صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 193132
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

قیمت برنج کاهش می یابد

16 شهریور 1387  14:39
دبیر انجمن برنج ایران از احتمال کاهش قیمت برنج در بازار تا پایان این هفته خبر داد.
به گزارش شبکه خبر، به نقل از ایرنا، جمیل علیزاده شایق با بیان اینکه اکنون برداشت ارقام پرمحصول برنج در کشور به اوج خود رسیده و عرضه این ماده غذایی در بازار افزایش یافته است، پیش بینی کرد: این موضوع تا اواسط یا پایان این هفته به کاهش قیمت برنج در بازار نسبت به قیمت آن در اوایل شهریور کمک کند. 

وی گفت : تامین بخشی از نیازهای مصرف کنندگان پیش از آغاز ماه رمضان به همراه وضع مناسب تولید و برداشت همزمان ارقام پرمحصول و ارقام محلی برنج در کشور، این امیدواری را ایجاد می کند که قیمت برنج در روزهای آینده به نفع مصرف کنندگان کاهش یابد. 

دبیر انجمن برنج ایران تصریح کرد: چنانچه با وجود این دلایل قیمت برنج در بازار کاهش نیابد، علت آن را باید متوجه دلال بازی و واسطه گری دانست. 

علیزاده شایق سپس میزان تولید برنج کشور را در امسال حدود 2 میلیون و 200 هزار تن پیش بینی کرد و گفت: این در حالی است که پیش بینی می شد، میزان تولید این محصول به علت خشکسالی به مرز 2 میلیون تن نیز نرسد. 

وی سپس بارندگی های به موقع در شمال کشور را در تولید مناسب برنج موثر خواند و افزود: این در حالی است که سطح زیر کشت برنج کشور امسال به علت هشدارهای وزارت نیرو به برنجکاران درباره کمبود آب حدود 10 تا 15 درصد نیز کاهش یافته است. 

شایق وضع واردات برنج را در حال حاضر مناسب دانست و ابراز داشت: اگرچه دولت برای واردات یک میلیون و 200 هزار تن برنج در امسال برنامه ریزی کرده بود ، اما بارندگی های به موقع و تولید مناسب این محصول در کشور، سبب شد دولت حجم واردات برنج را 50 درصد کاهش دهد.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 6 1387
X