صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 193053
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
اعتراض دولت و مجلس ایران به کشورهای غربی
در پی شهادت مظلومانه مروه الشربینی یکی از مسلمانان مقیم آلمان در دادگاه شهر "درسدن" این کشور، دولت و مجلس ایران به عملکرد کشورهای غربی در قبال این مسئله اعتراض کردند.
** اعتراض تهران به دولت آلمان

در پی شهادت مظلومانه مروه الشربینی یکی از مسلمانان مقیم آلمان در دادگاه شهر درسدن، هربرت هونزوویتس سفیر جمهوری فدرال آلمان در تهران به وزارت امور خارجه فراخوانده شد.
به گزارش روز جمعه ایرنا، در پی شهادت مظلومانه مروه الشربینی یکی از مسلمانان مقیم آلمان در دادگاه شهر درسدن، هربرت هونزوویتس سفیر جمهوری فدرال آلمان توسط مدیرکل غرب اروپای این وزارتخانه فراخوانده شد و مراتب اعتراض دولت جمهوری اسلامی ایران به این اقدام غیر انسانی به وی ابلاغ شد.
بر اساس این گزارش، در این دیدار با اشاره به اهمال دولت آلمان در واکنش سریع به این جنایت هولناک ، بر مسوولیت این کشور برای تامین حقوق و امنیت اقلیت ها و نیز شهروندان مسلمان ساکن در خاک این کشور تاکید شد.
در این دیدار همچنین جنایت صورت گرفته در دادگاه شهر درسدن آلمان به عنوان نمونه دیگری از گسترش موج اسلام ستیزی در غرب اعلام و از برخورد گزینشی با موضوع حقوق بشر و بایکوت خبری شهادت مروه الشربینی انتقاد شد.

نمایندگان مجلس نیز در این خصوص واکنش نشان دادند.
** حاجی بابایی: شهادت زن محجبه مصری حمله به دموکراسی و آزادی بیان است
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی شهادت زن محجبه مصری را حمله به دین اسلام دانست و تاکید کرد: شهادت این بانوی محجبه همچنین حمله به دموکراسی و آزادی بیان است.

"حمیدرضا حاجی بابایی"در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا شهادت این بانوی محجبه ایرانی را نمونه کامل نقض حقوق بشر در غرب دانست و تاکید کرد: غربی که ادعای طرفداری از حقوق بشر و دموکراسی و آزادی بیان را می کند چگونه می تواند در مقابل چنین مساله بزرگی سکوت کند؟
رییس گروه پارلمانی دوستی ایران و آلمان گفت:اینکه فردی در مقابل چشمان قاضی و ماموران پلیس کشته شود و هیچکس اقدامی نکند نشان می دهد که تمامی شعارهای دموکراسی کشورهای غربی دروغین است.
وی تاکید کرد:این قتل به عنوان قتل یک فرد مطرح نیست بلکه حمله به تفکر و اندیشه و حمله به یک دین الهی است.
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این قتل حمله به دموکراسی و آزادی بیان است اظهار داشت: غربی ها به خود اجازه ندادند حتی این مساله را در رسانه های خود بیان کنند که البته این نشان دهنده این است که آنان تنها به منافع خود می اندیشند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود:غربی ها با عدم بیان این مساله از سوی رسانه هایشان نشان دادند که می خواهند بر روی این مساله سرپوش بگذارند و آن را کتمان کنند حال ما باید ببینیم که غربی ها چرا می خواهند این مساله را کتمان کنند.
وی افزود:کشورهای غربی با عناصر تبلیغاتی که در دست دارند می خواهند اثرات این قضیه را کاهش دهند و آن را به موضوع درجه چندم تقلیل دهند.
وی گفت:حقوق بشری که غربی ها از آن دم می زنند همه به نفع آنان است و آنان نگاه استکبارانه به جهان دارند.
حاجی بابایی با اشاره به اینکه کشورهای مسلمان باید نسبت به این مساله موضع بگیرند اظهار داشت:وقت آن رسیده که این نژاد پرستی ها با موضع شدید جهانیان رو به رو شود.


** کوثری: شهادت بانوی محجبه مصری نقض علنی حقوق بشر است
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اقدام تروریستی عناصر نژاد پرست آلمانی در به شهادت رساندن خانم "مروه شربینی" را در محل دادگاه محکوم و تاکید کرد:قتل بانوی محجبه مصری نقض علنی حقوق بشر است.

"اسماعیل کوثری" در گفت وگو با ایرنا این اقدام نژاد پرستانه را نابخردانه دانست و تاکید کرد: این خانم برای احقاق حق خودش به دادگاه مراجعه کرده بود که این نژاد پرست آلمانی در جلوی چشمان همسر و کودک خردسال این زن او را به شهادت رساند.
وی گفت:متاسفانه هنگامی که همسر این زن برای دفاع از همسرش به سمت او می رود از سوی ماموران مورد تیر اندازی قرار می گیرد و اینجا واقعا این سوال وجود دارد که چرا باید همسر این زن مورد تیراندازی نیروهای انتظامی قرار می گرفت؟
کوثری اظهار داشت:تاکنون در هیچ جای دنیا سابقه نداشته است که فردی با چنین جسارتی در دادگاه فردی را به قتل برساند و ماموران انتظامی و امنیتی عکس العملی نشان ندهند.
وی با اشاره به اینکه این عمل نشان دهنده دروغین بودن دموکراسی و حقوق بشر در کشورهای غربی است تاکید کرد: تمامی شعارهای سردمداران این کشورها دروغین ،پوچ و توخالی است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود:جنایت هایی که توسط این افراد صورت می گیرد نشان دهنده بی منطق بودن این افراد وحشی و بی منطق در مقابل مسلمانان است.
کوثری با اشاره به اینکه این فاجعه دلخراش نشان دهنده عمق خباثت و پلیدی غربی ها است اظهار داشت:قتل بانوی محجبه مصری نقض علنی حقوق بشر است.

