صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 193080
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
احمدی نژاد: دلسوزانه نصیحت می کنیم مواضع و رفتار خود را اصلاح کنید
رییس جمهوری با اشاره به اظهارات اخیر اوباما درخصوص انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوی ایران، گفت: دلسوزانه به شما نصیحت می کنیم هرچه زودتر مواضع و رفتار خود را اصلاح کنید و مواضع دولت بوش را تکرار نکنید.
"محمود احمدی نژاد" صبح پنج شنبه به هنگام افتتاح مجتمع پتروشیمی مهر در عسلویه با اشاره به حضور پرشور و حماسی ملت ایران در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، اظهار داشت: عرصه انتخابات یکی از صحنه های تجلی ظرفیت های عظمت ملت ایران است.
وی گفت: ما امروز شرایط انتخابات و فضای سیاسی تبلیغاتی در داخل و خارج از کشور را از
یاد نبرده ایم چرا که یکی از پیچیده ترین و غبارآلوده ترین شرایط را رسانه های استعماری تحمیل کردند، اما ملت ایران شایستگی خود را نشان داد و 40 میلیون انسان شجاع و آگاه و مصمم به عزت، استقلال و عدالت رای دادند.
احمدی نژاد خاطر نشان کرد: الگویی که امروز ملت ایران در این انتخابات ارایه کرد، الگویی بی نظیر است که می تواند به عنوان سرمشق دیگر ملت ها قرار گیرد. آن وجهی از ملت ایران
که در انتخابات متجلی شد موجب امید همه ملت ها و بی آبرویی زورگویان و مستکبران شد.
رییس جمهوری گفت: امروز برخی هیاهوها و جنجال هایی که توسط برخی قدرت های بزرگ انجام می شود بخاطر دلسوزی برای ملت ها نیست، بلکه از احساس خطری است که برای نظام های طاغوتی بوجود آمده است.
احمدی نژاد خاطرنشان کرد: در کشورهای غربی بیش از 100 سال است که دمکراسی در دایره بسته دو یا چند حزب محصور شده و عرصه سیاست در انحصار عناصر حرفه ای قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: امروز در ایران 40 میلیون شرکت کننده در انتخابات و به عبارتی دیگر 70 میلیون انسان در عرصه سیاست حاضر هستند، آزادانه تصمیم می گیرند و اراده ملت است که بر کرسی می نشیند.
وی با بیان اینکه در این انتخابات اتفاق بسیار بزرگی رخ داده است، تصریح کرد: برخی از سران کشورها که برای عرض تبریک با ما تماس می گیرند حضور 40 میلیونی مردم در انتخابات را یک اتفاق بزرگ و تحول عظیم می دانند که در معادلات آینده جهان بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
احمدی نژاد با اشاره به جوسازی برخی سران کشورهای غربی، افزود: آنها امروز با یک سئوال اساسی روبرو هستند و تحت فشار افکار عمومی مردم خود قرار دارند. نظام های ظالمانه آنها در آستانه انحلال است به همین خاطر عصبانی هستند و ملت ما را متهم به مسائلی می کنند که اتفاقا همواره از خودشان سر می زند.
وی اظهار داشت: انتخابات یک حادثه بزرگ و یک شروع دوباره برای ملت ایران است و به فضل الهی این دوران را مصمم تر، منسجم تر و متحدتر و با قدرت به پیش خواهیم برد.
وی با بیان اینکه باید مناسبات ظالمانه در جهان عوض شود، تصریح کرد: آنها خیال می کردند
که با هیاهو و جنگ رسانه ای و تبلیغات می توانند اقتدار ملت ایران را که بعد از این پیروزی بزرگ دهها برابر شده است، خدشه دار کنند.
احمدی نژاد در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اظهارات رییس جمهوری آمریکا در روز های گذشته، افزود: ما از دولت انگلیس و برخی کشورهای اروپایی که عملکرد آنها معلوم است و حتی در میان مردم خود نیز آبرویی ندارند چرا که این افراد تعدادی آدم عقب افتاده سیاسی هستند که حتی نمی توانند کشور خود را اداره کنند، انتظاری جز این نداریم.
رییس جمهوری گفت: سئوال این است آقای اوباما که سخنان خود را با شعار تغییر، اصلاح، تعامل و گفت و گو با ملت ایران آغاز کرد چرا امروز در دام آنان گرفتار شد و حرف هایی زد که قبلا دولت بوش گفته و نتیجه آن را نیز دریافت کرده بود.
