صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 192802
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
رئیس‌جمهوری قانون تجدیدنظر در روابط اقتصادی با کشورهای حامی تروریسم را ابلاغ کرد
رئیس مجلس در تاریخ 27 خرداد در نامه‌ای، به رئیس‌جمهور، این قانون را برای اجرا به دولت ارسال کرد و دکتر احمدی‌نژاد نیز آنرا به وزارت خارجه ابلاغ کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، متن ماده واحده این قانون بدین شرح است: دولت موظف است در روابط تجاری و اقتصادی با کشورهایی که به ‌تشخیص دولت، از تروریسم حمایت می‌کنند در جهت محدودکردن این روابط تجدیدنظر کند.
قانون الزام دولت به تجدیدنظر در روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای حامی تروریسم که با عنوان طرح به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود، در جلسه علنی مورخ پنجم خرداد به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و سپس در تاریخ 20 خردادماه توسط شورای نگهبان تائید شد.
علی لاریجانی رئیس مجلس نیز در تاریخ 27 خرداد در نامه‌ای، به رئیس‌جمهور، این مصوبه را برای اجرا، ارسال کرد و احمدی‌نژاد نیز آنرا به وزارت خارجه ابلاغ کرد.
دسته ها : اجتماعی - اقتصادی
شنبه سیزدهم 4 1388
محصول جدید سایپا در سوریه رونمایی شد
محصول جدید سایپا با عنوان امیسا (سایپا 132 صادراتی) با حضور "محمد سعیدی کیا" وزیر مسکن و شهرسازی و رییس کمیسیون مشترک ایران و سوریه و وزیر صنایع سوریه رونمایی شد.
به گزارش روز جمعه خبرنگار اقتصادی ایرنا به نقل از ستاد خبری گروه خودروسازی سایپا،‌ در این آیین حجت الاسلام "سیداحمد موسوی" سفیر ایران در سوریه، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا نیز حضور داشتند.
در این آیین "محمد سعیدی کیا" وزیر مسکن و شهرسازی و رییس کمیسیون مشترک ایران و سوریه با بیان اینکه تا پایان سال آینده دو محصول دیگر سایپا وارد بازار سوریه می شود، افزود: پس از گذشت دو سال، چهار محصول سایپا وارد بازار کشور سوریه شده است و من به سهم خود از مدیران سایپا و سیویکو تقدیر و تشکر می کنم.
سعیدی کیا ابراز امیدواری کرد: با انجام تولیدات مختلف، سطح اقتصادی دو کشور همچون سطح سیاسی بیشتر از قبل به همدیگر نزدیک شود.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز با بیان ناگسستنی بودن پیوند ملت ایران و سوریه، ابراز امیدواری کرد، این همکاری ها در آینده و در زمینه اقتصادی رنگ و بویی دیگر خواهد داشت و شرکت سایپا به عنوان بزرگترین خودروساز ایرانی در این همکاری سهم به سزایی ایفا خواهد کرد.
"مهرداد بذرپاش" ریشه همکاری ایران و سوریه را مربوط به سالیان پیش دانست و گفت: محصولات تولیدی شرکت سیویکو به مدت یک سال به بازار سوریه وارد شده و سایپا توسعه سبد محصولات را در دستور کار خود قرار داده است.
بذرپاش افزود: گروه سایپا محصول دیگری با عنوان مینیاتور را تا آخر امسال وارد بازار سوریه خواهد کرد و محصول دیگری با عنوان مروارید حداکثر تا پایان سال آینده وارد این بازار خواهد شد.
وی اظهار داشت: امروز نیز خودروی امیسا را که برگرفته از نام شهر حمص است، تقدیم ملت سوریه می کنیم.
مدیرعامل شرکت سیویکو نیز با اشاره به محصولات ایران که با استقبال خوبی از طرف مردم روبرو شده است، افزود: روند خوب این شرکت موجب شده بسیاری از مسئولان سوریه، برای همکاری با این شرکت ابراز تمایل نمایند.
"یوسف الهی شکیب" تاکید کرد: سیاست ابلاغ شده از طرف گروه سایپا به نحوی بوده که هم زمان با سودآوری مراحل تکمیل این شرکت را نیز به انجام می رساند.
به گفته شکیب، شرکت سیویکو به لحاظ منابع مالی و توان تخصصی پرسنل، ساختار مناسبی دارد و آماده ورود به فاز تکمیلی خود است.
مدیرعامل شرکت سیویکو افزود: سیویکو امروز بزرگترین شرکت تولید و خدمات پس از فروش به کشور سوریه را ایجاد کرده و این شرکت در تمامی شهرهای بزرگ دارای شبکه خدمات است.
وزیر صنایع کشور سوریه نیز با تشکر از گروه سایپا برای همکاری و تولید خورو در این کشور، گفت: پس از گذشت یک سال از راه اندازی کارخانه سیویکو، دومین محصول سایپا را وارد بازار می کنیم و از این تولیدات پشتیبانی خواهیم کرد.
"عیسی جونی" تولید خودرو را مهم توصیف کرد و افزود: آنچه برای ما اهمیت بیشتری دارد گسترش این همکاری و افزایش تولیدات است و امیدواریم در آینده ای نزدیک تولید قطعات خودروها نیز در این شرکت آغاز شود.
در پایان این آیین، با حضور مسئولان دو کشور از خودرو جدید امیسا رونمایی و از خط تولید این محصول بازدید شد.
دسته ها : اجتماعی - اقتصادی
شنبه سیزدهم 4 1388