** سروری: شهادت زن محجبه مصری پرده از چهره دموکراسی غرب برداشت
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شهادت زن محجبه مصری در دادگاهی در آلمان ، دروغین بودن دموکراسی غربی ها را آشکار کرد و نشان داد که دموکراسی که غربی ها از آن صحبت می کنند پوچ و توخالی است.

"پرویز سروری" در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: چهره واقعی غرب در مسائلی خلاصه می شود که امروز در آلمان به نمایش گذاشته شده است، وضع استانداردهای دوگانه در زندگی بشریت، درجه بندی شهروند درجه یک و دو و وضع قوانین و مقررات به نفع کشورهای خودی ، همه در غالب دموکراسی غرب در کشورهای غربی خصوصا آلمان بروز پیدا کرده است.
سروری با اشاره به اقدام تروریستی عناصر نژاد پرست آلمانی در به شهادت رساندن ناجوانمردانه خانم "مروه شربینی" در محل دادگاه اظهار داشت:این قتل نمونه کامل جنایت بشری و حادثه تروریستی است که از سوی رسانه های غربی نادیده گرفته شد.
وی تاکید کرد:ما از سوی رسانه های غربی شاهد کوچکترین عکس العملی نبودیم و آنان تلاش کردند این مساله را کوچک و جزئی نشان دهند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز نقاب های زیبایی که تحت نام حقوق بشر بر چهره لیبرال دموکراسی غربی ها زده شد برداشته شده است.
وی افزود:متاسفانه غربی ها تلاش می کنند چهره اسلام را مخدوش کنند و چهره خود را در جهان پاک و مطهر نشان دهند ولی به آنان می گوییم که با این فعالیت ها و اقدامات نه تنها چهره اسلام مخدوش نمی شود بلکه محبوبیت اسلام بیشتر می شود.

** انتقاد نایب رییس کمیسیون قضایی از سکوت رسانه های غربی در قبال قتل زن محجبه مصری
نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوق مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:رسانه های غربی با سکوت مرگبار در مقابل قتل زن محجبه مصری نشان دادند دارای ماهیتی استکباری و دوگانه هستند.

"فرهاد تجری" در گفت وگو با ایرنا با اشاره به اینکه قتل زن محجبه مصری ماهیت استکباری غربی ها را آشکار کرد اظهار داشت:این اقدام دست کشورهایی را که دم از آزادی و دموکراسی غربی را می زنند را رو کرد.
وی تاکید کرد:امروز کشورهای غربی از دموکراسی به عنوان ابزاری علیه کشورهای جهان سوم استفاده می کنند و بدین وسیله سعی می کنند این کشورها را تحت سیطره خود درآورند و از روحیه آزادی دور کنند.
نماینده مردم قصر شیرین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:این حرکت غربی ها نشان داد که آنان برای سروری بر جهان از هیچ کاری فروگذار نیستند و تلاش می کنند به هر نحوی بر جهان حکمرانی کنند.
تجری با اشاره به اینکه رسانه های غربی در قابل قتل این زن محجبه سکوت اختیار کردند گفت:دوگانگی در برخورد و سکوت مرگبار این رسانه ها بر این مساله تاکید دارد که آنان دست نشانده هایی هستند که برای پیروزی صاحبانشان از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند.


** نماینده اصولگرا:شهادت زن محجبه مصری روحیه نژادپرستانه غربی ها را آشکارکرد
عضو فراکسیون اصولگرایان و نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن شهادت زن محجبه مصری تاکید کرد:شهادت زن محجبه مصری ماهیت استکباری و روحیه نژاد پرستانه غربی ها را آشکار کرد.

"محمد حسین فرهنگی" در گفت وگو با ایرنا این جنایت را بسیار تاسف بار و ناجوانمردانه دانست و گفت:این جنایت نشان داد کشورهایی که مدعی دفاع از حقوق بشر هستند اصلا اهمیتی به این موضوع نمی دهند و تنها در هر جایی که به نفعشان باشد دم از حقوق بشر می زنند.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تمامی کشورهای اسلامی باید اعتراض خود را به گوش غربی ها برسانند اظهار داشت:غربی ها باید رفتار خود را اصلاح کرده و دست از این کارهایشان بردارند.
وی گفت:اعمال و رفتار غربی ها بر خلاف شعارها و ادعاهایشان است و همین مساله باعث می شود سلامت انسان ها در جوامع غربی به خطر بیافتد.
فرهنگی افزود:قتل این زن محجبه در حضور فرزند و همسرش دروغین و پوچ بودن ادعاهای غربی ها را ثابت کرد و نشان داد که دموکراسی غربی کاملا دروغین است.

دسته ها :
جمعه نوزدهم 4 1388
X