صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 193087
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
یک مقام وزارت بهداشت: WHO نمی تواند مراسم حج را برای مقابله با آنفلوآنزای خوکی تعطیل کند
مدیر کل روابط بین الملل وزارت بهداشت گفت: سازمان بهداشت جهانی نمی تواند مراسم حج را برای مقابله با آنفلوآنزای H1N1 نوع A (خوکی) تعطیل کند.
دکتر "محمد حسین نیکنام" روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا این اظهارات را در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی براینکه آیا سازمان بهداشت جهانی در صورت ایجاد چرخش انتقال آنفلوآنزای خوکی در عربستان، قدرت اجرایی برای منع اعمال حج در این کشور را دارد، عنوان کرد.
نیکنام با بیان اینکه WHo تصمیم گیر برای اعمال حج به ویژه در موسم حج تمتع نیست، گفت: این سازمان فقط می تواند توصیه ها و ملاحظات بهداشتی را براساس ارزیابی های بعمل آمده به کشور ها از جمله عربستان برای مقابله و پیشگیری از بروز آنفلوآنزای خوکی، ارایه دهد.
وی گفت: تصمیم گیری برای اعمال حج و یا اعزام حجاج به سرزمین وحی در صورت انتقال چرخش آنفلوآنزای خوکی در عربستان بر عهده کشورهاست.
دکتر "محمد مهدی گویا" رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر پیشتر اعلام کرد که ارزیابی های سازمان بهداشت جهانی در نزدیک ترین زمان موسم حج تمتع انجام می شود.
پایگاه اطلاع رسانی حج وزارت بهداشت عربستان امروز (دوشنبه) اعلام کرد: به منظور جلوگیری از گسترش ویروس آنفلوانزای خوکی در کشورهای مختلف احتمال لغو سفر حج تمتع امسال وجود دارد.
وزارت بهداشت این کشور همچنین اعلام کرده که به دلیل همه گیر شدن ویروس آنفلوآنزای خوکی در سراسر جهان و نیز ابتلای 62 نفراز اتباع عربستانی به آن، به منظور جلوگیری از گسترش هر چه بیشتر این بیماری، طرح لغو سفر حج تمتع امسال در دست بررسی است.

دسته ها :
دوشنبه هشتم 4 1388
X