صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 193112
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
با وجود صدور دستور توقف توسط دادگاه،
سازمان میراث فرهنگی جلوی احداث ساختمان را در حریم تخت جمشید نمی‌تواند بگیرد!
 
نمایی از مجموعه‌ی تخت جمشید (پارسه)خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: میراث فرهنگی

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس درباره‌ی احداث ساختمان مربوط به دانشگاه آزاد در حریم درجه‌ی دو تخت‌ جمشید (پارسه)، گفت: با وجود این‌که دستور توقف عملیات ساختمان دانشگاه آزاد را از دادگاه گرفته‌ایم، ولی آن‌ها کار خود را انجام می‌دهند.

محمدرضا بذرگر در گفت‌وگو با خبرنگار بخش میراث فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بیان کرد: تاکنون سه‌بار درباره‌ی این ساختمان از دادگاه خواسته شده است که موضوع را پی‌گیری کند و اکنون مسأله‌ توسط همکاران ما دنبال می‌شود، زیرا تأکید ما این است که ساخت آن به این ترتیب نباید انجام شود.

وی ادامه داد: با وجود این‌که فاصله‌ی این ساختمان از محوطه‌ی تخت جمشید (پارسه) زیاد است و در میدان ورودی قرار دارد، ولی طبق قانون در حریم درجه‌ی دو مجموعه واقع شده است. براساس ضوابط میراث فرهنگی نیز در این حریم ارتفاع بنا از 5/4 متر نباید بیشتر باشد، ولی اکنون سه ساختمان در کنار هم درحال احداث هستند که یکی از آن‌ها پنج طبقه است.

بذرگر اضافه کرد: ساخت این ساختمان‌ها پیش از دوره‌ی مدیریتی من در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس آغاز شده است و پس از آن، پی‌گیری‌ها برای جلوگیری از این کار، یک‌بار در سال 1385 و یک‌بار در سال 1386 انجام شدند و تاکنون در مجموع، سه‌بار این موضوع پی‌گیری قانونی شده است؛ ولی با وجود پی‌گیری‌ها، اسکلت ساختمان زده شده و بخش‌هایی از آن نیز دیوار‌کشی شده است.

انتهای پیام


دسته ها :
يکشنبه هفدهم 6 1387
X