خاص و به صورت غیرقانونی و بدون کسب مجوز از مقامات ذی‌صلاح، به خیابانها بریزند و خود نیز با حضور در این مجامع موجبات تحریک و تشویق بیشتر قانون‌شکنان را فراهم می‌نمایید از مصادیق بارز برهم زدن امنیت کشور موضوع ماده 498 قانون مجازات اسلامی است. مطابق این ماده: "هرکس با هر مرامی، دسته، جمعیت یا شعبه، جمعیتی بیش از دو نفر در داخل یا خارج از کشور تحت هر اسم یا عنوان تشکیل دهد یا اداره نماید که هدف آن برهم زدن امنیت کشور باشد و محارب شناخته نشود به حبس از 2 تا 10 سال محکوم می‌شود. "
2- مباشرت در اجتماع و تبانی در ارتکاب جرائم
مطابق ماده 610 قانون مجازات اسلامی "هرگاه دو نفر یا بیشتر اجتماع و تبانی نمایند که جرایمی بر ضد امنیت داخلی یا خارجی کشور مرتکب شوند یا وسایل ارتکاب آن را فراهم نمایند در صورتی که عنوان محارب بر آنان صادق نباشد به 2 تا 5 سال حبس محکوم خواهند شد. "
3- مباشرت در افتراء و توهین و هتک حرمت اشخاص
شما در موارد متعدد و با استفاده از الفاظی چون‌ "شعبده‌بازی دست‌اندرکاران انتخابات و صداوسیما "، "صحنه‌آرایی خطرناک "، "متصدیان بی‌امانت "، "توجیه‌گریان دروغگو "، "متقلبان "، "خائن به آرای مردم "، "برنامه‌ریزی پشت پرده برای دستکاری در انتخابات " و.... در اطلاعیه‌هایتان، اقدام به هتک حرمت مقامات مسئول در انتخابات، موضوع مواد 609، 697 و 698 قانون مجازات اسلامی نموده‌اید. مطابق ماده 609 قانون مجازات اسلامی "هرکس با توجه به سمت، یکی از رؤسای سه قوه یا معاونان رئیس جمهور یا وزرا یا یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی یا نمایندگان مجلس خبرگان یا اعضای شورای نگهبان یا قضات یا اعضای دیوان محاسبات یا کارکنان وزارتخانه‌ها و مؤسسات و شرکتهای دولتی و شهرداریها در حال انجام وظیفه یا به سبب آن توهین نماید به 3 تا 6 ماه حبس و یا تا 74 ضربه شلاق و یا 50 هزار تا یک میلیون ریال جزای نقدی محکوم می‌شود. "
مطابق ماده 697 قانون مجازات اسلامی "هرکس به وسیله اوراق چاپی یا خطی یا به وسیله درج در روزنامه و جراید یا نطق در مجامع یا به هر وسیله دیگر، به کسی امری را صریحاً نسبت دهد یا آنها را منتشر نماید که مطابق قانون آن امر جرم محسوب می‌شود و نتواند صحت آن اسناد را ثابت نماید جز در مواردی که موجب حد است به یک ماه تا یک سال حبس و تا 74 ضربه شلاق یا یکی از آنها حسب مورد محکوم خواهد شد. "
ماده 698 قانون مجازات اسلامی: "هرکس به قصد اضرار به غیر یا تشویق اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله نامه یا شکواییه یا مراسلات یا عرایض یا گزارش یا توزیع هرگونه اوراق چاپی یا خطی با امضا یا بدون امضا اکاذیبی را اظهار نماید یا با همان مقاصد اعمالی را برخلاف حقیقت رأساً به عنوان نقل قول به شخص حقیقی یا حقوقی یا مقامات رسمی تصریحاً یا تلویحاً نسبت دهد اعم از اینکه از طریق مزبور به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به غیر وارد شود یا نه علاوه بر اعاده حیثیت در صورت امکان، باید به حبس از 2 ماه تا 2 سال و یا شلاق تا 74 ضربه محکوم شود. "
4- مباشرت و معاونت در تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران
شما با برپایی تظاهرات غیر قانونی و ایراد سخنان خلاف واقع علیه نظام و ایراد اتهامات متعدد و در بیانیه‌های خویش مانند "طرح بازی بزرگ توسط مقامات "، "حاکمیت دروغ و استبداد "، "روند پرمخاطره "، "تخلفات و کارشکنی‌های متعدد و نارسایی‌های گسترده "، "تزلزل ارکان نظام "، وجود "توجیه‌گران دروغگو " در نیروهای مؤثر نظام، "برخوردهای غیرقانونی و خشونت‌بار با منتقدان " منجر به مصدومیت و شهادت هموطنان، "اقدامات وحشیانه در کشتار مردم "، "برخوردهای سبعانه " و "حمله به بانکها و ادارات و اموال مردم توسط اصحاب "، "تقلب و دروغ برای تکمیل طرح خود " هم مباشرت در تبلیغ علیه نظام اسلامی می‌نماید و هم با فراهم آوردن خوراک تبلیغاتی برای شبکه‌های خبری رسانه‌های خارجی و دشمنان نظام آنان را در ارتکاب این جرم معاونت می‌نمایید.