پژوهشگران صنعت نفت موفق به ساخت نانوپوشش‌های پایه آبی و پایه حلالی ضدخوردگی جهت حفاظت از سطوح فلزی صنعت نفت شدند که به گفته آنها می‌تواند در مکان‌هایی که امکان مانیتورکردن وجود ندارد خوردگی را درهمان مراحل اولیه متوقف کند.

فریبا مهدوی یکی از کارشناسان این طرح در گفت‌و‌گو با خبرنگار«علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این باره اظهار کرد: مکان‌هایی که نیاز به حفاظت داشته و تعیین نقاط خوردگی در آنجا کم است نانو پوشش‌های هوشمند ضد خوردگی می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند، ‌بعنوان مثال داخل مخزن سوخت هواپیما جایی است که امکان مانیتور کردن نقاط خوردگی بسیار کم بوده و عوامل خورنده به سطح دسترسی پیدا می‌کنند لذا این پوشش‌ها بصورت خود به خود موادی را آزاد می‌کند که مانع از وقوع اولین عوارض خوردگی می‌شود.

مهدوی تصریح کرد: پوشش داخل خطوط لوله نیز همین مشکل را دارد یعنی در واقع مانیتور کردن محل خوردگی سخت است و عوض کردن دوباره پوشش‌ها مشکلاتی را به همراه دارد که اینگونه نانوپوشش‌های هوشمند ضد خوردگی قابل استفاده هستند. همچنین برای هرگونه سطح فولادی می‌توان از این پوشش استفاده کرد.

وی درخصوص مزایای استفاده از این نانو پوشش‌ها خاطرنشان کرد: هوشمند بودن به این دلیل است که خود پوشش این اجازه را نمی‌دهد که خوردگی اتفاق بیافتد.

این کارشناس پژوهشگاه صنعت نفت تصریح کرد: این محصول تا به حال در ایران تولید نشده لذا مقرر شده که مقداری از کاری که در خارج از کشور در این زمینه صورت پذیرفته اتخاذ شده و یکسری اصلاحاتی بر روی آن انجام دهیم که در حال حاضر نیز بر روی رنگ های پایه آبی کار می‌شود. بنابراین می توان گفت مزیت هوشمند بودن این است که اجازه داده نمی‌شود تا خوردگی ادامه پیدا کند و در واقع در همان مراحل اولیه خوردگی متوقف می‌شود.

مهدوی یادآور شد: این طرح اکنون در قالب پروژه بوده و در صورت اجرایی شدن باید اقدامات اولیه و پروژه های لازم قبل از آن انجام گیرد.

پنج شنبه چهارم 4 1388
X