صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 238725
تعداد نوشته ها : 109
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
البته به صرف درگیری با لیدرها 
نویسنده : محمدرضا مدنی

تغییر محل تمرین تیم پرسپولیس گرچه شرایط مطلوب‌تری را برای این تیم به لحاظ امکانات رفاهی نسبت به زمین شماره دو آزادی فراهم کرد اما این تغییر احوال برای هافبک تازه‌ داماد استقلال چندان خوش‌یمن نبود. مجتبی جباری که همراه با خانواده‌اش سال‌هاست که در شهرک محلاتی ساکن است در طول این سال‌ها به زمین چمن آن محله می‌رفت و در آن تمرین می‌کرد. او برخلاف اکثر بازیکنان فوتبال که برای تمرین کردن و آماده ماندن زمین مجموعه ورزشی انقلاب را انتخاب می‌کنند همواره در این سال‌ها به ویژه در روزهایی که همه تصور می‌کردند او چون در تمرینات شرکت نمی‌کند پس در خانه مشغول استراحت است به زمین مجتمع جنگل‌‌ها و مراتع می‌رفت. جایی که از روز چهارشنبه و با مساعدت یکی از نزدیکان مدیرعامل پرسپولیس به عنوان محل تمرین جدید این تیم برگزیده شد. مجتبی جباری روز چهارشنبه گذشته طبق روال عادی برنامه‌اش برای تمرین به همین زمین رفت و در حالی که 10 دقیقه از شروع تمرینات انفرادی‌اش نگذشته بود متوجه حضور اعضای تیم پرسپولیس در آن مکان شد. جباری پس از آن که متوجه حضور بروبچه‌های تیم پرسپولیس در آن مکان شد علت آن را جویا شد و هنگامی که فهمید از این پس قرار است تمرینات پرسپولیس در این زمین برگزار شود وسایلش را جمع‌وجور کرد تا زمین را ترک کند. البته او در این فاصله با تعدادی از بچه‌های تیم پرسپولیس هم خوش‌وبش کرد و جمعی از آنها هم بابت ازدواجش به او تبریک
گفتند. چرا که مجتبی دو شب قبل از آن (دوشنبه 15 تیر ماه) به جرگه متاهلان پیوسته بود. همین دیده‌بوسی‌ها بازار عکس را برای عکاسان داغ کرد و سبب شد تا جباری که همواره نشان داده دوست ندارد وارد حواشی فوتبال شود به سمت عکاس‌ها رفت و از آنها خواست تا یا عکس نگیرند یا اگر عکس گرفته‌اند عکس‌های مجتبی را پاک کنند. چرا که او نمی‌خواست در نخستین روزهای زندگی مشترکش وارد حواشی فوتبال از جمله این که «مجتبی به پرسپولیس نزدیک شد!» و غیره شود. پس از آن هم زمین تمرین را ترک کرد و وسایلش را برداشت تا آن مکان را ترک کند. اما در همین حین جمعی از حاضران در کنار زمین که به نظر می‌رسید از طرفداران تیم پرسپولیس باشند با سردادن شعارهایی ضداستقلالی‌ علیه مجتبی او را وادار به واکنش نشان دادن کردند که وقتی جباری قصد داشت به آن افراد پاسخ دهد تعدادی از بازیکنان پرسپولیس ضمن دعوت آن عده قلیل به سکوت جباری را هم به آرامش فراخواندند و غائله‌ای که ممکن بود به وجود بیاید را در نطقه خفه کردند. شنیدیم جباری تصمیم گرفته است از این پس در ساعتی به زمین مجتمع جنگل‌ها و مراتع شهرک شهید محلاتی برود که تیم پرسپولیس در آن تمرین نداشته باشد. ناگفته نماند در خبرها آمده بود که جباری برای دیدن یک بازیکن پرسپولیسی به محل تمرین این تیم رفته بود که این خبر صحت ندارد.

