صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 192951
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
بیماران قلبی شنا نکنند
با توجه به اینکه شنا یکی از ورزشهای مفرح و مفید می باشد اما برای برخی بیماران از جمله مبتلایان به تنگی نفس مضر است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فاکس نیوز، تحقیقات نشان داده شنا در مورد بیماران قلبی که دچار تنگی نفس هم می باشند ورزش چندان مناسبی نیست به ویژه اگر موجب خستگی آنها شود.

با توجه به اینکه  شنا در مورد بسیاری از بیماریها نظیر مشکلات اسکلتی و مفصلی و دردهای کمر و زانو و هم چنین اختلالات روحی مفید می باشد به همین علت بسیاری افراد تصور می کنند در صورت ابتلا به هر گونه بیماری باید شنا کنند در صورتی که تحقیقات خلاف این امر را اثبات کرده است.

نتایج بررسیها نشان می دهد که هنگام شنا کردن بر اثر فشار ناشی از آب، فشار بر گردش خون افزاش می یابد و در صورتی که  مبتلایان به تنگی نفس و بیماریهای حاد قلبی به طور مرتب شنا کنند  ممکن است دچار عوارض شدیدتری شوند.

زیرا سیستم تنفسی و جریان خون ممکن است نتواند فشار ناشی از جریان آب را به خوبی تحمل کند و مجبور به کار بیشتر و در نتیجه اختلال می شود.

متخصصان توصیه می کنند این گونه بیماران باید از ورزشهای سبک مانند پیاده روی آهسته در برنامه روزانه استفاده  کنند تا دچار مشکل نشوند. البته در صورتی که مشکلات قلبی و عروقی حاد نباشد با نظر پزشک می توان به مدت کوتاه شنا کرد.


دسته ها :
جمعه بیست و هشتم 4 1387
X