صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 192919
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
محصول جدید سایپا در سوریه رونمایی شد
محصول جدید سایپا با عنوان امیسا (سایپا 132 صادراتی) با حضور "محمد سعیدی کیا" وزیر مسکن و شهرسازی و رییس کمیسیون مشترک ایران و سوریه و وزیر صنایع سوریه رونمایی شد.
به گزارش روز جمعه خبرنگار اقتصادی ایرنا به نقل از ستاد خبری گروه خودروسازی سایپا،‌ در این آیین حجت الاسلام "سیداحمد موسوی" سفیر ایران در سوریه، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا نیز حضور داشتند.
در این آیین "محمد سعیدی کیا" وزیر مسکن و شهرسازی و رییس کمیسیون مشترک ایران و سوریه با بیان اینکه تا پایان سال آینده دو محصول دیگر سایپا وارد بازار سوریه می شود، افزود: پس از گذشت دو سال، چهار محصول سایپا وارد بازار کشور سوریه شده است و من به سهم خود از مدیران سایپا و سیویکو تقدیر و تشکر می کنم.
سعیدی کیا ابراز امیدواری کرد: با انجام تولیدات مختلف، سطح اقتصادی دو کشور همچون سطح سیاسی بیشتر از قبل به همدیگر نزدیک شود.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز با بیان ناگسستنی بودن پیوند ملت ایران و سوریه، ابراز امیدواری کرد، این همکاری ها در آینده و در زمینه اقتصادی رنگ و بویی دیگر خواهد داشت و شرکت سایپا به عنوان بزرگترین خودروساز ایرانی در این همکاری سهم به سزایی ایفا خواهد کرد.
"مهرداد بذرپاش" ریشه همکاری ایران و سوریه را مربوط به سالیان پیش دانست و گفت: محصولات تولیدی شرکت سیویکو به مدت یک سال به بازار سوریه وارد شده و سایپا توسعه سبد محصولات را در دستور کار خود قرار داده است.
بذرپاش افزود: گروه سایپا محصول دیگری با عنوان مینیاتور را تا آخر امسال وارد بازار سوریه خواهد کرد و محصول دیگری با عنوان مروارید حداکثر تا پایان سال آینده وارد این بازار خواهد شد.
وی اظهار داشت: امروز نیز خودروی امیسا را که برگرفته از نام شهر حمص است، تقدیم ملت سوریه می کنیم.
مدیرعامل شرکت سیویکو نیز با اشاره به محصولات ایران که با استقبال خوبی از طرف مردم روبرو شده است، افزود: روند خوب این شرکت موجب شده بسیاری از مسئولان سوریه، برای همکاری با این شرکت ابراز تمایل نمایند.
"یوسف الهی شکیب" تاکید کرد: سیاست ابلاغ شده از طرف گروه سایپا به نحوی بوده که هم زمان با سودآوری مراحل تکمیل این شرکت را نیز به انجام می رساند.
به گفته شکیب، شرکت سیویکو به لحاظ منابع مالی و توان تخصصی پرسنل، ساختار مناسبی دارد و آماده ورود به فاز تکمیلی خود است.
مدیرعامل شرکت سیویکو افزود: سیویکو امروز بزرگترین شرکت تولید و خدمات پس از فروش به کشور سوریه را ایجاد کرده و این شرکت در تمامی شهرهای بزرگ دارای شبکه خدمات است.
وزیر صنایع کشور سوریه نیز با تشکر از گروه سایپا برای همکاری و تولید خورو در این کشور، گفت: پس از گذشت یک سال از راه اندازی کارخانه سیویکو، دومین محصول سایپا را وارد بازار می کنیم و از این تولیدات پشتیبانی خواهیم کرد.
"عیسی جونی" تولید خودرو را مهم توصیف کرد و افزود: آنچه برای ما اهمیت بیشتری دارد گسترش این همکاری و افزایش تولیدات است و امیدواریم در آینده ای نزدیک تولید قطعات خودروها نیز در این شرکت آغاز شود.
در پایان این آیین، با حضور مسئولان دو کشور از خودرو جدید امیسا رونمایی و از خط تولید این محصول بازدید شد.

دسته ها :
شنبه سیزدهم 4 1388
X