صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 192813
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
باقرزاده: دولت انگلستان شهامت ورود به پرونده حقوقی باغ قلهک را ندارد
رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: پس از گذشت پنج سال از اثبات حقانیت ایران در خصوص باغ قلهک، دولت انگلستان شهامت ورود به این پرونده را ندارد.
به گزارش روز شنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی بنیاد حفظ آثارو نشر ارزش های دفاع مقدس، سردار سرتیپ "میر فیصل باقرزاده" افزود: با وجود گذشت پنج سال از اثبات حقانیت جمهوری اسلامی ایران و غصبی بودن باغ قلهک توسط دولت انگلستان، تا کنون دولت انگلیس برای بازگرداندن این حق قانونی و مطالبه عمومی ملت ایران هیچ‌گونه گام موثر و مفیدی بر نداشته است و از ورود کارشناسی به این پرونده به شدت هراسان است.
وی با یادآوری سابقه حقوقی پرونده باغ قلهک و بی ارتباط بودن این پرونده با موضوع باغ سه هزار متر مربعی جمهوری اسلامی در منچستر، اظهار داشت: تا کنون برای اثبات حق جمهوری اسلامی ایران تلاش وسیعی در سطح قوه قضاییه، کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، دیوان محاسبات کشور و همچنین معاونت حقوقی ریاست جمهوری اسلامی ایران در این ماجرا تاکید کرده اند که به نظر می رسد زمینه برای احقاق حق بازپس گیری این مطالبه بحق ایران آماده شده است.
باقرزاده افزود: استمرار اشغالگری باغ قلهک به لحاظ حقوقی محاسبه و قابل تقویم می باشد که "عندالاقتضا" خسارت ناشی از دیرکرد تا دیه این حق قانونی مطالبه خواهد شد.
گفتنی است، باغ قلهک با وسعت 200 هزار متر مربع در یکی از بهترین نقاط شمال تهران در زمان ناصرالدین شاه به صورت عقد موقت سکنی در اختیار دولت وقت انگلستان قرار داده شده بود که با فوت طرفین قرار داد عقد باطل شد اما عوامل انگلستان طی دسیسه مرموزانه در زمان رضا شاه اقدام به تهیه سندی کردند که صحت آن طی بررسی های حقوقی مورد خدشه قرار گرفته است.

دسته ها :
شنبه سیزدهم 4 1388
X