صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 193080
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
ایتالیا 70 روادید برای اغتشاشگران ایرانی صادر کرد
در ماجرای ناآرامی‌های اخیر ایران، ایتالیا در راستای سیاست های مداخله جویانه غرب، 70 روادید برای آشوبگران صادر و زمینه خروج آنها از کشور را فراهم کرد.
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ریانووستی روسیه، "فرانکو فراتینی" وزیر امور خارجه ایتالیا در این زمینه تاکید کرده که درهای سفارت کشورش در تهران برای افرادی که نیاز به روادید داشته باشند، باز است و ایتالیا تنها کشوری است که 70 ویزا برای شرکت کنندگان در تظاهرات اخیر تهران صادر کرده است.
ریانووستی افزود: پیشتر فراتینی به کرات به همکاران خود در اتحادیه اروپا پیشنهاد داده بود که موضع مشترکی از سوی اروپا در رابطه با صدور روادید برای شرکت کنندگان در اعتراضات اخیر در ایران تنظیم کنند.
به گزارش شبکه ایران فراتینی در نشست دو هفته پیش وزرای امورخارجه گروه هشت که در شهر آکیلای ایتالیا برگزار شده بود، تشریح کرد که که روادیدهایی که توسط سفارت این کشور در تهران صادر شده، تنها برای ورود و اقامت در خاک ایتالیا معتبر هستند.
خبرگزاری ریانووستی روسیه در بخش دیگری گزارش داد که پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران که محمود احمدی نژاد مجدد به‌عنوان رییس جمهور برگزیده شد، طرفداران نامزدهای ناکام انتخابات تظاهرات برگزار کردند که حدود دو هفته ادامه داشت.
بدنبال این رویدادها، مقامات ایران کشورهای خارجی و در راس آنها انگلیس را به دخالت در امورداخلی کشورشان و همچنین تحریک اغتشاشگران متهم کرده و دو تن از دیپلمات های این کشور را اخراج کرد.

دسته ها :
يکشنبه جهاردهم 4 1388
X