صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 193064
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
آقای موسوی! شما مباشر یا معاون در ارتکاب جرائم و آشوب‌های جاری در کشور هستید

خبرگزاری فارس: یک حقوقدان برجسته خطاب به موسوی نوشت: شما در بسیاری از موارد مباشر یا معاون در ارتکاب آشوب ها و جرائمی هستید که در این مدت در شهرهای مختلف کشور، بخصوص شهر تهران به وقوع پیوسته است.


به گزارش خبرگزاری فارس، متن این نامه به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
"مصادیق بارز جرائم میرحسین موسوی "
"الفتنة اشدّ من القتل " (سوره بقره آیه 191)
جناب آقای مهندس میرحسین موسوی - کاندیدای محترم ریاست جمهوری
با سلام و احترام؛
خلق حماسه شکوهمند و کم‌نظیر 22 خرداد 88 بدون شک از مقدرات الهی و الطاف رحمانی خداوند تبارک و تعالی است که بر ملت ایران نازل گردید و با هدایتهای داهیانه مقام معظم رهبری - دام‌ظله‌ العالی - به دست ملت غیور و فهیم ایران اسلامی به وقوع پیوست و همچون برگ زرینی در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی می‌درخشد. حماسه‌ای که بیش از پیش بر عظمت و قدر و منزلت ملت در نزد جهانیان افزود و مایه مباهات دوستان انقلاب اسلامی و مسلمین و مستضعفین جهان شد و دشمنان قسم خورده را بیش از همیشه مأیوس و درمانده کرد.
شکی نیست که شما نیز با شرکت خود به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری در این انتخابات، سهم قابل ملاحظه‌ای در خلق این حماسه عظیم‌ داشته‌اید؛ لکن متأسفانه اعمال، گفتار و مواضع شما و دوستانتان بعد از انتخابات و به خصوص اصرار و پافشاری غیرقانونی شما در اعتراض به اعلام اولیه نتایج انتخابات از طریق کانالهای غیر حقوقی برخلاف قوانین مصرح موضوعه کشور و از راه تحریض و تحریک هوادارانتان به برپایی تظاهرات و اعتراضهای خیابانی، خسارات جبران‌ناپذیر و هزینه‌های سنگین را بر کشور تحمیل نمود که جبران آن به سادگی و به زودی ممکن نبوده و شاید غیر ممکن باشد.
این حوادث خسارات سنگین مادی و معنوی به بار آورد که بدون شک مقصر و عامل اصلی آنها شما هستید. خساراتی چون: ایجاد بدبینی در کسر عظیمی از مردم به صداقت نظام اسلامی و خدشه وارد نمودن به وجاهت انقلاب اسلامی در نزد جهانیان، تألمات روحی قاطبه مردم و مؤمنین، تلخ نمودن کام ملت پس از شیرینی شرکت در انتخابات و ایجاد ترس و دلهره و ناامنی در بسیاری از مردم کشور که این اقدامات غیرقانونی موجبات فعالیت گروهی از محارب و مفاسد را نیز فراهم گردانید تا دست تطاول به سوی بیت‌‌المال و اموال عمومی و خصوصی دراز نموده و با به آتش کشیدن و غارت اماکن و اموال عمومی و خصوصی و سرقت از آنها به مدت یک هفته، کشور را ناامن نمایند تا بدانجا که عده‌ای از مردم عزیز کشور را نیز به قتل رسانده و مجروح نمایند.
شما خواسته‌ یا ناخواسته، در بسیاری از موارد مباشر یا معاون در ارتکاب جرائمی هستید که در این مدت در شهرهای مختلف کشور، بخصوص شهر تهران به وقوع پیوسته است. گرچه خسارات معنوی که اعمال و رفتار و گفتار شما برای کشور به بار آورده قابل جبران نمی‌باشد. اما اعمال شما طبق قانون مجازات اسلامی جرم بوده و توسط دستگاه قضایی قابل پیگیری است که خوبست شما که مدعی قانون‌گرایی هستید به آنها توجه نمایید.