مطابق ماده 500 قانون مجازات اسلامی "هرکس علیه نظام جمهوری اسلامی ایران یا به نفع گروهها و سازمانهای مخالف نظام به هر نحو فعالیت تبلیغی نماید به حبس از 3 ماه تا یکسال محکوم خواهد شد. " و طبق بند 3 ماده 43 ذیل قانون "هرکس عالماً عامداً وقوع جرم را تسهیل کند " معاون جرم محسوب می‌شود.
5- مباشرت و معاونت در اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی و ممانعت از کسب و کار
با توجه به اینکه تجمعات شما بدون مجوز قانونی بوده و موجب اخلال در نظم و کسب و کار مردم می‌گردد از مصادیق بارز ماده 618 قانون مجازات اسلامی می‌باشد که مطابق آن "هر کس با هیاهو و جنجال و حرکات غیر متعارف یا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی گردد یا مردم را از کسب و کار باز دارد به حبس از 3 ماه تا یکسال و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد " و مطابق ماده 620 همین قانون اگر به صورت دسته جمعی واقع شود مرتکب به حداکثر مجازات مقرر محکوم خواهد شد.
6- معاونت در محاربه و افساد فی‌الارض
مطابق ماده 183 قانون مجازات اسلامی "هر کس که برای ایجاد رعب و هراس و سلب آزادی و امنیت مردم دست به اسلحه ببرد، محارب و مفسد فی‌الارض می‌باشد " و طبق تبصره 3 این ماده "میان سلاح سرد و سلاح گرم فرقی نیست. "
هم‌چنین مطابق ماده 187 همین قانون "هر فرد یا گروهی که طرح براندازی حکومت اسلامی را بریزد و برای این منظور اسلحه و مواد منفجره تهیه کند و نیز کسانی که با آگاهی و اختیار امکانات مالی مؤثر یا وسایل و اسباب کار و سلاح در اختیار آنها بگذارند محارب و مفسد فی‌الارض می‌باشند " و نیز مطابق ماده 687 قانون فوق‌الذکر "هر کس در وسایل و تأسیسات مورد استفاده عمومی از قبیل شبکه‌های آب و فاضلاب، برق، نفت، گاز، پست و تلگراف و تلفن و مراکز فرکانس و مایکروویر (مخابرات) و رادیو تلویزیون و متعلقات مربوط به آنها اعم از سد و کانال و انشعاب لوله‌کشی و نیروگاههای برق و خطوط انتقال نیرو و مخابرات (کابلهای هوایی یا زمینی یا نوری) و دستگاههای تولید و توزیع و انتقال آنها که به هزینه یا سرمایه دولت یا با سرمایه مشترک دولت و بخش غیردولتی یا توسط بخش خصوصی برای استفاده عمومی ایجاد شده و همچنین در علایم راهنمایی و رانندگی و سایر علائمی که به منظور حفظ جان اشخاص یا تأمین تأسیسات فوق یا شوارع و جاده) نصب شده است، مرتکب تخریب یا ایجاد حریق یا از کار انداختن یا هر نوع خرابکاری دیگر شود بدون آنکه منظور او اخلال در نظم و امنیت عمومی باشد به حبس از 3 تا 10 سال محکوم خواهد شد. "
که بنا بر تبصره یک همین ماده "در صورتی که اعمال مذکور به منظور اخلاق در نظم و امنیت جامعه و مقابله با حکومت اسلامی باشد مجازات محارب را خواهد داشت "
از آنجا که تمامی جرائم فوق‌ به وقوع پیوسته است لذا جنابعالی نیز که با اصرار و تأثیرات متعدد مبنی بر پیگیری اعتراض خود از طرق غیرقانونی و با آگاهی از عواقب کار و عمل غیر قانونی خود وقوع این جرائم را تسهیل نموده‌اید،‌معاون در جرائم مذکور محسوب می‌شوید.
7- معاونت در اخلال در نظم جامعه و ایجاد خوف موضوع تبصره‌های مولد 203 و 208 قانون مجازات اسلامی
8- معاونت در منازعه موضوع ماده 615 قانون مجازات اسلامی
9- معاونت در احراق و تخریب و اتلاف اموال موضوع مواد 675 الی 671 قانون مجازات اسلامی
ممکن است ایراد شود که برای تحقق معاونت در جرم "وحدت قصد " با مباشر جرم ضرورت دارد که باید اشاره نماییم که تکرار یک عمل توسط جنابعالی، با وجود اطلاع‌ از امکان بروز حوادث مجرمانه، و نیز اعلام شما مبنی براینکه حاضرید همه گونه هزینه‌ای را بپردازید می‌تواند قرینه‌‌ای بر قاصد بودن شما باشد.
در پایان، امیدوارم با اندکی تأمل و تجدیدنظر در رفتارهای خویش که شاید خسارت آن کمتر از 8 سال جنگ تحمیلی عراق و استکبار جهانی علیه کشورمان نباشد، دوباره به آغوش نظام اسلامی بازگشته و به جبران اشتباهات خویش بپردازید که پیامبر اکرم (ص) فرمودند: "حاسبوا قبل ان تحاسبوا "