دسته ها : فوتبال
يکشنبه بیست و یکم 4 1388
با چه جراتی بازیکنان تیم‌ملی را وطن فروش نامیده‌اید؟ 

مهدی مهدوی‌کیا سه‌شنبه در نامه‌ای رسمی، دلایل خداحافظی خود از تیم‌ملی فوتبال را اعلام کرده است:
متن کامل این نامه که در سایت اختصاصی او منتشرشده، به شرح زیر است:
به نام پروردگاریکتا و با درود بر مردم بافرهنگ و متمدن ایران در سراسر دنیا
ابتدا با شما سخن می‌گویم که در همه حال حامی و پشتیبان تیم‌ملی و بازیکنان آن بوده‌اید و در تمامی پیروزی‌ها و شکست‌ها در کنار ما و در غم‌ها و شادی‌های یکدیگر شریک بوده‌ایم، با پیروزی‌های تیم‌ملی اشک شوق و با شکست‌ها گریسته‌اید.
تلاش برای سربلندی ایران و به وجود آوردن لحظات شاد و زیبا برای شما، از وظایف اصلی من و همبازیانم در طول این سال‌ها بوده است، اما از جهت شکست‌ها و لحظات بدی که در ذهن شما نشانده‌ایم، به نوبه خود از همه شما عذرخواهی می‌کنم و برای تک تک شما عزیزان آرزوی موفقیت در راه رسیدن به اهداف‌تان دارم.
اولین باری که با پیراهن تیم‌ملی به میدان رفتم را فراموش نخواهم کرد و مدت حضورم در تیم‌ملی از بهترین زمان عمرم به حساب می‌آید. از آنجا که در عمل به جوانگرایی اعتقاد خاصی داشته‌ام و به همین دلیل از شرکت در بسیاری از بازی‌های ملی به خاطر حضور جوانان و تجربه‌اندوزی آنان، صرفنظر کرده‌ام، زمان را مناسب می‌بینم که برای همیشه از فوتبال ملی کناره‌گیری کرده تا این جوانان توانا در سال‌های آینده افتخارات بی‌شماری برای ایران به ارمغان آورند. آرزوی موفقیت می‌کنم برای تیمی که همیشه عاشقانه دوستش داشته‌ام و برای سربلندی‌اش تلاش کرده‌ام و از این به بعد به عنوان هوادار و حامی، بازی‌های تیم‌ملی را دنبال خواهم کرد. از مربیان عزیزم، بازیکنانی که در طول این سال‌ها در تیم‌ملی همبازی بوده‌ایم و همیشه از دوستان خوب من هستند، از مطبوعات و رسانه‌های ورزشی که همیشه سعی کرده‌ام احترام متقابلی بین ما باشد، از همه شما صمیمانه قدردانی می‌کنم.
از تک‌تک اعضای خانواده‌ام، دوستان خوبم در سراسر دنیا که همواره مرا یاری کرده‌اند، از همسرم و دختر عزیزم که در طول این سال‌ها به علت حضورم در اردوها و مسابقات بیشتر اوقات را تنها بوده‌اند و سهم بزرگی در موفقیت‌های من داشته‌اند صمیمانه تشکر می‌کنم و در پایان بعد از هفته‌ها سکوت لازم می‌دانم که نسبت به دو نکته اظهارنظر کرده و بعد از این هیچ اظهارنظر و مصاحبه‌ای در مورد تیم ‌ملی و فوتبال ایران انجام نخواهم داد.
اول آنکه همه می‌دانیم با راه نیافتن تیم‌ملی به جام‌جهانی و حذف نمایندگان فوتبال ما از جام باشگاه‌های آسیا، زنگ خطربرای فوتبال ایران به صدا درآمده است. از تمامی پیشکسوتان و اهالی فوتبال که در فوتبال این مملکت زحمت کشیده‌اند و دل‌شان برای فوتبال ایران می‌سوزد، درخواست می‌کنم دست به دست هم داده و با همت و تلاش و دوراندیشی شرایطی را به وجود آورید تا فوتبال ایران به جایگاهی که استحقاقش را دارد، بازگردد و ازمسوولان فوتبال کشور و افرادی که به هر نحوی در اداره فوتبال ایران نقشی دارند، خواهش می‌کنم به جای نامه‌نگاری و پیگیری مسایلی که اصولا از وظایف آنها به شمار نمی‌رود، به دنبال اجرای طرحی منظم و دقیق و درازمدت همراه با امکانات لازم برای فوتبال ایران باشند، به مانند دیگر کشورهای آسیایی که در فوتبال در حال پیشرفت هستند، تا در آینده شاهد شکوفایی و درخشش فوتبال ایران در سطح آسیا و جهان باشیم.
کلام آخرم خطاب به افرادی است که بازیکنان ملی را وطن‌فروش! خوانده‌اند؛ شما با ارایه کدام مدرک و با چه جراتی به خود اجازه می‌دهید در مورد بازیکنان ملی این گونه قضاوت کنید. بازیکنانی که در طول این سال‌ها بدون کوچک‌ترین چشمداشتی با تحمل اردوهای سخت و طاقت فرسا و فشارهای روحی و روانی ناشی از بازی‌های مهم و سرنوشت‌ساز ملی و تحمل دوری از خانواده‌های‌شان، تنها دنبال کسب افتخار برای وطن و مردم‌شان بوده‌اند و تلاش کرده‌اند در تمامی مسابقات آسیایی و جهانی و لیگ‌های معتبر اروپایی از اعتبار ایران و فوتبال ایران دفاع کنند. بازیکنان ملی همه این تلاش‌ها را نکرده‌اند که حالا شما افراد اندک، آنها را با این القاب ناشایست بخوانید. توصیه می‌کنم، شب هنگام که سربه بالین می‌گذارید، کمی به شرف و وجدان فکر کنید تا فردا روز قبل از بیان هر مطلبی این دو ارزش انسانی که در وجود هر انسانی باید پیدا شود را مدنظر قرار داده و از این به بعد بازیکنان ملی را با القابی که شایسته آن هستند، بخوانید. کارنامه ما در راه به دست آوردن عزت و افتخار برای وطن و مردم دارای نمرات خوب و بد بسیاری است، اما هر چه هست روشن است، از شما تقاضا دارم با ارایه نام و کارنامه خود، به ما این افتخار را بدهید تا با ورق زدن کارنامه درخشان و زرین وطن پرستی‌تان، ما نیز مقداری بر وطن پرستی خود بیفزاییم، گرچه معتقدم مردم به خوبی بین ما وطن‌فروشان و شما وطن‌پرستان قضاوت خواهند کرد. بازیکنان تیم‌ملی همیشه سعی کرده‌اند، نماینده شایسته‌ای برای مردم کشورشان باشند از این رو در میادین جوانمردانه حضور پیدا کرده‌اند و تخلفات کمی را مرتکب شده‌اند، گرچه بسیاری از بازی‌ها را باخته‌ایم ولی اخلاق را فراموش نکرده‌ایم. در این دوره نیز تیم ما کمترین تخلف را داشت و به عنوان کاپیتان تیم از تک تک بازیکنان متشکرم و از آنها دفاع می‌کنم.
لازم به ذکر است که بررسی تخلفات در بازی‌های بین‌المللی فوتبال فقط برعهده فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) ‌است ونه هیچ فرد و سازمان دیگری.
با آرزوی سلامتی برای همه ایرانیان.