اهم این جرایم عبارتند از:
1- مباشرت در برهم زدن امنیت کشور موضوع ماده 498 قانون مجازات اسلامی
حرکات غیرقانونی شما که با دادن اطلاعیه از هواداران خود می‌خواهید با نماد خاص و به صورت غیرقانونی و بدون کسب مجوز از مقامات ذی‌صلاح، به خیابانها بریزند و خود نیز با حضور در این مجامع موجبات تحریک و تشویق بیشتر قانون‌شکنان را فراهم می‌نمایید از مصادیق بارز برهم زدن امنیت کشور موضوع ماده 498 قانون مجازات اسلامی است. مطابق این ماده: "هرکس با هر مرامی، دسته، جمعیت یا شعبه، جمعیتی بیش از دو نفر در داخل یا خارج از کشور تحت هر اسم یا عنوان تشکیل دهد یا اداره نماید که هدف آن برهم زدن امنیت کشور باشد و محارب شناخته نشود به حبس از 2 تا 10 سال محکوم می‌شود. "
2- مباشرت در اجتماع و تبانی در ارتکاب جرائم
مطابق ماده 610 قانون مجازات اسلامی "هرگاه دو نفر یا بیشتر اجتماع و تبانی نمایند که جرایمی بر ضد امنیت داخلی یا خارجی کشور مرتکب شوند یا وسایل ارتکاب آن را فراهم نمایند در صورتی که عنوان محارب بر آنان صادق نباشد به 2 تا 5 سال حبس محکوم خواهند شد. "
3- مباشرت در افتراء و توهین و هتک حرمت اشخاص
شما در موارد متعدد و با استفاده از الفاظی چون‌ "شعبده‌بازی دست‌اندرکاران انتخابات و صداوسیما "، "صحنه‌آرایی خطرناک "، "متصدیان بی‌امانت "، "توجیه‌گریان دروغگو "، "متقلبان "، "خائن به آرای مردم "، "برنامه‌ریزی پشت پرده برای دستکاری در انتخابات " و.... در اطلاعیه‌هایتان، اقدام به هتک حرمت مقامات مسئول در انتخابات، موضوع مواد 609، 697 و 698 قانون مجازات اسلامی نموده‌اید. مطابق ماده 609 قانون مجازات اسلامی "هرکس با توجه به سمت، یکی از رؤسای سه قوه یا معاونان رئیس جمهور یا وزرا یا یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی یا نمایندگان مجلس خبرگان یا اعضای شورای نگهبان یا قضات یا اعضای دیوان محاسبات یا کارکنان وزارتخانه‌ها و مؤسسات و شرکتهای دولتی و شهرداریها در حال انجام وظیفه یا به سبب آن توهین نماید به 3 تا 6 ماه حبس و یا تا 74 ضربه شلاق و یا 50 هزار تا یک میلیون ریال جزای نقدی محکوم می‌شود. "
مطابق ماده 697 قانون مجازات اسلامی "هرکس به وسیله اوراق چاپی یا خطی یا به وسیله درج در روزنامه و جراید یا نطق در مجامع یا به هر وسیله دیگر، به کسی امری را صریحاً نسبت دهد یا آنها را منتشر نماید که مطابق قانون آن امر جرم محسوب می‌شود و نتواند صحت آن اسناد را ثابت نماید جز در مواردی که موجب حد است به یک ماه تا یک سال حبس و تا 74 ضربه شلاق یا یکی از آنها حسب مورد محکوم خواهد شد. "
ماده 698 قانون مجازات اسلامی: "هرکس به قصد اضرار به غیر یا تشویق اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله نامه یا شکواییه یا مراسلات یا عرایض یا گزارش یا توزیع هرگونه اوراق چاپی یا خطی با امضا یا بدون امضا اکاذیبی را اظهار نماید یا با همان مقاصد اعمالی را برخلاف حقیقت رأساً به عنوان نقل قول به شخص حقیقی یا حقوقی یا مقامات رسمی تصریحاً یا تلویحاً نسبت دهد اعم از اینکه از طریق مزبور به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به غیر وارد شود یا نه علاوه بر اعاده حیثیت در صورت امکان، باید به حبس از 2 ماه تا 2 سال و یا شلاق تا 74 ضربه محکوم شود. "
4- مباشرت و معاونت در تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران
شما با برپایی تظاهرات غیر قانونی و ایراد سخنان خلاف واقع علیه نظام و ایراد اتهامات متعدد و در بیانیه‌های خویش مانند "طرح بازی بزرگ توسط مقامات "، "حاکمیت دروغ و استبداد "، "روند پرمخاطره "، "تخلفات و کارشکنی‌های متعدد و نارسایی‌های گسترده "، "تزلزل ارکان نظام "، وجود "توجیه‌گران دروغگو " در نیروهای مؤثر نظام، "برخوردهای غیرقانونی و خشونت‌بار با منتقدان " منجر به مصدومیت و شهادت هموطنان، "اقدامات وحشیانه در کشتار مردم "، "برخوردهای سبعانه " و "حمله به بانکها و ادارات و اموال مردم توسط اصحاب "، "تقلب و دروغ برای تکمیل طرح خود " هم مباشرت در تبلیغ علیه نظام اسلامی می‌نماید و هم با فراهم آوردن خوراک تبلیغاتی برای شبکه‌های خبری رسانه‌های خارجی و دشمنان نظام آنان را در ارتکاب این جرم معاونت می‌نمایید.
