صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 238695
تعداد نوشته ها : 109
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

ایران، زیردریایی هوشمند و شناور رادارگریز ساخت

22 مرداد 1387  13:54
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از طراحی و تولید شناور رادارگریز و زیردریایی هوشمند بدون سرنشین با کنترل از راه دور خبر داد.
به گزارش شبکه خبر به نقل از خبرنگار صدا و سیما ،مصطفی محمد نجار در نشست خبری با خبرنگاران که در آستانه هفته دولت برگزار شد، با بیان اینکه متخصصان اقتدارآفرین کشور در بخش دریایی موفق شدند این دو محصول را طراحی و تولید کنند گفت: توانمندی های کشور در حوزه دریایی با تولید این دو محصول به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه گفت:‌ راهبرد دفاعی جمهوری اسلامی ایران، امنیت سازی از طریق ایجاد صلح و ثبات و آرامش و مقابله با تهدیدات است.

سردار سرتیپ نجار افزود: سیاست این وزارتخانه برای نیل به خودکفایی تسلیحاتی در بخش سخت افزاری، دستیابی به دانش، انتقال فناوری و خلق فناوری های جدید است.

وی خاطرنشان کرد: بخش دیگری از فعالیت های وزارت دفاع دارای ماهیت نرم است که تحرک دیپلماسی دفاعی، رسانه ای و تعامل موثر با قوای سه گانه در داخل در این چارچوب ارزیابی می شود و هر دو بخش بازدارندگی سخت افزاری و نرم افزاری دارای نقش مکمل هستند.

سرتیپ محمدنجار به تلاش وزارت دفاع با تکیه بر اصل نوآوری و ایجاد پیوند بین صنایع نظامی، صنایع خدماتی و دیپلماسی دفاعی اشاره و خاطرنشان کرد: زمینه لازم برای ارتقای حداکثر توان دفاعی ملی کشور فراهم شده است و امروز با افتخار می گوییم که قادر به تامین بخش قابل توجهی از نیازهای راهبردی نیروهای مسلح از طریق منابع داخلی هستیم. 

وی اضافه کرد:‌ به اقتدار دفاعی و توان بازدارندگی از طریق بومی سازی محصولات مهم نظامی اشاره کرد و افزود:‌ در بخش پدافند هوایی، موشک دوش پرتاب، سامانه های کنترل آتش و کشف رادار، موشک های ارتفاع متوسط، افزایش ظرفیت گلوله های ضدهوایی و سامانه های ضدکروز تولید شده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در بخش موشکی انواع راکت با بردهای مختلف، موشکهای دوربرد زمین به زمین، موشک هدایت شونده لیزری، موشک حمل ماهواره و انواع ضدزره طراحی و تولید شده است.

سرتیپ محمدنجار افزود:‌ در بخش دریایی، طراحی و ساخت سونار کف خواب، لندینگ کرافت، انواع شناورهای سطحی و زیرسطحی، ناوچه های موشک انداز، ناوشکن و سامانه کروز دریایی و در بخش زمینی بمب هدایت شونده، انواع مهمات (ضدهوایی، توپخانه ای و دریایی) با کالیبرهای مختلف، طراحی و تولید مهمات هوشمند، کلاه و جلیقه های ضدگلوله، انواع مسلسل و سلاح های انفرادی، تک تیرانداز، توپخانه ای و زرهی و طراحی و ساخت نارنجک انداز اتوماتیک طراحی و تولید شده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت:‌ در بخش هوایی طراحی و ساخت انواع پهپاد، تولید صنعتی توپ های هوایی، طراحی بالگرد ملی، تولید هواپیماهای ایران 140 دریایی و تاکتیکی، تولید هواپیماهای جنگنده و ساخت ملخ کامپوزیت برای بالگرد و در بخش رادار و جنگال طراحی رادار بدون انتشار، ردیاب الکترواپتیکی، رادار کشف کروز، رادار موج میلی متری، طراحی و تولید انبوه بی سیم های مختلف، طراحی شبکه ارتباط داده ای (دیتالینک)، طراحی تجهیزات تاکتیکی فیبر نوری صحرایی، طراحی و تولید رادار VHF صورت گرفته است.

سرتیپ محمد نجار تصریح کرد: طرح های خاتمه یافته توسعه ای و سرمایه گذاری و طرح های خاتمه یافته تحقیقاتی وزارت دفاع به ترتیب 100 و 74 درصد رشد نشان می دهد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از رشد 503 درصدی پاکسازی اراضی آلوده به مین در سه سال اول فعالیت دولت نهم و در مقایسه با مدت مشابه گذشته در 5 استان کشور خبر داد.

سردار سرتیپ مصطفی محمدنجار با اشاره به فعالیت های این وزارتخانه در بخش پشتیبانی عمرانی و حقوقی گفت: ایجاد ساز و کار مناسب برای انتقال 11 پادگان و پایگاه نظامی از شهرها ، حل و فصل 14 پرونده در قراردادها و دعاوی بین المللی، حل و فصل قراردادها و دعاوی خارجی و مطالعه و اجرای طرح های مهم پدافند غیرعامل از اقدامات وزارت دفاع در سه سال گذشته بوده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود : در این مدت ‌در بخش حوزه هوایی و پدافند هوایی، طراحی و ساخت توپ ضدهوایی 35 میلی متری و سامانه های ردیابی و کنترل آتش بدون انتشار، راه اندازی خط تولید سامانه ردگیری الکترواپتیکی پدافند هوایی، زمینی و دریایی و طراحی و ساخت بومی توپ ضدهوایی کم ارتفاع صورت گرفته است.

سرتیپ محمدنجار اضافه کرد:‌طراحی و ساخت خودروی تاکتیکی سه چهارم تن سفیر، طراحی و ساخت موتور چهار سیلندر لیزری، طراحی و ساخت سلاح زاویه زن با قابلیت شلیک از پشت موانع، طراحی و ساخت گلوله ضدزره غدیر با قابلیت نفوذ در زره های واکنشی از دیگر اقدامات این وزارتخانه در بخش زمینی بوده است. 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: در بخش دریایی نیز طراحی و ساخت شناور موشک انداز و اژدرافکن کلاس ذوالفقار و در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اقداماتی مانند اجرای مرحله اول سیستم عامل ویژه نیروهای مسلح، تولید نسخه آزمایشی GIS عمومی، طراحی سامانه اطلاعات فرماندهی در سطح گردان و لشکر، طراحی باشگاه مکانیزه لشکر، اجرای طرح سدار، سیستم دفاعی امنیتی رایانه ای و اجرای سامانه حفاظت اطلاعات رایانه ای صورت گرفته است.

دسته ها :
سه شنبه بیست و دوم 5 1387
X