صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 193074
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
*احتمال کشف چند میدان جدید نفتی و گازی تا پایان امسال*
مدیراکتشاف شرکت ملی نفت خبر داد:
کشف مقادیر عظیم نفت و گاز در میدان بالارود لرستان

سرویس: انرژی
1387/05/19
08-09-2008
11:18:29
8705-09926: کد خبر

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: انرژی

 

حدود 1.3 میلیارد بشکه نفت‌خام درجا در میدان بالارود لرستان کشف شده که از این مقدار حدود 230 میلیون بشکه نفت قابل استحصال است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید محمود محدث- مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران- با اعلام این خبر گفت: همچنین در این میدان یک لایه گازی با ذخیره 1.5 تریلیون فوت مکعب گاز کشف شده است.

به گفته وی نفت کشف شده در میدان بالارود سبک و از لایه آسماری است.

 

توجیه اقتصادی بالای میدان عسلویه شرقی با نزدیکی به بندر صادرات

او همچنین درباره جزییات میدان‌های کشف شده دیگر اظهار کرد: می‌توان به کشف حدود 750 میلیون بشکه نفت‌خام درجا در میدان جفیر در عمق 4400متری و کشف حدود 500میلیون بشکه نفت در میدان عسلویه شرقی اشاره کرد که این میدان بین میادین عسلویه غربی و تابناک قرار گرفته است و با توجه به نزدیک بودن به بندر صادرات، از توجیه اقتصادی بالایی برخوردار است.

 

احتمال کشف چند میدان جدید نفتی و گازی تا پایان امسال

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت همچنین درباره میدان اروند با اشاره به حدود 520 میلیون بشکه نفت‌خام درجای آن یادآوری کرد: باوجود باتلاقی بودن منطقه و زیاد بودن موانع عملیاتی، لرزه نگاری و تفسیر اطلاعات با موفقیت انجام شده است. همچنین امیدواریم باتوجه به عملیات اکتشافی انجام شده تا پایان امسال چند میدان جدید نفت و گاز کشف شود.

 

برآورد ذخایر نفت و گاز خزر منوط به انجام حفاری

وی برآورد میزان دقیق ذخایر نفت و گاز خزر را منوط به انجام حفاری دانست و گفت: با عملیات لرزه‌نگاری صورت گرفته، طاقدیس‌ها و اهداف اکتشافی مناسبی شناسایی شده است.

 

انجام مراحل تهیه گزارش درباره بلوک گرمسار و ارائه به محیط زیست

محدث میزان حفاری در بلوک ساوه را حدود 2050 متر اعلام و خاطرنشان کرد: در این بلوک براساس برنامه باید تا 4500 متری حفاری شود که روند اجرای کار مطلوب است. ازسوی دیگر در بلوک گرمسار با توجه به مشکل پیش آمده با سازمان محیط زیست، به‌تازگی مشاوری انتخاب شده که درحال تهیه گزارشی برای ارائه به سازمان محیط زیست است.

به گفته او همچنین مناقصه انتخاب پیمانکار لرزه‌نگار در این بلوک برگزار شده و پیمانکاری از سوی شرکت ساینوپک چین انتخاب شده که در حال تجهیز کارگاه است.

انتهای پیام


دسته ها :
شنبه نوزدهم 5 1387
X