دسته ها : سیاسی - اجتماعی
جمعه دوم 5 1388
تست کنکور طرفداران موسوی منتشر شد -

1) منظور آقای چیز از این جمله چه بوده است؟
« من به قانون عمل می کنم حتی اگر مخالف نظرم باشد!»
- خود قانون هم دریایی از معانی است، ظاهر بین و ریا کار نباشید.
- منظور واضح است،متاسفانه شما هم به نهضت دروغگویان پیوسته اید.
- چه سر به کلاه چه کلاه به سر!
- بنده سال ها بود از رسانه محروم بودم،به من حق بدهید،هیجانی شده بودم!


2) کدام یک از اقدامات زیر راهکار قانونی شکایت به نتایج انتخابات است؟
- هر کاری آقای چیز  انجام دهد عین قانون است.
- هر قانونی که موسوی همان چیز بگویم باید اجرا شود.
- این ها را به قانون شکن ها بگویید نه سبزّه‌ها.
- چیز و دوستانش خودشان قانون نویسند.


3) کدام یک از موارد زیر صحیح است؟
- اعلام خبر پیروزی ،قبل از شمارش آرا حق هر نامزدی است که می خواهد در هر صورت برنده باشد.
تقصیر ناظران است که به جای - نظارت بر صندوق ،به ایشان دل می داده اند و قلوه می ستانده اند.
- منظور از جشن پیروزی همان جشن شب مادر بوده است
- میزان رای ملت است.


4) کدام یک از عبارات زیر کلمه ی ملت را بهتر توضیح می دهد؟
- مردم شریف ولنجک وسعادت آباد
- ساکنین متشخص نیوزلند واسترالیا
- هر کس زبان بلند تری دارد
- چرا می خواهید یک اقلیت 24 ملیونی را بر یک اکثریت 13 ملیونی تهییج کنید؟


5) عمده ترین تخلف در شمارش آرا را چه می دانید؟
- وارد نمودن اتهامات بی پایه و اساس به آقای حاج آقا
- گذاشتن پا روی ارزش ها (دم حضرات)
- اختصاص 20 دقیقه به جای سه ساعت به نامزد منتخب.
- راه ندادن 300 تا ناظر از 41000 ناظربنده.


6) اگر رئیس جمهور شوید دوست دارید با چه عنوانی صدایتان بزنیم؟
- داماد لرستان
- شوهر عروس آذربایجان
- پدر زن سیستان
- رستم دستان


7) نظر آقای چیز درباره ی این که عده ای در این روز ها کشته شده اند یا مورد آزار قرار گرفته اند چیست؟
- چه سکوت می کرد و چه نمی کرد، با توجه به قضا و قدر ،اجلشان رسیده بود.
- گفته بود مواظب خودتان باشید! سستی به خرج دادند.
- شاید بتواند از حق مردم بگذرم اما از حق خود هرگز.
- شهروندهای درجه ی دوی روستاها و شهرستان ها باید جوابگوی این ماجراها باشند.


