صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 193070
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

مولانا:تبلیغات مردمی شاخص ترین عامل پیروزی احمدی نژاد

موسس گروه ارتباطات بین الملل دانشکده واشنگتن دی‌سی در تحلیل انتخاب احمدی‌نژاد در سوم تیر 84 گفت: اکثر نامزدها و همکاران آنها محاسبات خود را بر پایه روش های نظر سنجی غرب انجام داده بودند که همین باعث شد نه تنها شیوه‌ها و مدل‌های تبلیغی آنها تاثیری نداشته باشد بلکه در مقابل باعث پیروزی تکیه کنندگان به روش‌های سنتی و اسلامی شود.  

به گزارش رجانیوز، پروفسور مولانا ضمن تشریح فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدان ریاست جمهوری در سوم تیرماه 84، تبلیغات مردمی را شاخص ترین عامل پیروزی احمدی نژاد دانست.

موسس گروه ارتباطات بین الملل دانشکده واشنگتن دی‌سی در تحلیل انتخابات سوم تیر گفت: ما شاهد دو نوع شیوه انتخاباتی بودیم، یکی با تکیه فوق العاده بر  زیر ساخت‌های مردمی و سنتی که برگرفته از باورهای ملی و مذهبی مردم بود و دومی شیوه‌‌های اقتباس شده از غرب با تلفیقی از آنچه در کشورمان داشتیم.

وی با تاکید بر این نکته که یقینا تیلیغات انتخاباتی از طریق روش‌های بومی و مردمی موفقیت بیشتری داشت، ‌افزود: اکثر نامزدهای ریاست جمهوری و همکاران آنها در امر تبلیغات، محاسبات خود را بر پایه روش های نظر سنجی غرب انجام داده بودند که همین باعث شد نه تنها شیوه‌ها و مدل‌های تبلیغی آنها تاثیری داشته باشد بلکه در مقابل باعث پیروزی تکیه کنندگان به روش‌های سنتی و اسلامی شود.

مولانا تصریح کرد: به بیان دیگر می توان روش های آقای احمدی نژاد در تبلیغات را با شیوه های اطلاع رسانی امام(ره) یکسان دانست، چرا که آنچه مبارزات احمدی نژاد را از دیگر نامزدها متمایز می‌کرد، تکیه بر شعارها و روش‌هایی بود که در حال فراموشی بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود که در گفتگو با ویژه‌نامه روزنامه ایران ایراد می‌کرد، با اشاره به اینکه مردم از شعارهای اصلاح‌طلبان خسته شده بودند، خاطر نشان کرد: به گمانم دو چیز برای مردم خیلی مهم بود،‌ یکی اینکه کسی پیدا شود تا به معیشت، مسکن و بهداشت آنها برسد و دوم اینکه مردم پس از 8 سال هنوز نمی دانستند که معنای توسعه که آنقدر آنها از آن دم می‌زدند چه بود.

مولانا با بیان این مطلب که در مقابل میل مردم به احمدی نژاد، رسانه‌هایی وجود داشتند که عَلم مخالفت با او برافراشته بودند، افزود: برخی رسانه‌های داخلی با پیروی از غرب به تخریب هوشمندانه احمدی‌نژاد پرداختند تا آنجا که گفتند اگر او بیاید پیاده‌روها تفکیک می‌شود که همین جزء عواملی شد برای اقبال عمومی مردم به احمدی نژاد.

وی دلیل محبوبیت کنونی رئیس‌جمهور در سطح جهان را اینگونه توصیف کرد: ایشان روی ارزشهایی تکیه می‌کند که سایرین درباره آن سکوت می‌کنند و درباره مطالبی اظهار نظر می کنند که اگر در تمام دنیا توسعه پیدا کند، یقینا تاثیر گذار خواهد بود.


دسته ها :
دوشنبه بیست و چهارم 4 1387
X