صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 238890
تعداد نوشته ها : 109
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
سرعت پیشرفت ایران دنیا را خیره کرده است
مشهد - خبرگزاری مهر : دکتر محمود احمدی نژاد گفت: امروز سرعت پیشرفت ایران برای دنیا خیره کننده است.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد ، دکتر محمود احمدی نژاد صبح امروز در مراسم افتتاح خط تولید بدنه و رنگ کارخانه ایران خودرو خراسان رضوی افزود : ملت ایران همیشه در زمینه های علمی، فرهنگی و افتصادی در جهان پیشگام بوده است اما طی 400 سال اخیر 2-3 دولت سست و بی هویت باعث شده اند که از دنیا عقب بیفتیم.

وی افزود : اما امروز ما با سرعت می خواهیم این فاصله را کم کنیم و به جایگاه برتر در دنیا دست یابیم.

وی با بیان اینکه همه خشم قدرتها از همین اراده ماست، گفت : آنها تلاش می کنند ضعفهای ما را برجسته کرده و پیروزیهایمان را کوچک نمایش دهند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز ایران از مرز نیازها گذشته و در عرصه بین الملل در پنج زمینه بازارهای صنعتی را فتح کرده است، خاطرنشان کرد : ما امروز در صنعت سد سازی، احداث کارخانه سیمان، تولید تراکتور و ماشین آلات کشاورزی، ساخت نیروگاهها و صنعت خودرو سازی حضور بسیار قوی، با برنامه و مؤثری را در بازارهای جهانی داریم.

وی با بیان اینکه در این میان در زمینه صنعت خودروسازی بیشترین ارزش افزوده را شاهد هستیم از افزایش تقاضا برای حضور خودروسازان ایران در کشورهای مختلف دنیا خبر داد.

دکتر محمود احمدی نژاد اضافه کرد : ایجاد کارخانه ایران خودرو خراسان رضوی از این جهت خوشحال کننده است که کاری بسیار بزرگ توسط جوانان ایران به انجام رسیده است.

وی با تقدیر از نحوه مدیریت این مجموعه اظهار داشت : بسیار خوشحال شدم وقتی مسئولین اعلام کردند میانگین سن 3 هزار نفر نیروی انسانی که اینجا کار می کنند 26 سال است و این به معنای امید به آینده و انجام کارهای بسیار بزرگتر است.

وی از وزارت صنایع خواست برای این مجموعه عظیم، مأموریتهای بزرگ تعریف کنند.

رئیس جمهور همچنین خواستار توجه به تولید خودروهای تجاری شد و گفت : طبق برنامه 600 هزار خودرو ناوگان حمل و نقل عمومی می بایست نوسازی شوند که این امر نیازمند ایجاد تمهیدات لازم توسط وزارت صنایع است.دسته ها :
شنبه پنجم 5 1387
X