مطابق ماده 500 قانون مجازات اسلامی "هرکس علیه نظام جمهوری اسلامی ایران یا به نفع گروهها و سازمانهای مخالف نظام به هر نحو فعالیت تبلیغی نماید به حبس از 3 ماه تا یکسال محکوم خواهد شد. " و طبق بند 3 ماده 43 ذیل قانون "هرکس عالماً عامداً وقوع جرم را تسهیل کند " معاون جرم محسوب می‌شود.
5- مباشرت و معاونت در اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی و ممانعت از کسب و کار
با توجه به اینکه تجمعات شما بدون مجوز قانونی بوده و موجب اخلال در نظم و کسب و کار مردم می‌گردد از مصادیق بارز ماده 618 قانون مجازات اسلامی می‌باشد که مطابق آن "هر کس با هیاهو و جنجال و حرکات غیر متعارف یا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی گردد یا مردم را از کسب و کار باز دارد به حبس از 3 ماه تا یکسال و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد " و مطابق ماده 620 همین قانون اگر به صورت دسته جمعی واقع شود مرتکب به حداکثر مجازات مقرر محکوم خواهد شد.
6- معاونت در محاربه و افساد فی‌الارض
مطابق ماده 183 قانون مجازات اسلامی "هر کس که برای ایجاد رعب و هراس و سلب آزادی و امنیت مردم دست به اسلحه ببرد، محارب و مفسد فی‌الارض می‌باشد " و طبق تبصره 3 این ماده "میان سلاح سرد و سلاح گرم فرقی نیست. "
هم‌چنین مطابق ماده 187 همین قانون "هر فرد یا گروهی که طرح براندازی حکومت اسلامی را بریزد و برای این منظور اسلحه و مواد منفجره تهیه کند و نیز کسانی که با آگاهی و اختیار امکانات مالی مؤثر یا وسایل و اسباب کار و سلاح در اختیار آنها بگذارند محارب و مفسد فی‌الارض می‌باشند " و نیز مطابق ماده 687 قانون فوق‌الذکر "هر کس در وسایل و تأسیسات مورد استفاده عمومی از قبیل شبکه‌های آب و فاضلاب، برق، نفت، گاز، پست و تلگراف و تلفن و مراکز فرکانس و مایکروویر (مخابرات) و رادیو تلویزیون و متعلقات مربوط به آنها اعم از سد و کانال و انشعاب لوله‌کشی و نیروگاههای برق و خطوط انتقال نیرو و مخابرات (کابلهای هوایی یا زمینی یا نوری) و دستگاههای تولید و توزیع و انتقال آنها که به هزینه یا سرمایه دولت یا با سرمایه مشترک دولت و بخش غیردولتی یا توسط بخش خصوصی برای استفاده عمومی ایجاد شده و همچنین در علایم راهنمایی و رانندگی و سایر علائمی که به منظور حفظ جان اشخاص یا تأمین تأسیسات فوق یا شوارع و جاده) نصب شده است، مرتکب تخریب یا ایجاد حریق یا از کار انداختن یا هر نوع خرابکاری دیگر شود بدون آنکه منظور او اخلال در نظم و امنیت عمومی باشد به حبس از 3 تا 10 سال محکوم خواهد شد. "
که بنا بر تبصره یک همین ماده "در صورتی که اعمال مذکور به منظور اخلاق در نظم و امنیت جامعه و مقابله با حکومت اسلامی باشد مجازات محارب را خواهد داشت "
از آنجا که تمامی جرائم فوق‌ به وقوع پیوسته است لذا جنابعالی نیز که با اصرار و تأثیرات متعدد مبنی بر پیگیری اعتراض خود از طرق غیرقانونی و با آگاهی از عواقب کار و عمل غیر قانونی خود وقوع این جرائم را تسهیل نموده‌اید،‌معاون در جرائم مذکور محسوب می‌شوید.
