صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 238731
تعداد نوشته ها : 109
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت وزارت خارجه هر روز شاداب تر از روز قبل و در هر مرحله پر تحرک تر از مرحله قبل در مواجه با مواضع سیاست خارجی جمهوری اسلامی حضور و بروز دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر متکی صبح امروز در جلسه معارفه سخنگوی جدید وزارت خارجه با اشاره به وجود ظرفیت های زیاد در دستگاه دیپلماسی کشور گفت: وزارت امور خارجه از ظرفیت های لازم برای تداوم خدمتگزاری در اجرای دیپلماسی کشور و در جهت اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی برخوردار است.

وی با بیان اینکه باید زمینه بروز و ظهور این ظرفیت های بزرگ را در دستگاه دیپلماسی بیش از پیش فراهم کرد گفت: باور به این ظرفیت این امکان را فراهم کرد که در ساختار مدیریتی وزارت خارجه از یک دریای مواج صدف های ارزشمندی برای خدمتگزاری انتخاب کنیم و در رویکرد جدیدی که دولت نهم دارد از این خدمتگزاران استفاده کنیم و آنها را به صحنه بیاوریم.

متکی در ادامه افزود: وزارت خارجه هر روز شاداب تر از روز قبل و در هر مرحله پر تحرک تر از مرحله قبل در مواجه با مواضع سیاست خارجی جمهوری اسلامی حضور و بروز دارد البته این به معنای تعریف از خود نیست ، بلکه یک ارزیابی است که رسانه ها باید آن را نقد وبررسی کنند.

وزیر خارجه تاکید کرد: ما همه نوازش های به مهر و نقد را از رسانه ها پذیرفته ایم و از همکاری صمیمانه همه رسانه ها با وزارت خارجه و نقدهای منصفانه آنها تشکر می کنیم.

وزیر خارجه کشورمان با اشاره به سوابق و خدمات حسینی سخنگوی سابق دستگاه سیاست خارجی کشورمان گفت: آقای حسینی بیستمین سال حضورش در وزارت خارجه را با باور قلبی به حقانیت نظام و خدمات شایسته سپری کرده و در این دو سال نیز در سنگر سخنگویی وزارت خارجه و دستیاری ویژه وزیر به خدمت مشغول بوده است .

متکی ادامه داد :‌قضاوت پیرامون عملکرد حسینی را به رسانه ها می سپارم اما به نظر من تصویری که ازاین قضاوت وجود دارد تصویری مبتنی بر صمیمیت، صداقت، صراحت و درک متقابل بوده است.

وی با بیان اینکه سیاست خارجی و روابط خارجی کشورها موضوعی غیر قابل محصور شدن در نگرش های گروهی، سیاسی و حزبی است، گفت: وزارت خارجه نماد نگاه ملی در کل کشور است.

متکی با اشاره به اشراف جامع حسینی در دو حوزه خاورمیانه عربی، آسیای مرکزی، گفت: ایشان در دو سال گذشته به خاطر سخنگویی در همه حوزه های خارجی اشراف پیدا کرده و ما از وی خواهش کردیم مسئولیت مهم معاونت امور بین المللی وزارت خارجه را قبول کنند.

وزیر خارجه سپس به معرفی حسن قشقاوی سخنگوی جدید وزارت خارجه پرداخت و گفت: وی سابقه طولانی در وزارت خارجه دارد و در دو دوره در مجلس هم حضور داشته و سفیر ایران در قزاقستان و سوئیس بوده است .

وی با توصیف قشقاوی به عنوان یک دیپلمات پرتلاش وکارآمد گفت: درحوزه کار دیپلمات ها یک رصد مستمر و نظارت مستمر اعم از رسانه ای و مردمی وجود دارد.

متکی افزود: مطمئنم که مناسبات آقای قشقاوی با رسانه های کشور تداوم صمیمانه ای خواهد داشت.

دسته ها :
سه شنبه اول 5 1387
X