صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 238875
تعداد نوشته ها : 109
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
نبود شرکت های حمل و نقل مناسب برای ارائه خدمات به گردشگران
دبیر جامعه تخصصی تورگردانان کشور تاکید کرد: در حال حاضر، حتی یک شرکت حمل و نقل که خدماتی مناسب به گردشگران ارائه دهد در کشور وجود ندارد.

"ابراهیم پورفرج" در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به نبود امکانات مناسب برای گردشگران در کشور گفت: متاسفانه پس از گذشت سال ها، در کشور شرکت حمل و نقلی که خدماتش را مطابق با استانداردهای جهانی ارائه دهد، وجود ندارد بطوریکه هنوز شاهد حضور رانندگان خطی در اتوبوس های گردشگری هستیم که این مشکلات بسیاری را به خصوص در تورهای ورودی ایجاد کرده است.

دبیر جامعه تورگردانان با تاکید بر فعالیت های بسیاری که از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای توسعه این صنعت انجام می شود ، خاطرنشان کرد: با وجود فعالیت های بسیاری که این سازمان برای توسعه صنعت گردشگری انجام می دهد، هنوز هم نتوانسته ایم شاهد توسعه این صنعت در کشور باشیم، چرا که توسعه صنعت گردشگری امری فرابخشی است و تنها به این سازمان باز نمی گردد.

وی تاکید کرد:  باید قبول کنیم که در صورت همکاری و همراهی نکردن سازمان ها و وزارتخانه هایی چون وزارت راه و ترابری، شهرداری ها، استانداری ها و ...، سازمان میراث فرهنگی نمی تواند در توسعه صنعت گردشگری موفق عمل کند.

وی به نبود اماکن اقامتی و زیرساخت های مناسب برای حضور گردشگران در کشور اشاره کرده و گفت: اگر قرار باشد که از کشورهای بیشتری گردشگران برای بازدید به ایران سفر کنند، با وجود امکانات کم و نبود زیرساخت های مناسب، ایران به هیچ وجه نخواهد توانست خدمات مناسبی را به گردشگران ارائه دهد.

 پورفرج با اشاره به افزایش تورهای ورودی در فصل های خاص گفت: اوایل سال همواره تورهای خروجی افزایش داشته است ولی در اواخر اسفند تا عید و از فروردین تا خرداد ماه تورهای ورودی نیز با افزایش مواجه می شوند، این امر در حالی اتفاق می افتد که در همین زمان نیز تورهای داخلی با افزایش مواجه شده و موجب می شود که آژانس داران در ارائه خدمات مناسب به گردشگران داخلی و خارجی با مشکلات بسیاری مواجه شوند.

خبرگزاری مهر

دسته ها :
دوشنبه سی یکم 4 1387
X