8) چه راهکاری برای برون رفت از این معضل وجود دارد؟
- گسترش موج سکوت سبز ،به سراسر دشت ها و جاهایی که امکان آبیاری فضای سبز هم موجود باشد.
- اعلام نتایج دل پذیر!
- عذر خواهی رسمی از خاندان حاج آقا.
- پوشیدن پیراهن مشکی وبستن شال سیاه به سر به جای دست بند سبز.


9) چرا چیز در نامه به شورای نگهبان درخواست باز شماری حتی یک صندوق را هم نداد؟
- اعتقاد قلبی ایشان به اینکه نباید مومنین را به زحمت انداخت!
- این تازه اول داستان است!
- حیف از این حضور سبز نیست به این زودی ها تمام شود.
- چقدر ساده اید شما!


10) ا گر کاندیدایی چهار روز قبل از انتخابات خود را پیروز انتخابات بداند به او چه می گویید؟
- علاوه بر ذکاوت مورد نیاز برای ریاست جمهوری ،استعداد کف بینی هم دارد.
- پنج مرتبه امن یجیب برای همه ی مریضان اسلام!
- این هم از همان دروغ هاست، ایشان کجا نامه نوشتند به رهبری که دارند پیروز می شوند؟
- به قول یک خانم بزرگوار، ایشان هم حتما هر جایی می رفته دور و برشان خیلی شلوغ می شده


11) به نظر شما چرا وزارت کشور از اعلام صندوق به صندوق آرا استنکاف می کرد؟
- چون می ترسید فردا بگوییم اسم و فامیل و کد ملی رای دهنده ها را هم برایمان بیاورید.
- اینقدر برایش کار درست کرده بودیم که وقت سر خاراندن نداشت.
- نرود میخ آهنین فرو اینجا!
- مگه شهر به شهرش چه دردی رو از مادوا کرد که که صندوق به صندوق بکنه!


12) فرموده بودند: « کاسته شدن از اعتبار ایرانیان در جهان برایم دردناک است و یکی از دلایل
حضور من در عرصه همین است».نظر ایشان درباره ی بازتاب آشوب ها در خارج مرز ها چیست؟
- ایشان بیش تر به دنبال اثرات داخلی آن است.
- این هم قضا و قدر بود.
- ایشان اعلام کرده بود که درسیاست خارجی ما ار اصولمان کوتاه نمی آییم یکی از اصول همین است که ما سر کار باشیم، دنیا هر چه می خواهد بگوید!
- ممالک توسعه یافته ،مثل امثال جنابعالی ، ندید پدید نیستند، و از این کار ها زیاد دیده اند.

