صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 238833
تعداد نوشته ها : 109
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
می توانیم به سرعت به اقتصاد اول جهان دسترسی پیدا کنیم
رئیس جمهور با تاکید براینکه کلمات «نمی شود» و «نمی توان» در مقابل اراده و همت بلند مردم ایران اسلامی مفهومی ندارد، گفت: می توانیم به سرعت و در زمان کوتاه تری به اقتصاد اول جهان دسترسی پیدا کنیم .

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ، دکترمحمود احمدی نژاد شب گذشته از 30/17 الی21/30  میزبان شماری ازفعالان اقتصادی ونمایندگان اصناف گوناگون تجاری و صنعتی به منظور بررسی طرح تحول بزرگ اقتصادی بود.

رئیس جمهور در این نشست پس از سخنان عده ای از فعالان اقتصادی درباره ابعاد مختلف طرح تحول بزرگ اقتصادی و شنیدن دغدغه ها و پیشنهادات مطرح شده در سخنانی به مباحث آنان پاسخ داد.

وی فعالان بخش های گوناگون اقتصاد ایران را از جمله اقشاری دانست که در سخت ترین شرایط در مجموع بهترین عملکرد و بازدهی را داشتند.

دکتراحمدی نژاد با بیان اینکه دولت به شرایط وتحولات دنیا و داخل کشور درعرصه های گوناگون اشراف کامل دارد خاطرنشان کرد: به خاطر برخی نارسایی هایی که درعرصه اقتصادی گریبانگیر کشوراست، اقشاری که به طور واقعی برای کشور زحمات بسیاری متحمل می شوند همواره با مشکلاتی مواجه بوده و آنهایی که زحمت چندانی نمی کشند به راحتی از امکانات و تسهیلات ویژه برخوردار می شوند و پیچ و خم های اداری سنگینی در برابر تولید و تجارت کشور وجود دارد دولت درصدد است نارسایی ها موجود را از پیش پای مردم بردارد .

رئیس جمهور تاکید کرد: اقشار و صنوفی که فشارهای سیاسی، بانکی، اقتصادی وهیاهوها و تهدیدات را تحمل می کنند و با تلاش روز افزون باعث می شوند آثار اینگونه فشارها در جامعه محسوس نباشد این عده یقیناً در شرایط مناسب و آرام اقتصادی، می توانند اقتصاد کشور را به رتبه اول جهان برسانند.

دکتر احمدی نژاد اجرایی نشدن طرح های بنیادین اقتصادی در دوره های گذشته را دارای علل سیاسی و اجرایی دانست و گفت: عده ای تصور می کردند اجرای برخی تحولات موجب آشوب و بحران اجتماعی خواهد شد و از این رو از ترس تبعات احتمالی آن وارد اجرای آن نمی شدند علت دوم هم از وسواس بیش از حد کارشناسی بود و البته هیچ کدام از دولت های گذشته چارچوب و بسته ای مانند طرح تحول اقتصادی تدوین و ارایه نکرده بودند.

وی مجموعه طرح تحول اقتصادی را یک بسته به هم پیوسته و منسجم دانست و تصریح کرد: در این طرح 7 محور کلیدی با استدلال و پس از 5/2 سال بحث و بررسی کارشناسی در کنار هم قرار گرفته است که باید با هم به اجرا در بیاید ضمن اینکه پس از اجرای این طرح می توان بسته ها و مجموعه های دیگری نیز برای رفع برخی مشکلات دیگر طراحی و تدوین کرد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در اجرای هر تغییر و تحول سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دولت و مردم در کنار و پشتیبان هم هستند، اظهار داشت: بدون هماهنگی و همراهی یکدیگر نمی توان در هیچ اقدامی به موفقیت دست یافت و ما معتقد به یک دولت کارآمد حداقلی هستیم و به همین دلیل مسیر واقعی واگذاری شرکت ها و موسسات اقتصادی به مردم چند ده برابر شده است.

احمدی نژاد با ابرازخرسندی از اینکه هیچکدام ازفعالان اقتصادی درضرورت کلیات طرح تحول بزرگ اقتصادی تردیدی نداشتند ، اختلاف نظر در تفسیرها و برخی نگرانی ها در نحوه اجرا را امری طبیعی دانست و گفت: کارگروه ها و کمیته های مختلفی در حال بررسی و تکمیل این طرح هستند و از حضور فعالان اقتصادی در این کارگروه ها استقبال می کنیم و اگر دست به دست هم بدهیم تبعاتی که ممکن است وجود داشته باشد به حداقل خواهد رسید.

وی در ادامه با اشاره به استعدادها و توان بالای ملت ایران، تصریح کرد: این استعداد در ایران اسلامی هست که اگر مسیری را کشورها و ملت های دیگر در 30 سال طی می کنند، ملت ایران آنرا در 10 سال به سرانجام برساند. ایرانیان مردمی در هم تنیده و منسجم هستند که به فکر عزت و سربلندی کشور شان می باشند .

رئیس جمهور برخی فشارهای داخلی و خارجی برای متوقف کردن حرکت شتابان دولت و مردم به منظور پیشرفت کشور را بی فایده دانست و تاکید کرد: فشارهایی که برخی در داخل و خارج کشور قصد دارند در برابر پیشرفت مردم ایجاد کنند به هیچ وجه مانع حرکت رو به پیشرفت ملت بزرگ ایران اسلامی نخواهد شد.

دکتر احمدی نژاد خاطر نشان کرد: احساسی که در مجموعه دولت نسبت به کشور و مردم وجود دارد، احساس خدمتگزاری است و به آن افتخار می کند و باید دست به دست هم ایران عزیز را تاج سر جهان قرار دهیم.

درابتدای این نشست دکترحسینی دبیر کارگروه طرح تحول بزرگ اقتصادی زوایای مختلف این طرح را برای جمع حاضرتشریح کرد و خواستار مشارکت و همکاری آنان با کارگروه های تخصصی طرح تحول اقتصادی شد.

پس از آن بیش از ده نفر از فعالان اقتصادی، بخش خصوصی و نمایندگان اصناف تجاری و صنعتی دیدگاه ها و نظرات و پیشنهادات خود را درباره طرح تحول بزرگ اقتصادی مطرح کردند.

فعالان اقتصادی طرح تحول بزرگ اقتصادی را قابل تقدیر و مولودی مبارک دانستند و دولت را به دقت و مراقبت در عملیاتی کردن آن فراخواندند.

یکی از سخنرانان با انتقاد از کسانی که طرح بزرگ تحول اقتصادی را تبلیغات انتخاباتی عنوان می کنند، گفت: این عده متوجه نیستند که چنین طرحی برای ساماندهی اقتصاد معیوب کشور است نه برای احمدی نژاد.

دراین نشست، معاون اول رئیس جمهور و وزرای کار وامور اجتماعی ، رفاه ، بازرگانی، معاون اجرایی و شماری از مشاوران رئیس جمهور حضور داشتند.خبرگزاری مهر "دسته ها :
دوشنبه سی یکم 4 1387
X