7- معاونت در اخلال در نظم جامعه و ایجاد خوف موضوع تبصره‌های مولد 203 و 208 قانون مجازات اسلامی
8- معاونت در منازعه موضوع ماده 615 قانون مجازات اسلامی
9- معاونت در احراق و تخریب و اتلاف اموال موضوع مواد 675 الی 671 قانون مجازات اسلامی
ممکن است ایراد شود که برای تحقق معاونت در جرم "وحدت قصد " با مباشر جرم ضرورت دارد که باید اشاره نماییم که تکرار یک عمل توسط جنابعالی، با وجود اطلاع‌ از امکان بروز حوادث مجرمانه، و نیز اعلام شما مبنی براینکه حاضرید همه گونه هزینه‌ای را بپردازید می‌تواند قرینه‌‌ای بر قاصد بودن شما باشد.
در پایان، امیدوارم با اندکی تأمل و تجدیدنظر در رفتارهای خویش که شاید خسارت آن کمتر از 8 سال جنگ تحمیلی عراق و استکبار جهانی علیه کشورمان نباشد، دوباره به آغوش نظام اسلامی بازگشته و به جبران اشتباهات خویش بپردازید که پیامبر اکرم (ص) فرمودند: "حاسبوا قبل ان تحاسبوا "

دسته ها : سیاسی - اجتماعی
جمعه دوم 5 1388
انحراف از مواضع رهبری انحراف از آرمان‌های انقلاب و خط اصیل امام است

خبرگزاری فارس: در پی جریانات اخیر ، اکثریت نمایندگان مجلس خبرگان رهبری طی بیانیه‌ای خطاب به ملت شریف ایران، رهبری را فصل الخطاب دانسته و اعلام کردند: هر گونه انحراف از راه و مواضع رهبری انحراف از آرمان‌های انقلاب و خط اصیل امام خمینی(ره) است.


به گزارش خبرگزاری فارس، متن کامل اطلاعیه نمایندگان مجلس خبرگان رهبری به شرح زیر است:
سلام علیکم
با حمد و سپاس بیکران به درگان ایزد منان ما جمعی از نمایندگان مجلس خبرگان رهبری حضور چهل میلیونی شما مردم فهیم و انقلابی و ولایتمدار را در صحنه انتخابات بیست و دوم خرداد ماه هشتاد و هشت که نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و یک همه پرسی در تایید نظام جمهوری اسلامی ایران بود ، ارج می‌نهیم و مواردی را با شما مردم خوب و فهیم در میان می‌گذاریم.
1- لازم می‌دانیم که مراتب قدردانی و تجلیل و تکریم و تشکر خویش را از این همه شور و شعور و حضور و وظیفه‌شناسی اعلام داریم.
2- ولایت مطلقه‌ فقیه، استمرار راه انبیا و امامان است و ریشه در تفکر قرآنی و معارف اهل بیت (ع) و سابقه ممتد تاریخی از آغاز عصر غیبت کبرا تا کنون دارد ولایت الهی فقیه عادل، به طور ویژه بنیان نظری نهضت اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ع) است. اعتبار همه مناصب و مقامات حکومتی و مشروعیت تصرفات و تصمیم‌ها و اقدامات آنها در قلمرو مسائل عمومی و وظایف قانونی، ناشی از نصب مستقیم و یا غیرمستقیم و تایید ولی فقیه است. در خصوص ریاست جمهوری هم به تصریح امام راحل و صریح اصول قانون اساسی، اگر تنفیذ انتخاب مردم از سوی ولی فقیه صورت نگیرد ریاست جمهوری، طاغوت است و مشروعیت ندارد . رئیس‌جمهوری با اعتماد و انتخاب مردم و تنفیذ رای ملت است از سوی رهبری، مشروعیت و اعتبار کسب می‌کند و به مثابه بازوی اجرایی ولی فقیه است . او موظف است سیاست‌ها و خط مشی‌ دولت را بر اساس سیاست‌ها و رهنمودهای رهبری، ترسیم و اجرا کند در غیر این صورت اعتبار شرعی و قانونی ندارد.
3- در این سه دهه، ملت ولایتمدار و شهیدپرور، همواره، وفاداری و پیروی از ولی فقیه و اجب الاطاعه را در همه صحنه‌ها به نمایش گذاشته است. با تحقق گفتمان امام و رهبری، استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی پایدار گردید.بعد از ارتحال امام و تعیین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از سوی خبرگان منتخب ملت،‌به عنوان رهبری، معظم له، با اقتدار و صلابت، راه امام را در این دو دهه تداوم بخشیدند و رهبری شایسته و بی‌نظیری را در جهان ارائه دادند. این رهبری والا، در سایه تعالیم اسلام و باورهای دینی مردم تحقق یافته است.
4- دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جریان انتخابات دهم با فضاسازی رسانه‌ای و تشکیک زودهنگام در سلامت انتخابات و ایجاد التهاب سیاسی و اجتماعی و بالا بردن هیجانات و مطالبات از طریق استفاده ابزاری از انتخابات، و استفاده از غفلت بعضی از نامزدان ریاست جمهوری با یک جنگ روانی تمام عیار، وارد عمل شدند و با ادعای موهوم و شبیه به افسانه "تقلب بزرگ در انتخابات " که برگرفته از سناریوی انقلاب‌های مخملین بود، سعی در تخریب اذهان عمومی و ایجاد یاس و تردید در مردم کردند. با خطبه‌ تاریخی مقام معظم رهبری در نماز جمعه بیست و نهم خرداد ماه و اعتماد به نهادهای قانونی، توطئه دشمنان مثل گذشته نقش بر آب شد.
امت خداجو، با استحکام و اقتدار، پشت سر رهبر خویش، برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی به راه خود ادامه خواهند داد.
5- بسیاری از علما و نخبگان و شخصیت‌ها و دلسوزان نظام انتظار دارند که رئیس محترم مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصحلت نظام که همواره با تدبیر و فراست در کنار امام و رهبری به حل مشکلات و معضلات کمک کرده‌اند در شرایط کنونی نیز با پشتیبانی بیش‌تر و شفاف‌تراز ولایت فقیه و بیانات رهبری، در این شرایط حساس دشمنان اسلام و نظام و کینه‌توزان و بدخواهان و فرصت‌طلبان را در نقشه شیطانی برای آسیب به وحدت و همدلی، ناکام گذارند.
6- از رئیس‌جمهوری محترم جناب آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد که با اعتماد مجدد مردم و با اکثریت قاطع بیش از بیست وچهار میلیون رای دوباره انتخاب شدند- می‌خواهیم که با تبعیت از اوامر رهبری و توجه به نصایح خیرخواهانه بزرگان دینی
- اولا بیش از گذشته با تمام توان، در ترویج دین و اخلاق و خدمت به ملت و حل مشکلات معیشتی و پیشرفت و عدالت تلاش کنند.
- ثانیا از تمامی ظرفیت و توانمندی نیروهای متعهد و ولایی و متخصص و انقلابی، در شرایط فعلی استفاده کنند و در جهت هماهنگی وانسجام و همکاری دولت و ملت و قوای سه‌گانه و سایر نهادهای عمومی و دستگاه‌های گوناگون و شخصیت‌های تاثیرگذار با جدیت بیشتر از گذشته تلاش کنند و از به کارگیری افرادی که موجب لطمه زدن به یکپارچگی دولت وحساسیت ویژه نخبگان و مردم ولایتمدار و دلسوزان نظام می‌شود قاطعانه پرهیز کنند.
7- در پایان بار دیگر تاکید می‌کنیم که نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه، میراث گرانسنگ امام خمینی است . تنها شیوه برای حفظ و حراست از راه امام، حمایت از ولایت فقیه است. تداوم انقلاب اسلامی، بر پایه تمسک به ولایت فقیه و ولی فقیه واجب‌الاطاعه است. نیز اعلام می‌کنیم خط امام را باید در اندیشه و سلوک رهبری یافت. فصل الخطاب رهبری است و هر گونه انحراف از راه و مواضع رهبری انحراف از آرمان‌های انقلاب و خط اصیل امام خمینی است.
امیدواریم نخبگان جامعه، در این امتحان الهی همراه صفوف یکپارچه ملت، در کنار رهبری، همواره در پاسداری از این ودیعه الهی و دفاع از حریم شرع مقدس و حقوق ملت و نعمت جمهوری اسلامی و ولایت فقیه، مشمول تفضلات الهی و لطف و عنایت بقیه‌الله الاعظم (عج) قرار گیرند.

والعاقبة لاهل التقوی و الیقین
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

اکثریت نمایندگان مجلس خبرگان رهبری

دسته ها : اجتماعی
جمعه دوم 5 1388
امیدوار به آینده باشید و مردم را امیدوار کنید

خبرگزاری فارس: آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید گفت: نسبت به آینده هم امیدوار باشید و هم امیدوار کنید که افراد از حالت انفعالی، نگرانی زیاد، یاس و نا‌امیدی خارج شوند.


گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار مدیران و مسئولان خبرگزاری فارس در مشهدالرضا اظهار داشت: فعلاً شرایط حاکم بر جامعه، شرایط خاصی است و زمان هوشیاری بیشتری را می‌طلبد که البته من نسبت به آینده خوشبین و امیدوار هستم.
وی در ادامه گفت: نسبت به مسائل الان نباید زیاد نگران باشید، زیرا ما تجربه داریم و هر زمان که کشور دچار مشکلی شده ‌دست لطف خداوند آمده ‌و حمایت کرده و مشکل از کشور ما برطرف شده است.
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به اینکه هم به آینده امیدوار باشید و هم امیدوار کنید، افزود: نسبت به آینده هم امیدوار باشید و هم امیدوار بکنید که افراد از حالت انفعالی، نگرانی زیاد، یاس و نا‌امیدی خارج شوند.
وی خاطرنشان کرد: دشمنان ما خیرخواه ما نیستند و منتظر هستند وسیله‌ای برای برهم زدن کشور پیدا کنند و همچنین گاهی ممکن است از ما نیز تعریف کنند اما به یقین آنها خیرخواه نیستند و نظر آنها سوء استفاده است.
این مرجع تقلید در ادامه سخنانش تصریح کرد: متاسفانه روح اجتماعی زیستن در جامعه ما کم شده و اگر روح اجتماعی زیستن در مسائل سیاسی تقویت شود اکثر مشکلات ما حل خواهد شد.
آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: باید به تمام افراد سفارش کرد که از یک ادبیات دوستانه و محبت‌آمیز استفاده کنند، زیرا ادبیات خشن که متاسفانه در صدا و سیمای ما هم وجود دارد هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد.
وی در ادامه اضافه کرد: اگر در سخنان از ادبیات خوب و دوستانه استفاده شود در کشور امنیت هم نیز برقرار خواهد بود.
وی درباره کار رسانه‌ها در کشور نیز اظهار داشت: کار رسانه بسیار حساس است زیرا اگر مطلبی کم و زیاد شود ممکن است راست به دروغ، خیرخواهی به تهمت و ... تبدیل شود.
این مرجع تقلید در پایان تاکید کرد: در انعکاس اخبار باید دقت زیاد شود و از سلیقه‌های شخصی و خواسته‌های خود نباید در خبر استفاده کرد.

دسته ها : اجتماعی
جمعه دوم 5 1388
رییس جمهوری:همه توانایی ها باید برای ساختن ایرانی باعزت بسیج شود
ساری - رییس جمهوری گفت: استقلال و سربلندی یک دستور کار دایمی برای ملت ایران است و همه تواناییها باید برای ساختن ایرانی آباد و با عزت بسیج شود .
دکتر احمدی نژاد روز پنجشنبه در آیین رونمایی اولین موتور دیزل سنگین در شهرک صنعتی آمل با بیان اینکه ملت ایران باید الهام بخش و پیشتاز در دنیا باشد،افزود: باید علاوه بر ایمان و اعتماد عمیق به خداوند و اهل بیت و خط نورانی ولایت، عوامل دیگری را که مهمترین آن علم است، جمع کنیم تا ایران به عزت و آبادانی برسد و در دنیا الهام بخش باشیم.
وی خاطرنشان کرد: استفاده از علوم پیشرفته لازمه برتری درجمع ملتهای مختلف جهان است و در این راستا خودباوری نیز ضروری است، درغیراین صورت عقب می افتیم.
رییس جمهوری به شجاعت و خلاقیت و ابتکارعمل نیز به عنوان دیگر عوامل در موفقیت یک ملت و آبادانی کشور اشاره کرد و گفت: با تاکید مکرر رهبر معظم انقلاب، نهضت نرم افزاری و روحیه خودباوری در کشور درحال رشد و شکوفایی است و این نوید بخش آینده درخشان می باشد.
وی افزود: ایران باید الهام بخش باشد و ویژگی های فرهنگی ملت ایران باید برای سایر ملتها الگو شود.
احمدی نژاد، مازندران را استان انسان ساز خواند و گفت: کسانی که در طراحی و اجرایی کردن ساخت اولین موتور دیزل سنگین ایرانی در شهرستان آمل تلاش کرده اند باید مورد تقدیر قرار گیرند.