دسته ها : اجتماعی - فوتبال
يکشنبه بیست و یکم 4 1388

هفته‌ اول:
‌مس پرسپولیس
استقلال سپاهان
پیکان مقاومت
استقلال اهواز ابومسلم
راه‌آهن فولاد
پاس استیل‌آذین
شاهین ملوان
صبا تراکتورسازی
ذوب‌آهن سایپا

هفته‌ دوم:
سپاهان مس
پرسپولیس استقلال‌اهواز
فولاد پیکان
ابومسلم پاس
ملوان راه‌آهن
استیل‌آذین صبا
سایپا شاهین
تراکتورسازی ذوب‌آهن
مقاومت استقلال

هفته‌ سوم:‌
مقاومت سپاهان
پاس پرسپولیس
پیکان ملوان
صبا ابومسلم
راه‌آ‌هن سایپا
ذوب‌آهن استیل‌آذین
شاهین تراکتورسازی
استقلال فولاد
استقلال اهواز مس

هفته‌ چهارم:
سپاهان استقلال اهواز
پرسپولیس صبا
سایپا – پیکان
ابومسلم ذوب آهن
تراکتورسازی راه‌آهن
ملوان استقلال
مس پاس
فولاد مقاومت
استیل‌آذین شاهین

هفته‌ پنجم:‌
فولاد سپاهان
ذوب آهن پرسپولیس
پیکان تراکتورسازی
شاهین ابومسلم
استیل آذین راه آهن
استقلال سایپا
صبا مس
مقاومت ملوان
پاس استقلال اهواز