دسته ها : سیاسی
جمعه دوم 5 1388


فاطمه مرسلی
جناب آقای هاشمی رفسنجانی؛ رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و خبرگان رهبری
با تاملی دقیق بر مشی حضرتعالی از آغاز تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دهم تا برپایی نمازجمعه اخیر تهران، سوالات زیر به ذهن متبادر می گردد که امید آن می رود برای آنها پاسخی منطقی داشته باشید.
جنابعالی را چه شد که با نامه تلخ خود به رهبرمعظم انقلاب اسلامی چراغ سبزی را به اقدامات آتی اغتشاش طلبان نشان دادید؟
چه شد که بعد از اعلام نتایج انتخابات سکوتی سنگین و معنادار را برگزیدید؟
چه شد که هیچ یک از اقدامات ضدامنیت ملی برهم زنندگان نظم را محکوم نکردید؟ آیا مصلحت نظام اینگونه تشخیص داده شد؟
شما را چه شد که ضرب و شتم و قتل مردم بی گناه و بسیجیان ایثارگر توسط عناصر ضدانقلاب را محکوم نکردید؟
حالا چه شده است که با حضورتان بعنوان خطیب نمازجمعه، آشوب طلبان فرصت دوباره ای را برای التهاب آفرینی یافتند؟
چه شده است که ژست قانونگرایی به خودتان گرفته و در عین حال خواستار آزادی قانون گریزان از زندان هستید؟
چه شده است که شورایی را زیر سوال می برید که از دستاوردهای همان مبارزات انقلابی شصت ساله حضرتعالی می باشد؟
چه شده است که از ایراد و تغییر قانونی صحبت می کنید که خودتان در تنظیم و تصویب آن نقش داشتید؟
جنابعالی را چه شده است که اعتراض اقلیتی را به اعتراض کل ملت ایران نسبت می دهید؟
چه شده است که می فرمایید اگر شخصی در نهایت نتوانست با قانون کنار آید، باید سعی کند تا قانون اصلاح شود نه اینکه خودش را با قانون تطبیق دهد؟ مگر خون آن حضرات رنگین تر است؟
چه شده است که عمل صداوسیما را نادرست تشخیص داده و در عین حال به راه حل مناظره، مذاکره و مباحثه تاکید دارید؟
رئیس مجلس خبرگان رهبری را چه شده است که از تردید در ذهن مردمی سخن می گوید که خودشان ناظران امر برگزاری انتخابات بوده اند؟
چه شده است که هنجارشکنان سکوت شما را به خیانت تعبیر می کنند؟ از شما انتظار برآوردن کدام یک از منافع نامشروع خود را دارند؟
چه شده است که از عدم اعتماد مردم به نظام سخن می گویید؟ چرا عدم اعتماد آنان به گفتمان مجلس ششمی ها را به عدم اعتمادشان به نظام تعمیم می دهید؟
چه شده است که علیرغم فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اتمام انتخابات، آن را پایان یافته تلقی نکرده و نتایجش را به چالش می کشید؟
چه شده است که وضعیت کشور را بحرانی تفسیر می کنید؟ چرا وضعیت بحران مقبولیت خواص اطراف خود را به بحران مشروعیت کل نظام تعمیم می دهید؟
حضرتعالی را چه شده است که معیار قضاوت را سرزنش، شماتت و خنده دشمنان قرار داده نه حق و حقیقت؟ آیا مصلحت نظام را اینگونه تشخیص می دهید؟
جناب آقای هاشمی رفسنجانی، مگر یادتان رفته که حضرت امام فرمودند اگر روزی غرب از ما تعریف کند آن روز است که ما باید در خودمان شک کنیم و خدا آن روز را نیاورد. حالا چه شده است که بعداز فرمایشات حضرتعالی در خطبه های نمازجمعه 26 تیر تهران، رسانه ها و خبرگزاری های غربی با ذوق زدگی امید جدیدی را برای نیل به اهداف خود پیدا کردند؟
مطمئن باشید که دیگر عزت با اقتدار ملت هوشیار ایران اجازه نخواهد داد گفتمانی جز گفتمان انقلاب، امام و رهبری به حاکمیت برسد.چرا که رأی 24 میلیونی مردم به گفتمان عدالت خواهی در انتخابات دهم ریاست جمهوری به همراه نتایج رأی آنها در انتخابات مجلس هفتم و هشتم، شوراهای دوم و سوم شهر و روستا و ریاست جمهوری نهم، نشان از مجلس ختم گفتمان سازمان مجاهدینی ها، حزب مشارکتی ها، کارگزارانی ها و در یک کلام اصلاحات دارد.
فراموش نکنید حماسه 22 خرداد 88 آغازی بود بر پایان گفتمان استحاله طلبی و نیز نقطه شروعی برای تصفیه و پالایش نظام از ویژه خواران.
وبالاخره از جنابعالی انتظار می رود که بخاطر مسئولیت های خطیر خود، استقلال فکری و پایبندی به اصل خدشه ناپذیر ولایت فقیه را سرلوحه گفتار و کردار خویش قرار دهید تا انشاءالله گروه های معاند انقلاب از حیثیت و سوابقتان علیه نظام هزینه نکنند.

