صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 192823
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
پلیس عوامل آشوبگر را شناسایی و تحویل مقامات قضائی خواهد داد
فرمانده پلیس پایتخت گفت: پلیس پایتخت با استفاده از فناوری پیشرفته، بسیاری از عوامل آشوبگر را شناسایی و به زودی تمام آن ها را تحویل مقامات و مراجع قضائی خواهد داد تا تاوان مردم ستیزی خود را پس بدهند.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی فرمانده انتظامی تهران بزرگ، سرتیپ پاسدار عزیزاله رجب زاده افزود: پلیس پایتخت هزاران نیروی آموزش دیده و مجرب در اختیار دارد که مجهز به آخرین فناوری مقابله با آشوب و اغتشاشات خیابانی است و نه تنها چنین آشوبی را به طور کامل مهار و کنترل خواهیم کرد بلکه قادریم اغتشاشات بسیار فراگیرتر از آن را نیز مهار کنیم.
وی ضمن تحلیل آشوب های خیابانی اخیر با اشاره به اینکه بررسی ما نشان می دهد که آشوبگران خیابانی چند دسته هستند، اظهار داشت: یک دسته مجرمان حرفه ای که واجد ویژگی های افراد ضد اجتماع هستند.
رجب زاده افزود: این افراد همواره مترصد فرصتی هستند تا امنیت جامعه را دستخوش اختلال سازند و از آب گل آلود ماهی بگیرند، اراذل و اوباش، جانیان فراری و افراد قمه کشی که از چنگ قانون گریخته اند.
وی دسته دوم را افراد "وندال" عنوان کرد و اظهار داشت: این ها نوجوانان و جوانانی هستند که جنون آتش افروزی دارند و قادر به کنترل تکانه های پرخاشگرانه خود نیستند به همین دلیل از آسیب رساندن به اموال عمومی لذت می برند.
رجب زاده دسته سوم را افراد ماجراجو اعلام کرد ، آشوبگرانی که آستانه تحرک پایین دارند
ولی زود جوگیر می شوند، این ها خطرجو، ماجرا جو و دارای هیجان جوی منفی هستند به این دلیل وارد جمع های آشوبگر می شوند تا نیازهای بیمارگونه خود را ارضا کنند.
فرمانده پلیس پایتخت دسته دیگر از آشوبگران روزهای اخیر را افراد سیلی خورده از انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: انقلاب اسلامی موجب قطع دست درازی وابستگان پهلوی، ضد انقلابیون، مفت خوران به منابع عمومی و بیت المال شد علاوه بر این مردم ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی عده ای از افراد متجاوز به حقوق مردم را سرجای خود نشاند این گروه از همان آغاز انقلاب اسلامی کینه و نفرت مردم را درونی کردند و اینک در حال انتقام گیری از مردم هستند.
رجب زاده دسته دیگر از آشوبگران روزهای اخیر را افراد ساده لوح و فریبخورده اعلام کرد که بر اثر شعارهای غلط انداز گروه های سیاسی و تبلیغات فراگیر رسانه ای بدخواهان نظام، فریب خورده و راهی خیابان ها شده اند تا بلکه به نانی و یا نامی برسند.
وی در خصوص تلاش رسانه های بدخواه کشور و همچنین سیاست روانی رسانه ای بیگانگان در آشوب های اخیر، گفت: در حیرتم که در ماجرای آشوب های فرانسه که مدت مدیدی به درازا کشید و در آن هزاران خودرو به آتش کشیده شد و عده زیادی آسیب دیدند هیچ یک از رسانه های غربی برای اغتشاش گران دل نسوزاندند و دولت و پلیس را به خاطر آن همه شدت عمل سرزنش نکردند، بلکه حتی از پلیس خواستند بر شدت عمل خود بیفزاید.
وی ادامه داد: این در حالی است که در آشوب های خیابانی ما که در آن قلیلی اغتشاش گر قانون ستیز، جان و مال مردم را مورد حمله قرار دادند رسانه های غربی با آشوبگران همدردی کردند و آن ها را ملت ایران نام نهادند.
رجب زاده افزود: دولت ها و مجالس غربی در حمایت از اغتشاش گران به صدور بیانیه، اعلامیه و اطلاعیه پرداختند، زهی بی شرمی و رسوایی!، البته مطمئن هستم که مردم ما می دانند که نه بی بی سی دلسوز و دوستار آن‌هاست، نه صدای آمریکا و نه رادیوی رژیم صهیونیستی، آن چه ما شاهد آن هستیم عملیات روانی عریانی است که در پوشش اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و جز آن صورت می گیرد و امیدواریم رسانه های ما بتوانند ابعاد این عملیات روانی را برای مردم تشریح کنند.

 خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

دسته ها :
پنج شنبه چهارم 4 1388
X