صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 192946
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

اختراع مانیتور کروی شکل


     
مایکروسافت غول نرم افزاری دنیا پس از عرضه رایانه های کاملا نوآورانه "سطح" و "دیوار لمسی" در راستای اهداف استراتژی های ورود به دنیای سخت افزار، مانیتور جدیدی را با عنوان "کره" معرفی کرد.


مایکروسافت غول نرم افزاری دنیا پس از عرضه رایانه های کاملا نوآورانه "سطح" و "دیوار لمسی" در راستای اهداف استراتژی های ورود به دنیای سخت افزار، مانیتور جدیدی را با عنوان "کره" معرفی کرد.
یکسال قبل مایکروسافت رایانه نوآورانه کاملا لمسی با عنوان "سطح" (Surface) را معرفی کرد که شبیه به یک میز شیشه ای است.
مایکروسافت که استراتژی های جدیدی را در ورود پرقدرت به بازار سخت افزار دنبال می کند ماه مه سال جاری نیز رایانه نوآورانه لمسی دیگری را نشان داد که شبیه به تخته سیاهی است که با لمس انگشت تمام کارهای یک رایانه عادی را انجام می دهد. این تخته سیاه رایانه ای، "دیوار لمسی" (Touchwall) نام دارد.
اکنون نیز جانشینان بیل گیتس اختراع لمسی جدیدی را از دنیای مایکروسافت به رخ رقبا کشیدند که درواقع یک صفحه مانیتورشبیه به کره است. این مانیتور که "کره" (Sphere) نام دارد با هدف به چالش کشیدن مانیتورهای سنتی به ظهور رسیده است.
براساس گزارش Computerworld، ایده پرداز این اختراع یکی از محققان مایکروسافت است که فیلمی از این مانیتور آینده را به منظور معرفی کاربردهای آن روی "یوتیوب" گذاشته است.
درحال حاضر این پروژه در مرحله آزمایشی است اما مایکروسافت به زودی می تواند تولید و فروش آن را آغاز کند. این مانیتور به دلیل حالت کروی و ۳۶۰ درجه ای که دارد به افراد بیشتری امکان می دهد که به طور همزمان تصاویر را مشاهده کنند.
تصاویر می توانند درشت نمایی و یا کوچک نمایی شوند. به محض اینکه کاربر دستها را روی بخشی از کره بگذارد نمایش از طرف دیگر تمام می شود.
این مبتکر مایکروسافت در این فیلم نشان می دهد که این کره می تواند برای مشاهده تصاویر ماهواره ای "گوگل ارث" بسیار کاربردی باشد. به طوری که تصاویر زمین در روی این مانیتور کروی شکل به صورت مدور نمایش داده می شوند و کاملا همانند زمین واقعی به نظر می رسند.


دسته ها :
شنبه نوزدهم 5 1387
X