صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 192902
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
گزارشی از شرایط بغرنج روحى و مواضع غیرمنطقى موسوی
گزارش منابع مختلفی که این روزها با میرحسین موسوی دیدار کرده‌اند، ‌ از شرایط روحی بغرنج و عصبی توام با مواضع غیرمنطقی این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری حکایت دارد.
به گزارش ایرنا یک منبع آگاه در گفت‌وگو با «جوان» گفت: ‌ متأسفانه برخی اطرافیان میرحسین، قبل از انتخابات وی را در فضای ایزوله قرار داده و به وی القا کرده بودند که صددرصد پیروز انتخابات است. برخی گروه‌های حامی موسوی، خصوصاً حزب کارگزاران نیز با ارائه نظرسنجی‌های غیرواقعی، ‌ به توهم پیروزی قطعی وی دامن زده بودند. وی افزود: ‌ با این القائات، ‌ در پی اعلام نتایج واقعی انتخابات، ‌ میرحسین موسوی دچار بحران روحی و عصبی شدیدی شده که اتخاذ مواضع غیرمنطقی از ویژگی‌های بارز این شرایط خاص روحی است.
در همین حال یکی از نمایندگان عضو کمیته حقیقت یاب مجلس گفت: ‌ در دیدار اعضای این کمیته با میرحسین موسوی هیچ استدلال قابل توجهی از جانب وی برای ابطال انتخابات شنیده نشد، اما یکی از مهم‌ترین حامیان موسوی در دیدار کمیته حقیقت‌یاب با اشاره به این که میرحسین حرف‌هایش را به شما نمی‌زند بلکه به من می‌گوید، ‌ تأکید‌ کرد که ابطال انتخابات کف خواسته میرحسین است.
یکی از چهره‌های معتدل نزدیک به میرحسین موسوی نیز که از مواضع غیرمنطقی وی در مسائل اخیر بسیار ناراضی است، از فشار برخی چهره‌های پشت پرده بر موسوی برای ادامه مسیر در پیش گرفته شده، ‌خبر داد.
وی گفت:‌ متأسفانه برخی چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب به جای آرام کردن فضا و تلاش برای متعادل کردن مهندس موسوی، وی را برای ادامه حرکت نامتعادل کنونی تحت فشار قرار داده‌اند. وی افزود: ‌ برخی اعضای مجمع روحانیون، بویژه آقای موسوی خوئینی‌ها به شدت میرحسین را برای عدم تمکین به قانون تشویق می‌کنند.
این عضو ستاد میرحسین ادامه داد: ‌برخی اعضای ارشد مجمع روحانیون به میرحسین فشار می‌آورند که تو با آمدنت موجب کناره‌گیری خاتمی از عرصه انتخابات و شکست اصلاحات شدی و اکنون باید راهی را که شروع کرده‌ای تا آخر ادامه دهی.
وی افزود: ‌صدور بیانیه تند مجمع روحانیون نیز برای تشویق موسوی به ماندن در صحنه و ادامه مقاومت در برابر نهادهای قانونی صورت گرفت.
اما غیرمنطقی‌ترین موضع میرحسین موسوی در جریان دیدار وی با یکی از مسؤولان کشور بیان شده است. این مقام مسؤول که برای شنیدن استدلال‌های موسوی برای ابطال انتخابات ریاست جمهوری به دفتر وی رفته بود،‌ پس از آن که با حرف منطقی قابل توجهی از جانب میرحسین مواجه نمی‌شود از او سؤال می‌کند که «اگر فرضاً نتایج انتخابات 22 خرداد ابطال و انتخابات دیگری برگزار شود و در آن انتخابات هم شما رأی نیاوری آن وقت چه موضعی اتخاذ خواهید کرد؟» میرحسین موسوی در پاسخ به این سؤال می‌گوید:‌ «آن انتخابات هم باید ابطال شود!»

دسته ها :
يکشنبه هفتم 4 1388
X