صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 192888
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
 
رییس جمهوری وارد عسلویه شد
رییس جمهوری صبح پنج شنبه به همراه وزیر نفت برای افتتاح مجتمع پتروشیمی مهر وارد عسلویه شد و مورد استقبال مسئولان محلی قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، "غلامحسین نوذری" وزیر نفت و "سیدمجتبی هاشمی ثمره" ، دکتر محمود احمدی نژاد را در این سفر همراهی می کنند.
مجتمع پتروشیمی مهر از جمله مجتمع های سایت دوم عسلویه است که هم اکنون با 100درصد ظرفیت در مدار تولید قرار گرفته و از زمان راه اندازی (اول خرداد امسال) تاکنون بیش از 6 هزار تن محصول تولید کرده است.
این مجتمع 3 گرید پلی اتیلن تزریقی، فیلم و پایپ تولید می کند و در مجموع ظرفیت تولید 300 هزار تن پلی اتیلن سنگین در سال را دارد.
در یک ماه گذشته نزدیک به 2 هزار و 500 تن از تولیدات مجتمع نیز صادر شده که در این میان
60 درصد محصولات تولیدی این طرح به شرکای خارجی آن تعلق دارد و بازرگانی آن به عهده شرکاست و 40 درصد سهم شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز از طریق شرکت بازرگانی پتروشیمی بازاریابی و به فروش می رسد.
این مجتمع یکی از بزرگترین مجتمع های مشارکتی شرکت ملی صنایع پتروشیمی است با بخش خصوصی داخلی و خارجی است که عملیات اجرایی آن از سال 1384 با مجموع کل سرمایه گذاری 230 میلیون دلار در زمینی به مساحت بیش از 13 هکتار آغاز شد.
محصولات تولید این مجتمع به عنوان خوراک اصلی واحدهای پایین دستی در تولید انواع پلاستیک ها مانند لوله ها و پوشش کابل مورد استفاده قرار می گیرد.
خوراک مورد نیاز پتروشیمی مهر 305 هزار تن اتیلن و 5 هزار تن بوتن 1 در سال است.
پیمانکار لیسانس و مهندسی اصولی این پروژه شرکت میتسویی ژاپن، پیمانکاران مهندسی تفصیلی و تدارکات شرکت های ژاپنی ایتوچو و میتسویی و پیمانکار ساختمان و نصب نیز شرکت رامپکو ایران است.

 خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

دسته ها :
پنج شنبه چهارم 4 1388
X