صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 238808
تعداد نوشته ها : 109
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
آمادگی مشروط پ.ک.ک برای آزادی گروگانهای آلمانی
حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) اعلام کرد که درصورت توقف عملیات ارتش ترکیه علیه این گروه جدایی طلب،حاضر است گروگانهای آلمانی خود را آزاد کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه خبری سی. ان. ان، حزب کارگران کردستان که در روزهای گذشته با حملات سنگین ارتش ترکیه روبرو بوده است؛ صبح امروز از آمادگی خود برای آزادی گروگانهای آلمانی خبر داد.

این در حالی است که، چند روز قبل حزب کارگران کردستان ترکیه(پ ک ک) به دولت آلمان هشدار داده بود در صورت ادامه سیاستهای خود در قبال این گروه، به اقدامات تروریستی علیه منافع اقتصادی آلمان دست خواهد زد.

پس از آن نیز پ.ک.ک در بیانیه ای با دادن هشدار مجدد به برلین خواستار پایان دادن به اقدامات این کشور علیه اعضای این گروه در آلمان در برابر آزادی سه کوهنورد آلمانی به گروگان گرفته شده توسط این گروه شده بود. 

پ.ک.ک در هفته های گذشته، سه کوهنورد آلمانی را در کوههای آرارات به گروگان گرفته و تا کنون از آزادی آنها خودداری کرده است.

از سوی دیگر، ارتش ترکیه امروز از کشته شدن 11 عضو دیگر پ.ک.ک در کوهستانهای استان "هاکاری" واقع در جنوب شرقی این کشور و در نزدیکی مرز عراق خبر داد.

بر همین اساس، از ابتدای هفته جاری تا کنون بیش از 35 نفر از اعضای پ.ک.ک در درگیری با نظامیان ترکیه کشته شده اند.  " خبرگزاری مهر "دسته ها :
پنج شنبه بیست و هفتم 4 1387
X