هفته‌ ششم:‌
سپاهان پاس
پرسپولیس شاهین
استیل آذین پیکان
ابومسلم راه آهن
تراکتورسازی استقلال
مس کرمان ذوب آهن
سایپا مقاومت
استقلال اهواز صبا
ملوان فولاد

هفته‌ هفتم:‌
ملوان سپاهان
راه آهن پرسپولیس
پیکان ابومسلم
استقلال استیل آذین
شاهین مس
مقاومت تراکتورسازی
ذوب آهن استقلال اهواز
فولاد سایپا
صبا پاس

هفته‌ هشتم:‌
سپاهان صبا
پرسپولیس پیکان
ابومسلم استقلال
مس راه‌آهن
استیل آذین مقاومت
استقلال اهواز شاهین
تراکتور فولاد
پاس ذوب آ‌هن
سایپا ملوان

هفته‌ نهم:‌
سایپا سپاهان
استقلال پرسپولیس
پیکان مس
مقاومت ابومسلم
راه آهن استقلال اهواز
فولاد استیل آذین
شاهین پاس
ملوان تراکتورسازی
ذوب آ‌هن صبا
هفته‌ دهم:‌
ذوب آهن سپاهان
پرسپولیس مقاومت
استقلال اهواز پیکان
ابومسلم فولاد
پاس راه آهن
استیل آذین ملوان
صبا شاهین
تراکتورسازی سایپا
استقلال مس

هفته‌ یازدهم:‌
سپاهان تراکتورسازی
فولاد پرسپولیس
پیکان پاس
ملوان ابومسلم
راه آهن صبا
سایپا استیل آذین
شاهین ذوب ‌آهن
استقلال استقلال اهواز
مقاومت مس

هفته‌ دوازدهم:
شاهین سپاهان
پرسپولیس ملوان
صبا پیکان
ابومسلم سایپا
ذوب آ‌هن راه آهن
استیل آذین تراکتورسازی
پاس استقلال
مس فولاد
استقلال اهواز مقاومت

هفته‌ سیزدهم:‌
سپاهان استیل آذین
سایپا پرسپولیس
پیکان ذوب آهن
تراکتورسازی ابومسلم
استقلال صبا
ملوان مس
مقاومت پاس
فولاد استقلال اهواز
راه آهن شاهین

هفته‌ چهاردهم:‌
راه آهن سپاهان
پرسپولیس تراکتورسازی
شاهین پیکان
ابومسلم استیل آذین
ذوب آهن استقلال
مس سایپا
صبا مقاومت
استقلال اهواز ملوان
پاس فولاد

هفته‌ پانزدهم‌:‌
سپاهان ابومسلم
استیل آذین پرسپولیس
پیکان راه آهن
استقلال شاهین
تراکتورسازی مس
مقاومت ذوب آهن
استقلال اهواز سایپا
فولاد صبا
ملوان پاس

هفته‌ شانزدهم:‌
پیکان سپاهان
پرسپولیس ابومسلم
راه آهن استقلال
مس استیل آذین
شاهین مقاومت
استقلال اهواز تراکتورسازی
ذوب آهن فولاد
پاس همدان سایپا
صبا ملوان

هفته‌ هفدهم:‌
سپاهان پرسپولیس
استقلال پیکان
مقاومت راه آهن
استیل آذین استقلال اهواز
فولاد شاهین
تراکتورسازی پاس
ملوان ذوب آهن
سایپا صبا
ابومسلم مس