وی با بیان اینکه 70 میلیون جمعیت ایران همگی یکصدا در مقابل استکبار و خودخواهی ها و زورگویی های آنها ایستاده اند، اظهار داشت: می خواهم به شما خبر بدهم هر 40 میلیون نفری که در انتخابات شرکت کرده اند از این رفتار آنها ناراحت هستند و در مقابل بد اخلاقی های آنها می ایستند.
احمدی نژاد ابراز امیدواری کرد: آنها بفهمند و خود را اصلاح کنند چرا که این چند روز هم می گذرد و اینها می مانند و ملت ایران.
وی افزود: ملت ایران، ملتی بزرگ، با کرامت و با ظرفیت هستند و به وقت خود در خصوص اتفاقات اخیر تصمیم گیری خواهند کرد.
وی خطاب به رییس جمهوری آمریکا، اظهار داشت: شما که می خواستید با ملت ایران گفت
و گو کنید آیا بنا دارید با این رفتار و مواضع با ملت ایران گفت و گو کنید.؟
رییس جمهوری گفت: ملت ایران از گفت و گو با شما استقبال کرد اما چرا بعد از انتخابات با این ادبیات حرف زدید و دوران بوش را تکرار کردید. ما به شما هشدار می دهیم که توی این ریل
و راه نیفتید و راهی را تکرار نکنید که قبلا با شسکت مواجه شده است.
احمدی نژاد تاکید کرد: خود را اصلاح کنید چرا که ما نمی خواهیم آن افتضاحات دوران بوش تکرار شود.
وی افزود: بدانید حتی بچه های پنج ساله در ایران هم به شما اجازه نخواهند داد که با چنین ادبیات گستاخانه ای با مردم ایران صحبت کنید.
وی خطاب به رییس جمهوری آمریکا، گفت: توصیه من به شما دلسوزانه است، همانگونه که برای بوش نامه نوشتم و خدا می داند از روی دلسوزی و به قصد باز کردن یک راه درست در برابر او بود.
وی افزود: الان هم به شما نصیحت می کنم خود را اصلاح و طوری رفتار کنید که ملت ایران باور کند شما به دنبال اصلاح و تغییر واقعی هستید.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد: ما می خواهیم فضای جهان براساس منطق، عدالت، احترام و گفت و گوهای سازنده باشد. اما اگر شما خود را به خواب بزنید و مانند دوران امپراتوری های گذشته به دنبال زورگویی باشید راه به جایی نخواهید برد. بدانید که دنیا عوض شده وظیفه ما این است که از سر دلسوزی به شما بگوییم.
رییس جمهوری تصریح کرد‌: ما خود را برای هر شرایطی آماده کرده ایم اما خواهان صلح، وفاق، عدالت و زندگی براساس قانون برای همه ملت ها هستیم.
احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بمباران هواپیماهای آمریکا و کشته شدن مردم بیگناه پاکستان، گفت: در بمباران روز گذشته حدود 100 نفر کشته شدند، آمریکایی ها براساس کدام منطق از 13 هزار کیلومتر دورتر مردم پاکستان را به خاک و خون می کشند. به چه جرمی؟ چه کسی به آنها اختیار داده است با مردم اینگونه رفتار کنند؟.
رییس جمهوری همچنین در اشاره به افتتاح مجتمع پتروشیمی مهر، اظهار داشت: این کار الگوی خوبی از سرمایه گذاری و همکاری های فنی مشترک بین چند کشور است و امیدوارم در آینده نیز شاهد تداوم این نوع همکاری ها باشیم.
وی افزود: تجربه انقلاب اسلامی نشان داده است که ظرفیت های ملت ایران بسیار عظیم و گسترده است و اگر عزم ملی و اراده ملی و همدلی در کارها باشد حرکت شتابان ملت ایران دهها برابر چیزی است که امروز آن را تجربه کرده اید.
وی خاطرنشان کرد: در طول سی سال گذشته به رغم تحریم ها، محدودیت ها و بد اخلاقی
ها، اتفاقات بزرگی در این کشور رخ داده و پیشرفت های بزرگی انجام شده است.

دسته ها :
پنج شنبه چهارم 4 1388
X