صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 192842
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
گاردین: فقط مقامات انگلیس فاسد نیستند!
لندن- روزنامه گاردین روز یکشنبه در سرمقاله اصلی خود نوشت: فساد و رسوایی های سیاسی فقط در انگلیس وجود ندارد بلکه دیگر کشورهای دنیا نیز به آن مبتلا هستند.
به گزارش ایرنا، گاردین نوشت: در دیگر کشورهای غربی و اروپایی همچون آمریکا، استرالیا، ایتالیا، یونان و اسراییل افتضاحات و فسادهای مالی و اخلاقی زیادی در هفته های گذشته در صدر اخبار قرار گرفتند.
این روزنامه انگلیسی به نمونه هایی از این رسوایی های مالی اشاره کرد و نوشت: دادگاه های اسراییل وزیر دارایی قبلی را به پنج سال زندان محکوم کرده اند در حالی که رییس جمهور قبلی اسراییل هم اکنون به اتهام فساد جنسی و اخلاقی در حال محاکمه است و وزیر خارجه کنونی آن نیز تاکنون به اتهام پولشویی چندین بار به دادگاه فراخوانده شده است.
گاردین با اشاره به رسوایی اخلاقی "مارک سنفورد" فرماندار ایالت کارولینای جنوبی آمریکا که هفته گذشته مورد توجه رسانه های غربی قرار گرفت، نوشت: رسوایی های مالی و اخلاقی در دیگر کشورها نیز وجود دارند اما این رسوایی ها در انگلیس از مسخره ترین نوع آن است.
این روزنامه در پایان این سرمقاله کوتاه خود نوشت: مردم انگلیس بدانند که مقاماتشان در انجام فساد و رسوایی تنها نیستند و مقامات کشورهای دیگر نیز درگیر این موضوع هستند.
افشای فساد مالی تعداد زیادی از نمایندگان مجلس و اعضای کابینه انگلیس طی دو ماه گذشته مهمترین موضوع مورد توجه رسانه های این کشور بوده و تاکنون تعدادی از اعضای مجلس عوام از جمله رییس آن و چندین وزیر کابینه به دلیل رسوایی های مالی مجبور به استعفا شده اند.

دسته ها :
دوشنبه هشتم 4 1388
X