صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 238888
تعداد نوشته ها : 109
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
زنگ ورزش در مدارس راهنمایی 3 ساعته شد
با تصویب شورای عالی آموزش و پرورش ، کلیه مناطق آموزش و پرورش شهر تهران مجاز شدند در صورت داشتن معلم متخصص تربیت بدنی ، ساعت این درس را در مدارس راهنمایی از 2 به 3 ساعت افزایش دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، براساس  اعلام سازمان آموزش و پرورش شهر تهران به مناطق اجازه داده شد تا در صورت وجود معلم متخصص تربیت بدنی ساعت درس تربیت بدنی مدارس راهنمایی را از2ساعت به3ساعت افزایش دهند.  

کارشناس مسوول توسعه تربیت بدنی مدارس شهر تهران اعلام کرد: افزایش ساعت درس تربیت بدنی مدارس که دربرنامه چهارم توسعه کشور منظور گردیده طی مصوبه جلسه 419 به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش رسیده است.

وی افزود : دراین مصوبه آمده که آموزش و پرورش مجاز به افزایش ساعت درس تربیت بدنی مدارس راهنمایی از 2 به 3 با کاهش یک ساعت از کلاس های جبرانی است و عنوان شده در صورت اجرای این مصوبه، یک ساعت اضافه شده، جزء زمان جبرانی محسوب نشده و از ساعات رسمی آموزش می باشد.

قاسمی اظهار داشت: سازمان آموزش و پرورش شهر تهران در راستای اجرایی شدن این مصوبه با ابلاغ بخشنامه3/77623-25/4/87  و با استناد به دستورالعمل ساماندهی و مدیریت نیروی انسانی(موضوع تبصره بند 3 بخش (ب ) بخشنامه وزارتی 6872/140-20/3/87) به مناطق 19 گانه اعلام نموده تا در صورت داشتن نیروی متخصص تربیت بدنی و با کم کردن یک ساعت از کلاس های جبرانی پایه های اول تا سوم راهنمایی ، اجازه دارند تا ساعت درس تربیت بدنی را افزایش دهند.

وی گفت: با افزایش این ساعت و در صورت انتشار کتاب راهنمای تعلیم تربیت بدنی مدارس راهنمایی که سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور مشغول تدوین و ویرایش آن می باشد، زنگ ورزش با رویکردی متفاوت و با محوریت سلامت بخشی  برای نخستین بار با برنامه آموزشی رسمی و کیفیتی مطلوب در مدارس  تدریس خواهد شد.

براساس این گزارش، افزایش ساعت زنگ ورزش در شهر تهران در سال تحصیلی 88-87  به دلیل تنگناها و محدودیت های مالی ،تنها درصورت وجود ساعت  کسر موظف نیروی موظف مازاد امکان پذیر است." خبرگزاری مهر "دسته ها :
چهارشنبه دوم 5 1387
X