صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 192835
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
به‌خاطر قطع برق،
بزرگداشت حماسی‌خوان ترانه‌ی "دایه ‌دایه" در تهران نیمه‌کاره ماند

سرویس: فرهنگ و هنر - موسیقی
1387/05/19
08-09-2008
11:18:21
8705-09967: کد خبر

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: فرهنگ و هنر - موسیقی

مراسم بزرگداشت رضا سقائی - هنرمند و آوازخوان لرستانی - شامگاه گذاشته در سالن اجتماعات امام علی (ع) آموزش و پرورش منطقه 5 آغاز شد، اما به‌دلیل آن‌چه که مشکل در صدابرداری منجر به قطع برق عنوان شد، برنامه نیمه‌کاره ماند.

به گزارش خبرنگار بخش موسیقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با توجه به تأخیری که در ابتدای برنامه پیش آمد، ولی با ورود رضا سقائی - حماسی‌خوان ترانه‌ی "دایه ‌دایه" - به سالن همه برخاسته و با صدای دست ارادت خود را به این هنرمند ابراز داشتند.

کسری خدیور، نوجوان 14 ساله‌ای که در آموزشگاه موسیقی کشور مشغول به‌تدریس کمانچه و ویولن است و مقام اول کمانچه ایران را نیز دارد، ویولن نواخت.

گروه موسیقی تال به‌خوانندگی فرج علیپور به اجرای موسیقی پرداختند. این گروه موسیقی را نوازندگانی چون میلاد علی‌پور، مهدی لطفی - تار، امیر لرستانی - عود، محسن زواری - تنبک، محمد جابری- دف، همراهی می‌کردند که فرج علیپور علاوه بر نواختن کمانچه، خوانندگی آن را نیز برعهده داشت.

بعد از اتمام اجرای موسیقی، نمایش فیلم مستند زندگی رضا سقائی ساخته فرود عوض‌پور به‌نمایش درآمد.

گروه موسیقی داریوش نظری که میلاد اصلانی‌فر - دهل، میلاد جمشیدی - کمانچه و سرنا، نبی‌الله فیروزی-کمانچه، سورنا نظری-تار، حامیان محبتی-سنتور، محمد نظری-عود، محمد محبتی-ضرب، علیرضا جودکی-دف و دایره، محسن کیهانی‌نژاد-سرنا، نوازندگان آن بودند تقریبا آخرین بخشی بود که اجرا شد. زیرا هنوز دقایقی از سخنان گویا، نایب رییس انجمن کرمانشاهی‌های مقیم تهران نگذشته بود که برق قطع شد؛ در ابتدا مسوولان اجرایی علت قطعی برق را عمدی دانسته ولی بعد متوجه شدند که مشکل در صدابرداری است.

از این‌رو، ازدحام جمعیت و گرمی هوا و تحمل نکردن شرایط از سوی حاضران سبب لغو ادامه برنامه شد و مراسم تقدیر و سپاس از رضا سقائی به برنامه‌های دیگر، موکول شد.

 

قرار بود محمد اسدیان - مدرس دانشگاه تهران و عضو هیأت ‌رئیسه انجمن انسا‌ن‌شناسی ایران - سخنرانی کند که لغو شد، همچنین اجرای موسیقی گروه‌های اکبر شکارچی، ایرج رحمانپور و گروه موسیقی رجب‌زاده نیز برگزار نشد.

انتهای پیام


دسته ها :
شنبه نوزدهم 5 1387
X