صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 238685
تعداد نوشته ها : 109
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
تجهیز 600 کیلومتر از محورهای جاده ای به سیستم مانیتورینگ
مدیر کل دفتر فن آوری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از تجهیز 600 کیلومتر از محورهای کشور به دوربین تصویری و سیستم مانیتورینگ راهها تا پایان سال جاری خبرداد.

فرامرز مداح در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر6 محور اصلی کشور به سیستم مانیتورینگ مجهز شده و تا پایان سال کل اتوبان تهران-قم، زنجان-قزوین و17 گردنه کشور به طول تقریبی 600 کیلومتربه این سیستم مجهز می شوند.

مدیر کل دفتر فن آوری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور افزود: در حال حاضر بخشهایی از جاده چالوس، هراز، محور قزوین- رشت و ورودیهای استان تهران به این سیستم مجهز شده اند.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح 10 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده و اطلاعات حاصله از این دوربینهای تصویری برای تکمیل اطلاعات آخرین وضعیت راههای کشور و تکمیل اطلاعات مرکز 141 به کار می رود.

مداح ابراز داشت: 17 گرنه ای که تا پایان سال به سیستم مانیتورینگ مجهز می شوند؛ شامل گرنه شبلی در آذربایجان شرقی، قوسچلی در آذربایجان غربی، گردنه حیران و سایین در اردبیل، پیچ سرهنگ تا تونل کندوان، گردنه امین الله بدران لو و اسدلی در خراسان شمالی و گردنه آهوان در استان سمنان است.

مدیر کل دفتر فن آوری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور خاطر نشان کرد: علاوه بر موارد مذکور، گردنه نعلبندان در محور قم، کولی کش در استان فارس، صلوات آباد در استان کردستان، گردنه بید سرخ در کرمانشاه، خوش ییلاق و جنگل گلستان در استان گلستان، گردنه گدوک در مازندران و اسد آباد در استان همدان است.

وی یاد آور شد: مانتیورینگ این محورها در فصل زمستان و در هنگام بروز تصادفات جاده ای از اهمیت ویژه ای برخوردار است و سرعت مخابره اطلاعات به سازمان راهداری و پلیس راه کشور را افزایش می دهد و از بروز ترافیک شدید در این محورها می کاهد.


دسته ها :
دوشنبه بیست و یکم 5 1387
X