صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 238789
تعداد نوشته ها : 109
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
اعلام تعطیل رسمی به مناسبت تبادل اسرا / سخنرانی نصرالله و سلیمان
دولت لبنان به مناسبت پیروزی بزرگ مقاومت اسلامی لبنان به رهبری حزب الله،امروز را تعطیل رسمی اعلام کرد؛از سوی دیگر قرار است در مراسم استقبال از اسرا در فرودگاه بیروت،رئیس جمهوری این کشور و درجنوب بیروت،نیز دبیرکل حزب الله سخنرانی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رسانه های لبنان، با اعلام خبر تعطیل رسمی مراکز دولتی و آموزشی، آن را تاکیدی بر وحدت ملی در این کشور دانستند.

امروز هشتمین عملیات تبادل اسرا میان حزب الله و رژیم صهیونیستی از سال 1991 تا کنون در حال انجام است که بزرگترین نوع آن به شمار می رود.

این عملیات، موجی از شادی و نشاط در لبنان و فضایی از غم و اندوه در محافل رژیم صهیونیستی به وجود آورده است؛ این پیروزی به اندازه ای مهم و سرنوشت ساز است که شخصیتهایی چون ولید جنبلاط رئیس جریان سوسیالیست ترقی خواه و یکی از سران جریان 14 مارس که پیش از این به موضعگیری خصمانه بر ضد مقاومت و حزب الله می پرداخت، امروز علاوه بر اینکه رسما به پیروزی بزرگ حزب الله اعتراف کرد، در مراسم استقبال از اسرا نیز در فرودگاه بین المللی بیروت در کنار میشل سلیمان، رئیس جمهوری، نبیه بری رئیس مجلس و فواد سنیوره نخست وزیر و بسیاری از رهبران سیاسی و دینی لبنان شرکت می کند.

قرار است در مراسم رسمی استقبال از سفرا در فرودگاه بین المللی رفیق حریری، میشل سلیمان رئیس جمهوری لبنان در سخنرانی از ایستادگی و پایداری اسرای لبنانی در زندانهای رژیم صهیونیستی به ویژه سمیر قنطار قدردانی کند که بیش از 29 سال در زندانهای اشغالگران قدس، مقاومت کرد.

در ادامه قرار است اسرا به ضاحیه(جنوب بیروت) منتقل شوند تا در مراسم بسیار باشکوهی که حزب الله برگزار می کند، شرکت کنند، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در این مراسم سخنان مهمی ایراد خواهد کرد.

" خبرگزاری مهر "

دسته ها :
پنج شنبه بیست و هفتم 4 1387
X