رییس جمهوری افزود: ایران با تولید موتورسنگین دیزل به جمع 12کشور برتر جهان در این زمینه پیوسته است.
احمدی نژاد اظهارداشت: طراحی و ساخت موتور دیزل در کشور در ابتدای راه است و
متخصصان و کارشناسان برای بومی کردن قطعات این خودرو باید تلاش بیشتری از خود نشان دهند.
وی گفت: متخصصان و کارشناسان ذیریط باید با تلاش و پشتکار بیشتر زمینه صادرات
هرچه بیشتر این محصول را فراهم کنند.
رییس جمهوری دربخش دیگری از سخنان خود به کمبود و فرسوده بودن صنایع تبدیلی در مازندران اشاره کرد و گفت: فرسوده بودن صنایع تبدیلی استانهای شمالی از جمله مازندران
باعث افزایش هزینه های تولید شده است.
وی، از حمایت جدی دولت در بحث ایجاد کارخانه کنسانتره در مازندران خبر داد و با اشاره به رفع محدودیت صنعتی در استان افزود: توسعه صنعتی نباید به گونه ای باشد که کشاورزی و طبیعت مازندران را با مشکل مواجه سازد.
رییس جمهوری گفت: دولت در شورای برنامه ریزی به این نتیجه رسیده است که در برنامه
پنجم توسعه حمایت از بخش کشاورزی باید بشدت افزایش یابد .
وی با اشاره به اینکه یک هزارو400 کارخانه شالیکوبی در استانهای شمالی وجود دارد
ادامه داد: قدیمی بودن تجهیزات این کارخانه ها باعث افزایش ضایعات برنج شده است.
وی برلزوم تجهیز و نوسازی کارخانه های شالیکوبی در استانهای شمالی کشور تاکید کرد و
گفت: وزارت بازرگانی در بحث تنظیم بازار این محصول باید تلاش بیشتری کند.
رییس جمهوری به سکوی نیمه شناور ایران البرز اشاره کرد و افزود: احداث این سکو هزینه زیادی برای کشور دربرداشته و این اولین وجدی ترین گام در بهره برداری از ذخایر نفتی دریای خزر محسوب می شود.
رییس جمهوری امروز طی مراسمی در شهرک صنعتی آمل، موتور سنگین ملی ایران را رونمایی کرد.
موتور دیزلی که امروز تولید رسمی آن با حضور رییس جمهوری آغاز شد پیش ازاین مورد آزمایش های بین المللی قرار گرفته و اکنون به عنوان موتور سنگین ملی ایران معرفی و شناخته می شود .
مرحله طراحی موتورهای ملی در شرکت صنعتی و تولیدی دیزل سنگین ایران "دسا " از سال 83 آغاز شده است .
برای راه اندازی این خط تولید 220 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و مدت زمان طراحی وتولید این موتور 27ماه بوده و 12هزار نفر روز برای آن فعالیت شده است .
در مرحله اول طراحی تولید این موتور بیش از 125میلیارد ریال هزینه شده است .
با طراحی و تولید این موتور سنگین ایران به جمع ده کشور برتر صاحب فناوری موتور دیزل دنیا پیوسته است.
دکتر احمدی نژاد صبح امروز پنجشنبه برای افتتاح چند طرح صنتعی ملی وارد مازندران شد و در فرودگاه دشت ناز ساری مورد استقبال نماینده ولی فقیه،استاندار، نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی و دیگر مقامات استانی قرار گرفت.
راه اندازی سکوی شناور نفتی البرز در آبهای خزر در محدوده سواحل بندر امیرآباد از جمله
طرحهایی است که امروز گشایش می یابد .
دسته ها : اجتماعی
پنج شنبه اول 5 1388


فاطمه مرسلی
جناب آقای هاشمی رفسنجانی؛ رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و خبرگان رهبری
با تاملی دقیق بر مشی حضرتعالی از آغاز تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دهم تا برپایی نمازجمعه اخیر تهران، سوالات زیر به ذهن متبادر می گردد که امید آن می رود برای آنها پاسخی منطقی داشته باشید.
