صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 193148
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

گرانترین و ارزانترین بنزین جهان


     
در میان کشورهای خاورمیانه نیز مردم پاکستان بیش از دیگران برای خرید بنزین پول می دهند. قیمت هر لیتر بنزین در پاکستان یک دلار و شش سنت است. در دو ماه گذشته قیمت بنزین در پاکستان دو برابر شده است.


ترکیه گرانترین و ونزوئلا ارزانترین مبلغ را برای خرید بنزین در جهان پرداخت می کنند. از سال گذشته تاکنون قیمت نفت در بازارهای جهانی تقریبا دو برابر شده که این مساله به بروز خشونتها، تظاهرات و نگرانی شدید در بسیاری از کشورهای جهان منجر شده است.
باوجود ، قیمت هماهنگ نفت در بازارهای جهانی، قیمت بنزین در کشورهای مختلف متفاوت است. مردم ترکیه بیش از همه جهانیان برای خرید بنزین هزینه می کنند. قیمت هر لیتر بنزین در ترکیه 2 دلار و 68 سنت است.
در انگلیس هر لیتر بنزین دو دلار و بیست و شش سنت قیمت دارد. هنگ کنگ با قیمت یک دلار و نود و نه سنتی برای هر لیتر بنزین در مرتبه سوم قرار دارد. در میان کشورهای خاورمیانه نیز مردم پاکستان بیش از دیگران برای خرید بنزین پول می دهند. قیمت هر لیتر بنزین در پاکستان یک دلار و شش سنت است. در دو ماه گذشته قیمت بنزین در پاکستان دو برابر شده است. قیمت پاکستان از امریکا نیز بیشتر است زیرا در حال حاضر قیمت هر لیتر بنزین در امریکا یک دلار و پنج سنت است.
عربستان سعودی یکی از ارزان ترین کشورهای جهان در زمینه قیمت بنزین است زیرا قیمت هر لیتر بنزین در عربستان سعودی دوازده سنت است اما ونزوئلا ارزان ترین بنزین جهان را به مردم خود عرضه می کند که علت ان هم یارانه های شدیدی است که دولت این کشور امریکای لاتین به بنزین اختصاص داده است. قیمت هر لیتر بنزین در ونزوئلا فقط 5 سنت برای هر لیتر است.
جام جم


دسته ها :
چهارشنبه دوم 5 1387
X