تردید، سکوت و حمایت

 
دسته ها : سیاسی - اجتماعی
پنج شنبه اول 5 1388
17 پرسش از هاشمی رفسنجانی

این که آقای هاشمی نگران وحدت جامعه باشد و توصیه کند که همه افراد سیاسی و نهادهای مدنی برای وحدت تلاش کنند بسیار پسندیده است، اما در مورد عوامل تحقق وحدت در جامعه ما و عواملی که این وحدت را مورد خطر قرار می دهد، مسائلی مطرح است که بدون توجه به آنها محتوای این توصیه را مخدوش می کند و هدف گوینده را خیلی روشن نمی کند. تا شنوندگان و مخاطبان سخنان ایشان متوجه شوند که آقای هاشمی بر چه مبنایی به دنبال تحقق این خواسته برحق است. به همین دلیل موضع گیری های ایشان در طول چهار هفته و قبل از آن و مجموع صحبت هایی که روز جمعه داشتند سوالات و ابهاماتی ایجاد می کند که لازم است در افکار عمومی به آن پاسخ داده شود:
1- اگر ایشان و دوستانشان مساله اعتماد به قانون و فعالیت های سیاسی در چارچوب قانون را قبول دارند، چرا به بیانات 29خرداد مقام معظم رهبری اعتنا نکردند و مجموعه منتسب به ایشان به قانون شکنی و ساختارشکنی اقدام کردند؟ مگر نه این که این مساله به خصوص در اتفاقات روز شنبه 30 خردادماه نمود بسیار بارزی داشت؟
2-بنده به همراه هیئت منتخب مجلس برای پیگیری حوادث بعد از انتخابات، چهارشنبه 27خرداد خدمت ایشان رسیدیم، ایشان در آن نشست فرمودند که «آقای موسوی به فراتر از ابطال انتخابات فکر می کند». آیا در مقابل این خواسته موسوی اقدامی انجام داده اند که ایشان را به تمکین به قانون و ساختارهای قانونی نظام متقاعد کنند؟
3-این که بعد از یک ماه از گذشت انتخابات و آشکار شدن نشانه های انقلاب مخملی و فرو نشاندن التهابات و دستگیری بخشی از سران آشوب و اغتشاش، ایشان دعوت به پیگیری مطالبات در مسیر قانون می کنند، هر چند دیرهنگام اما پذیرفتنی است، اما این سوال همچنان باقی است که آنهایی که قانون شکنی و آشوب های خیابانی را ایجاد کردند و از طریق شبکه های هرمی فراخوانی اغتشاش می کردند، به نظر ایشان باید محاکمه و مجازات بشوند یا نه؟
4-این که مسئولین دغدغه آزادی افرادی را داشته باشند که ممکن است به خطا دستگیر شده باشند و یا جرم های سبکی داشته باشند، امر پسندیده ای است؛ اما اگر برادر همسر یکی از سردمداران جریان آشوب، مدیریت بخشی از اغتشاشات را برعهده داشت و از 10 سال پیش با خانمی که سابقه نفاق داشته در خانه تیمی دستگیر شده و اعتراف کرده است که توسط او بخشی از آشوب ها مدیریت شده و سفرهای متعدد در سال های اخیر به آمریکا داشته وحتی برای سهولت در رفت و آمد گرین کارت دریافت کرده، باید آزاد شود؟
5- اگر افرادی از دانشگاه آزاد اسلامی مبالغ کلانی از منابع دانشگاه در این انتخابات خرج یک کاندیدای خاص کرده باشند، نباید محاکمه شوند؟
6-اگر منسوبین به شخصیت های عالی رتبه نظام، از طریق مراوده با افرادی در عربستان، بخشی از منابع مالی ستادهای انتخاباتی و هزینه های سازماندهی «سازمان رای» و پس از آن «سازمان آشوب» را تامین می کردند، نباید مورد سوال و محاکمه قرار بگیرند؟
7- در نشست دومی که به همراه هیئت منتخب مجلس خدمت ایشان بودیم، نقل شد که خانم فائزه هاشمی در مصاحبه ای در روز راهپیمایی دوشنبه 25خرداد در مسیر خیابان آزادی تهران، حرف های ساختارشکنانه ای زده اند که ایشان با تکذیب این مساله سی دی این صحبت های 11دقیقه ای را تقاضا کردند که برای ایشان ارسال شد، ولی تا امروز هیچ واکنشی از ایشان مشاهده نشده است. آیا صلاح می دانند که آن صحبت ها در اختیار افکار عمومی قرار گیرد؟
