صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 192704
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
انحراف از مواضع رهبری انحراف از آرمان‌های انقلاب و خط اصیل امام است

خبرگزاری فارس: در پی جریانات اخیر ، اکثریت نمایندگان مجلس خبرگان رهبری طی بیانیه‌ای خطاب به ملت شریف ایران، رهبری را فصل الخطاب دانسته و اعلام کردند: هر گونه انحراف از راه و مواضع رهبری انحراف از آرمان‌های انقلاب و خط اصیل امام خمینی(ره) است.


به گزارش خبرگزاری فارس، متن کامل اطلاعیه نمایندگان مجلس خبرگان رهبری به شرح زیر است:
سلام علیکم
با حمد و سپاس بیکران به درگان ایزد منان ما جمعی از نمایندگان مجلس خبرگان رهبری حضور چهل میلیونی شما مردم فهیم و انقلابی و ولایتمدار را در صحنه انتخابات بیست و دوم خرداد ماه هشتاد و هشت که نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و یک همه پرسی در تایید نظام جمهوری اسلامی ایران بود ، ارج می‌نهیم و مواردی را با شما مردم خوب و فهیم در میان می‌گذاریم.
1- لازم می‌دانیم که مراتب قدردانی و تجلیل و تکریم و تشکر خویش را از این همه شور و شعور و حضور و وظیفه‌شناسی اعلام داریم.
2- ولایت مطلقه‌ فقیه، استمرار راه انبیا و امامان است و ریشه در تفکر قرآنی و معارف اهل بیت (ع) و سابقه ممتد تاریخی از آغاز عصر غیبت کبرا تا کنون دارد ولایت الهی فقیه عادل، به طور ویژه بنیان نظری نهضت اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ع) است. اعتبار همه مناصب و مقامات حکومتی و مشروعیت تصرفات و تصمیم‌ها و اقدامات آنها در قلمرو مسائل عمومی و وظایف قانونی، ناشی از نصب مستقیم و یا غیرمستقیم و تایید ولی فقیه است. در خصوص ریاست جمهوری هم به تصریح امام راحل و صریح اصول قانون اساسی، اگر تنفیذ انتخاب مردم از سوی ولی فقیه صورت نگیرد ریاست جمهوری، طاغوت است و مشروعیت ندارد . رئیس‌جمهوری با اعتماد و انتخاب مردم و تنفیذ رای ملت است از سوی رهبری، مشروعیت و اعتبار کسب می‌کند و به مثابه بازوی اجرایی ولی فقیه است . او موظف است سیاست‌ها و خط مشی‌ دولت را بر اساس سیاست‌ها و رهنمودهای رهبری، ترسیم و اجرا کند در غیر این صورت اعتبار شرعی و قانونی ندارد.
3- در این سه دهه، ملت ولایتمدار و شهیدپرور، همواره، وفاداری و پیروی از ولی فقیه و اجب الاطاعه را در همه صحنه‌ها به نمایش گذاشته است. با تحقق گفتمان امام و رهبری، استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی پایدار گردید.بعد از ارتحال امام و تعیین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از سوی خبرگان منتخب ملت،‌به عنوان رهبری، معظم له، با اقتدار و صلابت، راه امام را در این دو دهه تداوم بخشیدند و رهبری شایسته و بی‌نظیری را در جهان ارائه دادند. این رهبری والا، در سایه تعالیم اسلام و باورهای دینی مردم تحقق یافته است.
4- دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جریان انتخابات دهم با فضاسازی رسانه‌ای و تشکیک زودهنگام در سلامت انتخابات و ایجاد التهاب سیاسی و اجتماعی و بالا بردن هیجانات و مطالبات از طریق استفاده ابزاری از انتخابات، و استفاده از غفلت بعضی از نامزدان ریاست جمهوری با یک جنگ روانی تمام عیار، وارد عمل شدند و با ادعای موهوم و شبیه به افسانه "تقلب بزرگ در انتخابات " که برگرفته از سناریوی انقلاب‌های مخملین بود، سعی در تخریب اذهان عمومی و ایجاد یاس و تردید در مردم کردند. با خطبه‌ تاریخی مقام معظم رهبری در نماز جمعه بیست و نهم خرداد ماه و اعتماد به نهادهای قانونی، توطئه دشمنان مثل گذشته نقش بر آب شد.
امت خداجو، با استحکام و اقتدار، پشت سر رهبر خویش، برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی به راه خود ادامه خواهند داد.
5- بسیاری از علما و نخبگان و شخصیت‌ها و دلسوزان نظام انتظار دارند که رئیس محترم مجلس خبرگان رهبری و مجمع تشخیص مصحلت نظام که همواره با تدبیر و فراست در کنار امام و رهبری به حل مشکلات و معضلات کمک کرده‌اند در شرایط کنونی نیز با پشتیبانی بیش‌تر و شفاف‌تراز ولایت فقیه و بیانات رهبری، در این شرایط حساس دشمنان اسلام و نظام و کینه‌توزان و بدخواهان و فرصت‌طلبان را در نقشه شیطانی برای آسیب به وحدت و همدلی، ناکام گذارند.
6- از رئیس‌جمهوری محترم جناب آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد که با اعتماد مجدد مردم و با اکثریت قاطع بیش از بیست وچهار میلیون رای دوباره انتخاب شدند- می‌خواهیم که با تبعیت از اوامر رهبری و توجه به نصایح خیرخواهانه بزرگان دینی
- اولا بیش از گذشته با تمام توان، در ترویج دین و اخلاق و خدمت به ملت و حل مشکلات معیشتی و پیشرفت و عدالت تلاش کنند.
- ثانیا از تمامی ظرفیت و توانمندی نیروهای متعهد و ولایی و متخصص و انقلابی، در شرایط فعلی استفاده کنند و در جهت هماهنگی وانسجام و همکاری دولت و ملت و قوای سه‌گانه و سایر نهادهای عمومی و دستگاه‌های گوناگون و شخصیت‌های تاثیرگذار با جدیت بیشتر از گذشته تلاش کنند و از به کارگیری افرادی که موجب لطمه زدن به یکپارچگی دولت وحساسیت ویژه نخبگان و مردم ولایتمدار و دلسوزان نظام می‌شود قاطعانه پرهیز کنند.
7- در پایان بار دیگر تاکید می‌کنیم که نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه، میراث گرانسنگ امام خمینی است . تنها شیوه برای حفظ و حراست از راه امام، حمایت از ولایت فقیه است. تداوم انقلاب اسلامی، بر پایه تمسک به ولایت فقیه و ولی فقیه واجب‌الاطاعه است. نیز اعلام می‌کنیم خط امام را باید در اندیشه و سلوک رهبری یافت. فصل الخطاب رهبری است و هر گونه انحراف از راه و مواضع رهبری انحراف از آرمان‌های انقلاب و خط اصیل امام خمینی است.
امیدواریم نخبگان جامعه، در این امتحان الهی همراه صفوف یکپارچه ملت، در کنار رهبری، همواره در پاسداری از این ودیعه الهی و دفاع از حریم شرع مقدس و حقوق ملت و نعمت جمهوری اسلامی و ولایت فقیه، مشمول تفضلات الهی و لطف و عنایت بقیه‌الله الاعظم (عج) قرار گیرند.

والعاقبة لاهل التقوی و الیقین
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

اکثریت نمایندگان مجلس خبرگان رهبری


دسته ها : اجتماعی
جمعه دوم 5 1388
X