صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 238697
تعداد نوشته ها : 109
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

فوتبال مقدماتی جام جهانی 2010 رویارویی قدرت های برتر غرب آسیا در ریاض

16 شهریور 1387  09:00
دور نهایی رقابت های فوتبال انتخابی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی در منطقه آسیا از امروز با دیدار دو تیم قدرتمند غرب آسیا یعنی ایران و عربستان آغاز می شود.

به گزارش شبکه خبر ، امروز در گروه دوم این رقابت ها ، تیم ملی کشورمان در نخستین دیدار خود در این مرحله ، از ساعت 23 و 45 دقیقه به وقت تهران ، در ورزشگاه ملک فهد شهر ریاض با قضاوت مارک شیلد داور استرالیایی به دیدار تیم ملی عربستان خواهد رفت.

این دو تیم تاکنون در مجموع 12 بار با یکدیگر بازی کرده اند که 5 پیروزی سهم ایران و 5 برد سهم عربستان بوده و 2 مسابقه نیز با نتیجة مساوی همراه بوده است. ‌‌

‌‌ملی پوشان کشورمان دیشب آخرین جلسه تمرینی خود را پشت درهای بسته در ورزشگاه ملک فهد برگزار کردند و امروز آماده اند تا در نخستین گام موفق عمل کنند.

علی دایی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ، در خصوص این مسابقه با ‌‌مطلوب توصیف کردن شرایط تیمش گفت : هدف اصلی ما این است که نخستین بازی را مقتدرانه شروع کنیم و فکر می کنم  نباختن به عربستان در ‌‌نخستین دیدار بسیار مهم باشد ، چرا که ما با روحیه مضاعفی می توانیم در دیدارهای بعدی به میدان برویم.‌‌
مطمئن باشید که ایران بازی محتاطانه و دفاعی از خود به نمایش نخواهد گذاشت و من هم دوست ندارم که به بازی دفاعی رو بیاوریم.

ناصر الجوهر سرمربی تیم ملی فوتبال عربستان نیز که برای چندمین بار پس از اخراج یک مربی خارجی ، هدایت عربستان را برعهده گرفته در خصوص بازی امروز گفت : ‌هیچ هراسی از برگزاری دیدار با تیم ملی ایران نداریم و آماده رویارویی با این تیم هستیم. من می خواهم با برتری در این میدان ثابت کنم که یک مربی اورژانسی برای عربستان نیستم‌‌.

در دیگر دیدار گروه دوم ، امشب امارات با کره شمالی دیدار میکند و کره جنوبی استراحت دارد و در گروه یک نیز تیم بحرین میزبان ژاپن خواهد بود و قطر رو در روی ازبکستان قرار می گیرد. در این گروه نیز استرالیا استراحت دارد.


دسته ها :
شنبه شانزدهم 6 1387
X