جنابعالی را چه شد که با نامه تلخ خود به رهبرمعظم انقلاب اسلامی چراغ سبزی را به اقدامات آتی اغتشاش طلبان نشان دادید؟
چه شد که بعد از اعلام نتایج انتخابات سکوتی سنگین و معنادار را برگزیدید؟
چه شد که هیچ یک از اقدامات ضدامنیت ملی برهم زنندگان نظم را محکوم نکردید؟ آیا مصلحت نظام اینگونه تشخیص داده شد؟
شما را چه شد که ضرب و شتم و قتل مردم بی گناه و بسیجیان ایثارگر توسط عناصر ضدانقلاب را محکوم نکردید؟
حالا چه شده است که با حضورتان بعنوان خطیب نمازجمعه، آشوب طلبان فرصت دوباره ای را برای التهاب آفرینی یافتند؟
چه شده است که ژست قانونگرایی به خودتان گرفته و در عین حال خواستار آزادی قانون گریزان از زندان هستید؟
چه شده است که شورایی را زیر سوال می برید که از دستاوردهای همان مبارزات انقلابی شصت ساله حضرتعالی می باشد؟
چه شده است که از ایراد و تغییر قانونی صحبت می کنید که خودتان در تنظیم و تصویب آن نقش داشتید؟
جنابعالی را چه شده است که اعتراض اقلیتی را به اعتراض کل ملت ایران نسبت می دهید؟
چه شده است که می فرمایید اگر شخصی در نهایت نتوانست با قانون کنار آید، باید سعی کند تا قانون اصلاح شود نه اینکه خودش را با قانون تطبیق دهد؟ مگر خون آن حضرات رنگین تر است؟
چه شده است که عمل صداوسیما را نادرست تشخیص داده و در عین حال به راه حل مناظره، مذاکره و مباحثه تاکید دارید؟
رئیس مجلس خبرگان رهبری را چه شده است که از تردید در ذهن مردمی سخن می گوید که خودشان ناظران امر برگزاری انتخابات بوده اند؟
چه شده است که هنجارشکنان سکوت شما را به خیانت تعبیر می کنند؟ از شما انتظار برآوردن کدام یک از منافع نامشروع خود را دارند؟
چه شده است که از عدم اعتماد مردم به نظام سخن می گویید؟ چرا عدم اعتماد آنان به گفتمان مجلس ششمی ها را به عدم اعتمادشان به نظام تعمیم می دهید؟
چه شده است که علیرغم فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اتمام انتخابات، آن را پایان یافته تلقی نکرده و نتایجش را به چالش می کشید؟
چه شده است که وضعیت کشور را بحرانی تفسیر می کنید؟ چرا وضعیت بحران مقبولیت خواص اطراف خود را به بحران مشروعیت کل نظام تعمیم می دهید؟
حضرتعالی را چه شده است که معیار قضاوت را سرزنش، شماتت و خنده دشمنان قرار داده نه حق و حقیقت؟ آیا مصلحت نظام را اینگونه تشخیص می دهید؟
جناب آقای هاشمی رفسنجانی، مگر یادتان رفته که حضرت امام فرمودند اگر روزی غرب از ما تعریف کند آن روز است که ما باید در خودمان شک کنیم و خدا آن روز را نیاورد. حالا چه شده است که بعداز فرمایشات حضرتعالی در خطبه های نمازجمعه 26 تیر تهران، رسانه ها و خبرگزاری های غربی با ذوق زدگی امید جدیدی را برای نیل به اهداف خود پیدا کردند؟
مطمئن باشید که دیگر عزت با اقتدار ملت هوشیار ایران اجازه نخواهد داد گفتمانی جز گفتمان انقلاب، امام و رهبری به حاکمیت برسد.چرا که رأی 24 میلیونی مردم به گفتمان عدالت خواهی در انتخابات دهم ریاست جمهوری به همراه نتایج رأی آنها در انتخابات مجلس هفتم و هشتم، شوراهای دوم و سوم شهر و روستا و ریاست جمهوری نهم، نشان از مجلس ختم گفتمان سازمان مجاهدینی ها، حزب مشارکتی ها، کارگزارانی ها و در یک کلام اصلاحات دارد.
فراموش نکنید حماسه 22 خرداد 88 آغازی بود بر پایان گفتمان استحاله طلبی و نیز نقطه شروعی برای تصفیه و پالایش نظام از ویژه خواران.
وبالاخره از جنابعالی انتظار می رود که بخاطر مسئولیت های خطیر خود، استقلال فکری و پایبندی به اصل خدشه ناپذیر ولایت فقیه را سرلوحه گفتار و کردار خویش قرار دهید تا انشاءالله گروه های معاند انقلاب از حیثیت و سوابقتان علیه نظام هزینه نکنند.

تردید، سکوت و حمایت

 
دسته ها : سیاسی - اجتماعی
پنج شنبه اول 5 1388
X