صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 192816
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
تحرکات نظامی غیر عادی اسراییل در مرزهای لبنان
بیروت - مرزهای لبنان با فلسطین اشغالی روز پنجشنبه شاهد تحرکات نظامی غیر عادی رژیم صهیونستی بود .
منابع رسمی لبنان در این زمینه اعلام کردند در منطقه اشغالی کشتزارهای شبعا ، جنوب لبنان ، رفت و آمدهای غیر عادی خوردوهای نظامی و تانک های مرکاوای اسراییلی مشاهده شده است .
این منابع صدای تیراندازی و پرواز هواپیماهای جنگی اسراییل بر فراز آسمان جنوب لبنان را نیز گزارش کرده اند .
این هواپیما ها با نقض قطعنامه 1701 شورای امنیت بر فراز مناطق حاصبیا ، مرجعیون ، بقاع غربی و اقلیم التفاح تجاوز کردند.
تجاوز روزمره رژیم صهیونیستی به حریم هوایی لبنان ، نقض آشکار قطعنامه ‎ 1701شورای امنیت سازمان ملل است که تابستان سال ‎ 1385صادر شد و به جنگ ‎ 33روزه این رژیم علیه لبنان پایان داد.
این قطعنامه، طرفهای درگیر یعنی لبنان و رژیم صهیونیستی را از هر گونه اقدام دشمنانه علیه هم منع می کند و با وجود پایبندی کامل لبنان به این قطعنامه ، رژیم صهیونیستی ، آن را در برابر چشمان نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل متحد یونیفیل نقض می کند.
گزارش های مکرر مسوولان و فرماندهان تحت پوشش سازمان ملل متحد در مورد نقض قطعنامه های سازمان ملل از سوی رژیم صهیونیستی نیز به دلیل حمایت آمریکا و برخی کشورهای غربی از این رژیم، مانع تداوم تجاوزهای اسراییل به لبنان نشده است .
مقام های لبنانی تاکنون بارها نسبت به این موضوع به سازمان ملل گزارش کرده و خواهان اقدام برای جلوگیری از تداوم این تجاوزها شده اند.
سازمان ملل نیز اواخر سال ‎ 1386در گزارشی درباره اجرای قطعنامه ‎1701 شورای امنیت تاکید کرد، اسراییل با ادامه پرواز هواپیماهای خود بر آسمان لبنان ، همچنان حاکمیت این کشور را نقض می کند.
هم اکنون حدود ‎ 13هزار تن از نظامیان ‎ 29کشور جهان در قالب نیروهای یونیفیل در لبنان حضور دارند که در محدوده جنوب رود لیتانی و در مرز با فلسطین اشغالی و آب های ساحلی لبنان مستقر هستند.
ایتالیا، فرانسه ، اسپانیا، آلمان بیشترین نیرو را در یونیفیل دارند و فرماندهی این نیروها را ایتالیا برعهده دارد.

 خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

دسته ها :
جمعه پنجم 4 1388
X