دسته ها : فوتبال
يکشنبه بیست و یکم 4 1388

بارسلونا خودش را برای خریدن داوید ویا آماده کرده و یک پیشنهاد 40 میلیون یورویی برای او تهه کرده‌اند. ورود او می‌تواند زمینه‌ساز خروج ساموئل اتوئو شود.
آندره سانتوس دیگر بازیکنی است که ممکن است همراه ویا به نوکمپ برود. این مدافع کورینتیانس هدف شماره یک بارسا برای خط دفاعی است. اخیرا دمیترو چیگرینسکی از شاختاردونتسک به بارسا گفت که علاقه‌ای به ترک باشگاهش ندارد. در برنابئو کریم بنزما بالاخره به عنوان بازیکن رسمی آنها معرفی شد. آرسنال به اوربانگا از اتلتیکومادرید و بلز ماتویدی از سنت‌اتین علاقه نشان داده. لوئیس فابیانو از سویا هنوز از میلان پیشنهاد دارد و مدیربرنامه‌هایش از مذاکرات دو باشگاه خبر داده. دیدیه زوکورا، بازیکن جدید سویا بود که چند روز پیش به او خوشامد گفتند. این ساحل‌عاجی از تاتنهام به سویا رفته و ممکن است این باشگاه پس از فروش او به سراغ کلاس یان‌هانتلار و ماکسی رودریگس برود. پس از آنکه رئال‌مادرید اعلام کرد دیگر علاقه‌ای به خریدن فرانک ریبری ندارد، خیال بایرن تا حدی راحت شده است. چلسی هم به او علاقه دارد اما سر مسایل مالی با مونیخی‌ها به توافق نرسیده‌اند. در ایتالیا یوونتوس فیلیپه ملو را رسما معرفی کرد، حالا آنها می‌توانند از فرصت برای تمدید قرارداد الساندرو دل‌پیرو استفاده کنند. ترزه‌گه هم هنوز پیشنهاد جدی برای جدایی از یووه دریافت نکرده. مارکو آرناتوویچ از توونته اصرار دارد که به اینتر برود و اصلا هم برایش مهم نیست که دو باشگاه هیچ تفاهمی با یکدیگر ندارند. مارکو برگ می‌خواهد از تیم گرونینگن هلند جدا شود و فولام و هامبورگ جزو خریداران او هستند، اما شانس تیم آلمانی بیشتر است. جرمی منس از رم از مارسی پیشنهاد دارد و میرکو ووچینیچ نام خود را در فهرست تیم‌های لیگ برتری چون لیورپول و یونایتد می‌بیند. لاتزیو با ساراگوسا در حال مذاکره است تا قرارداد ماتوزالم را دائمی کند. مدیربرنامه‌های گوران پاندف هم از فیورنتینا خواسته که برای خرید این بازیکن رسما وارد گود شوند.

دسته ها : فوتبال
يکشنبه بیست و یکم 4 1388
تیم ملی ایران 23 آبان به مصاف اردن می رود / تایلند آخرین حریف ایران
تیم ملی فوتبال کشورمان تا پایان سال جاری تنها در مسابقات مقدماتی جام ملتهای آسیا به میدان خواهد رفت و رویداد رسمی دیگری پیش رو ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال کشورمان پس از ناکامی درمسابقات مقدماتی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی، تا پایان سال 88 تنها در رقابتهای مقدماتی جام ملتهای آسیا شرکت خواهد کرد.

تیم فوتبال ایران که در پایان بازیهای روز دوم مسابقات جام ملتهای آسیا با 4 امتیاز (پیروزی مقابل سنگاپور و تساوی برابر تایلند) صدرنشین گروه پنجم است و تیم های سنگاپور با 3 امتیاز، تایلند دو امتیاز و اردن یک امتیازی در رده های بعدی این گروه قرار دارند، در رسمی ترین مسابقات خود تا پایان سال برای صعود به مرحله نهایی جام ملتهای آسیا تلاش خواهد کرد.

 

طبق برنامه ادامه مسابقات مقدماتی جام ملتها تیم کشورمان درسومین روز این رقابتها روز 23 آبان پذیرای تیم ملی فوتبال اردن خواهد بود. برنامه این مسابقات به این شرح است :
* 14 نوامبر (23 آبان)
ایران - اردن (ساعت 15 - ورزشگاه آزادی)
* 18 نوامبر (27 آبان)
اردن - ایران (ساعت 6 - ورزشگاه امان)
* 6 ژانویه (16 دی)
سنگاپور - ایران( ساعت 30/19 - ورزشگاه سنگاپور)
* مارچ 2011 (12 اسفند)
ایران - تایلند (ساعت 15 - ورزشگاه آزادی)

مرحله نهایی مسابقات جام ملتهای آسیا ژانویه 2011 (دی ماه 1389) با شرکت 16 تیم برتر قاره به میزبانی دوحه قطر برگزار خواهد شد.

دسته ها : فوتبال
پنج شنبه چهارم 4 1388
X