8-آقای هاشمی باید به این سوال پاسخ بدهند که آیا آنهایی که حمله به پایگاه بسیج بزرگراه محمدعلی جناح را به قصد تصاحب ده ها قبضه اسلحه سبک طراحی کردند، باید آزاد شوند؟
9-آیا سردمداران آشوب که خود به آموزش دیدن در امارات برای انجام کودتای مخملی و حضور در نشست های دختر آقای دیک چنی اعتراف کرده اند، باید آزاد شوند؟
10-آیا آمرین و عاملین طراحی درگیری های خیابانی که از طریق شبکه های رسانه ای بیگانه مدیریت شده و سازماندهی آنها انجام می گرفت، نباید محاکمه شوند؟
11-آیا اجاره «شبکه ماهواره ای رنگارنگ» که سابقه طولانی فعالیت علیه نظام اسلامی و مسئولان عالی نظام دارد، توسط ستاد یکی از نامزدها از نظر آقای هاشمی جرم تلقی نمی شود؟ تشکیل ستاد جنگ روانی و تهیه برنامه برای بی بی سی و صدای آمریکا توسط ستاد یکی از نامزدها اقدام علیه امنیت ملی نیست؟
12- آیا نباید مردم از کم و کیف فرآیند اتفاقاتی که افتاده است مطلع شوند؟ آقای موسوی در مصاحبه با تایمز لندن گفته بودند: «برای ما پیروزی یا شکست در انتخابات موضوعیت ندارد و ما برای تغییر آمده ایم که بخشی از این تغییر قبل از انتخابات آغاز شده و بعد از انتخابات ادامه خواهد داشت.» آیا نباید مردم ارتباط این آشوب ها با این اظهارنظرهای «استراتژیک» را بدانند؟
13-اگر جناح رقیب آقای هاشمی، بیانیه هایی شبیه بیانیه های 9گانه آقای موسوی و بیانیه مجمع روحانیون مبارز صادر می کرد، ایشان باز هم سکوت می کردند و غمض عین می فرمودند؟
14- آقای هاشمی در خطبه های نمازجمعه مشابه نامه سه شنبه قبل از انتخابات خود خطاب به رهبری، شرایط کشور را بحرانی تصویر می کنند. به نظر ایشان نباید ریشه های بحران و بحران آفرینان شناسایی و محاکمه شوند؟
15- آقای هاشمی به عنوان یکی از چهره های شاخص نظام اسلامی که به گفته خود سابقه 60 ساله حضور در نهضت امام خمینی(ره) را یدک می کشند، چه کمکی به نهادهای حکومتی برای شناسایی و محاکمه طراحان این بحران کردند؟
16- ایشان در خطبه های نمازجمعه اشاره به حدیث پیامبر و رفتار حضرت امیر(ع) می کنند و می گویند امام علی(ع) برای وحدت از حق خود می گذرد و از حکومت صرف نظر می کند. این حکمت تاریخی را توصیه ای به خود و یا دوستان خود می دانند یا آن را برای رقبای سیاسی خود طرح می کنند و یا این که برای نقاط دیگری در نظام مطرح می سازند؟
17- بد نیست بار دیگر آقای هاشمی مجموعه خطبه های خود و آنچه در یک ماه گذشته اتفاق افتاده را مرور کنند تا مشخص شود که چه کسانی در محور ستون و خیمه انقلاب، یعنی ولایت فقیه این یادگار امام راحل و ودیعه الهی ایشان به ملت ایران، وفادار مانده اند؟ و چه کسانی بر مسیر آرامش، وحدت و همدلی ملت ایران بر محور ولایت فقیه اهتمام داشته اند؟ چه کسانی با اصرار بر رفتارهای ساختارشکنانه فراقانونی و میدان دادن به آشوبگران و مدیریت سیاسی این جریان، قصد بحران آفرینی برای کشور را داشته اند؟
آنها که در شرایط «فتنه» بذر «تردید» در سلامت انتخابات در بین خواص افکندند که خالی از حقیقت بودن آن محرز شد، در قبال «آنچه گفتند و نباید می گفتند» و آنچه «باید می گفتند و نگفتند» و آنچه «کردند و نباید می کردند» و آنچه «باید می کردند و نکردند» در پیشگاه خداوند قهار، رهبری عزیز، نظام اسلامی و مردم هوشیار باید پاسخگو باشند.
دسته ها : سیاسی
پنج شنبه اول 5 1388
‌اغتشاشات بعد از انتخابات جبهه حق علیه باطل را نمایان کرد

