صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 192803
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
ویروس "مایکل جکسون " در فضای سایبر    


در عنوان این پست الکترونیکی آمده است که متن این ایمیل، حاوی ضمیمه فشرده‌ای از آهنگ‌ها و تصاویر منتشر نشده مایکل جکسون است که هفته گذشته بر اثر حمله قلبی درگذشت.

به گزارش خبرنگار سرویس "فضای مجازی " خبرگزاری فارس، عصر ایران نوشت؛ شرکت امنیتی سوفوس به کاربران هشدار داد: ویروس اینترنتی از طریق ایمیل‌های ارسالی انبوه که مدعی‌اند حاوی آهنگ‌ها و عکس‌های انتشار نیافته از مایکل جکسون هستند، انتشار یافته است

سوفوس اعلام کرد: این ایمیل با عنوان «یادبود مایکل جکسون» منتشر و از نشانی sarah@michaeljackson.com This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it ارسال شده است.

بر اساس این گزارش، این ایمیل مدعی است حاوی ضمیمه فشرده‌ای از آهنگ‌ها و تصاویر منتشر نشده این خواننده آمریکایی است که هفته گذشته بر اثر حمله قلبی درگذشت.

سوفوس به کاربران رایانه هشدار داده این ضمیمه‌ها را باز نکنند زیرا به‌محض بازکردن در معرض آلودگی قرار می‌گیرند و پس از آلودگی، این ویروس به طور خودکار شروع به انتشار در میان کاربران اینترنتی دیگر می‌کند.

به گفته کارشناسان سوفوس، این ویروس علاوه بر ایمیل، به شکل اتوران از طریق حافظه‌های USB نیز منتشر می‌شود. مشاور ارشد فن‌آوری سوفوس نیز به کاربران توصیه کرد که با پاک کردن سریع این ایمیل خود را از گرفتاری از آلوده شدن به این ویروس نجات دهند.


دسته ها :
يکشنبه جهاردهم 4 1388
X