صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 193084
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
گزارش فیلم‌های آغاز هفته‌ی سیما
کاهش آثار سینمایی با آغاز مسابقات المپیک و لیگ برتر فوتبال

سرویس: تلویزیون و رادیو
1387/05/19
08-09-2008
11:41:27
8705-10008: کد خبر

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: تلویزیون و رادیو

شبکه‌های تلویزیونی در روزهای آغازین هفته جاری حدود 10 فیلم سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن را به روی آنتن می‌برند که اغلب آن‌ها هدفی جز سرگرم کردن مخاطب خود ندارند. همچنین فیلم‌های این هفته با قرار گرفتن در ایام شعبانیه اکثرا موضوعاتی شاد دارند.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون ایسنا، آغاز بازی‌های المپیک و هم‌چنین شروع مسابقات لیگ برتر فوتبال، در هفته جاری از تعداد فیلم‌ها کاسته است و در این بین برنامه‌ی «سینما گلخانه» شبکه‌ی سه سیما در برخی روزها فیلمی را به روی آنتن نمی‌برد.

*** شبکه چهار سیما

برنامه «سینما اقتباس» این هفته فیلم سینمایی «یک اسکنر تاریک نگر» را برای بینندگان خود پخش می‌کند. این فیلم محصول سال 2006 امریکا است و توسط ریچارد لینکلیتر کارگردانی شده است. «یک اسکنر تاریک نگر» فیلمی انیمیشن است که در ژانرجنایی ساخته شده و برای نخستین بار شاهد توجه به این ساختار در برنامه «سینما اقتباس» هستیم. داستان فیلم از زمانی آغاز می‌شود که مبارزه علیه قاچاقچیان مواد مخدر به شکست انجامیده و اعتماد از بین رفته است. در این بین هر کس بالقوه بزهکار است مگر این که عکسش ثابت شود.

*** شبکه دو سیما

شبکه دو سیما فیلم بهمن را شنبه به روی آنتن می‌برد. این فیلم که محصول سال 1994 کانادا و آمریکا است توسط پل شاپیرو کارگردانی شده و مایکل گراس در آن بازی کرده است.

فیلم سینمایی «مراقب» محصول سال 2007 امریکا یکشنبه از شبکه دو سیما پخش می‌شود. فیلم درباره پسری به نام کریس است که در یکی از تیم‌های هاکی بازی می‌کند؛ اما سانحه‌ای باعث می‌شود که بخش عظیمی از حافظه‌اش را از دست بدهد. در این بین مردی که ادعا دارد دوست قدیمی کریس است قصد دارد با کمک او نقشه دزدی را طراحی کند.

«عروسی حسین» تله فیلمی است که دوشنبه ساعت 24 از شبکه دو سیما پخش می‌شود. در این فیلم به کارگردانی رهبر قنبری، حسین کارگر ساده‌ای است که با مادر پیر خود زندگی می‌کند. او شغل ثابتی ندارد و با وجود این که سال‌هاست از سن ازدواجش گذشته اما توان مالی ازدواج را ندارد و از طرفی مادر پیرش تنها آرزویش دیدن عروسی حسین است.

*** شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «الماس خونین» یکشنبه (20 مرداد ماه) ساعت 16 و 45 دقیقه از شبکه سه سیما پخش می‌شود. در این فیلم عده‌ای برای بدست آوردن بزرگترین الماس به جنگل‌های آمریکای لاتین می‌روند و پس از کشتاری خونین، الماس را بدست می آورند.

 

فیلم سینمایی «مظنونین همیشگی» محصول آمریکا سه شنبه (22 مرداد ماه) از سینما گلخانه پخش می‌شود. در این فلیم در پی تخریب یک قایق، جنایتکاران کشته می‌شوند و کلید این معما در دستان تنها بازمانده است.

*** شبکه‌ی تهران

فیلم ایرانی «مه» را شبکه‌ی تهران یکشنبه برای پخش در نظر گرفته است. این فیلم تلویزیونی در سال 1386 توسط اکبر منصور فلاح ساخته شد و امیر حسین شریفی تهیه کنندگی آن را برعهده داشت. در این فیلم بازیگرانی چون علی دهکردی، سید جواد هاشمی، پردیس افکاری و غزاله نظر، بازی کرده‌اند. داستان فیلم نیز درباره مردی است که به قصد زیارت عمره مفرده از خانواده‌اش خداحاقظی می‌کند؛ ولی به جای رفتن به مکه برای دیدن دوستش به شهر دیگری می رود.

 

برنامه‌ی تماشاخانه شنبه فیلم «نیکو، اسب شاخدار» را برای کودکان پخش می‌کند. در این فیلم داستان پسربچه‌ای که پاهایش ناقص است و با کمک مادرش سعی دارد اسبی را خریداری کند، به تصویر کشیده می‌شود.

فیلم «زورو» یکشنبه از تماشاخانه پخش می‌شود. در این فیلم زورو با مشاهده ظلمی که به مردم شده در تاریکی شب به یاری مردم می‌شتابد.

 

انیمیشن «جوجه کوچولو» سه شنبه ساعت 13 و 30 دقیقه از برنامه تماشاخانه شبکه تهران به روی آنتن می‌رود. این انیمیشن درباره جوجه‌ای است که در یک روستا زندگی می‌کند و روزی یک تکه سفینه پیدا می‌کند ولی هیچ کس حرفش را باور نمی‌کند.

انتهای پیام


دسته ها :
شنبه نوزدهم 5 1387
X