خبرگزاری فارس: جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ‌اغتشاشات بعد از انتخابات جبهه حق علیه باطل را نمایان کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذالنور پیش از ظهر امروز در جلسه تودیع و معارفه مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله کرمان با بیان اینکه در مورد نحوه برخورد امام راحل با قلم به دستان فاسد کار را به جایی رسانده‌اند که تاج‌زاده می‌گوید « امام رحمت‌الله مستکبر و خود رای بود » و از این نوع گفتارها نسبت به امام راحل ابایی ندارند، اظهار داشت: در انتخابات دهم ریاست جمهوری مردم با مسائلی روبه‌رو شدند که در تاریخ انقلاب اسلامی نظیر آن به گونه‌های مختلف رخ داده بود‌، از فتنه منافقین که زمانی تفسیر انقلابی قرآن کریم را برای نسل جوان ارائه می‌کردند تا فتنه خلق مسلمان و کودتای نوژه و همه این فتنه‌ها در راستای نابودی نظام مقدس اسلامی به کار گرفته شده بود.
وی افزود: فتنه‌های اخیری هم که در کشور رخ داد، نمونه‌های تاریخی خوبی را نیز دارد، اما این آشوب‌ها روی دیگری نیز داشت و آن آمیختن حق با باطل بود و با القای تقلب در انتخابات سعی داشتند، به نحوی در برابر نظام صف‌آرایی کنند و در این راه تمام امکانات خود و دشمنان ملت ایران را به کار بستند و دست به هر حیله‌ای هم زدند تا نتیجه بگیرند.
ذالنوری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رادیوها و رسانه‌های بیگانه هم در این عرصه کمک و یاری‌رسان کسانی بودند که در انتخابات قصد ایجاد شبهه در بین مردم داشتند و نتیجه می‌شود که دوستان نزدیک ما هم راه و مسیر درست اهداف امام راحل را گم کرده‌اند و راه خود را به بیراهه کج کرده‌اند و کسانی که در این مسیر قرار می‌گیرند، تاریخ نشان داده است، جز تباهی و دشمنی با امت اسلام نتیجه دیگری عایدشان نمی‌شود.
جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با یادآوری خاطره تاریخی طلحه و زبیر تصریح کرد: خود امام خمینی رحمت‌الله علیه در جایی فرمودند « میزان و ملاک حال فعلی افراد است »، اگر همسر شهید مهدی باکری به طرفداری از کاندیدایی فریاد بلند می کند، چرا می‌گوید، همسر شهید مهدی باکری و چرا نمی‌گوید، همسر دوم علی یونسی وزیر اطلاعات دولت اصلاحات هستم و یا همسر شهید حمید باکری که همین ادعا را دارد، نمی‌گوید، اکنون زن یک معلم گیلانی هستم، چرا از اسم شهدا برای مقاصد خود سوءاستفاده می‌کنند.
وی گفت: همین زبیر که پیامبر(ص) در وصف وی گفته است، « سیف‌الاسلام » و در وصف طلحه فرمودند « طلحه‌الخیر» عاقبت آنها به کجا کشید، مگر عایشه که همسر پیامبر(ص) بود در برابر علی(ع) چه کرد، غیر از این بود که در برابر ولایت علی که ولایت پیامبر(ص) بود، شمشیر کشیدند، عاقبت این کج‌روی چه شد، مگر اکنون این جماعت شبیه طلحه، زبیر و عایشه نیستند و همین کارها را نمی‌کنند و قصد راه‌اندازی جمل را ندارند، آن هم به کمک بیگانگانی که 30 سال است، منتظر روزی هستند که انقلاب را از درون نابود کنند.
ذالنوری افزود: در مورد نحوه برخورد امام راحل با قلم به دستان فاسد کار را به جایی رسانده‌اند که تاج‌زاده می‌گوید « امام رحمت‌الله مستکبر و خود رای است » و از این نوع گفتارها نسبت به امام راحل ابایی ندارند و کار را به توهین به مقدسات کشانده‌اند، این سئوال برای من پیش می‌آید که تا دیروز رادیوهای بیگانه و اسرائیل سعی داشتند، عملیات‌های رزمندگان ما را در دنیا بایکوت خبری کنند، چه شده که دلسوز شده‌اند و هر روز با شما مصاحبه‌های اختصاصی دارند و برای مردم ما دل می‌سوزانند.
وی در پایان گفت: حضرت علی(ع) و فرزندان معصوم این امام جان خود را در راه ولایت از دست دادند و امام رحمه‌الله علیه نیز جان خود و فرزند خود را در این راه فدا کرد تا ولایت پایدار بماند و ما نیز در این راه گام برمی‌داریم.
در پایان این مراسم از زحمات حجت‌الاسلام ابوالقاسم علیزاده تقدیر به عمل آمد و حجت‌الاسلام دکتر علی عربپور به عنوان مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله کرمان معرفی شد.
شایان ذکر است، حجت‌الاسلام عربپور قبل از این فرمانده تیپ رزمی - تبلیغی امام جعفر صادق(ع) قم بود و حجت‌الاسلام علیزاده روز گذشته به عنوان مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه فجر استان فارس معرفی شد.

دسته ها : سیاسی - اجتماعی
پنج شنبه اول 5 1388
X