صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 192909
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
اعتراض دانشجویان ایران به قتل وحشیانه مروه الشربینی
دانشجویان دانشگاه های تهران، صنعتی شریف و صنعتی امیرکبیر نسبت به قتل وحشیانه مروه الشربینی (شهیده حجاب) اعتراض کردند.
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از جنبش عدالتخواه دانشجویی، در متن طومار اعتراضی اعتکاف های دانشجویی، آمده است: بدینوسیله ما دانشجویان دانشگاه های تهران، صنعتی شریف و صنعتی امیرکبیر نقض حقوق بشر، نقض آزادی های مذهبی، دامن زدن به اسلام هراسی به وسیله ابراز خشونت علیه مسلمانان و ترور دانشجوی مسلمان "مروه الشربینی" را به جرم حجاب در آلمان محکوم می کینم و صریحا از دولت آلمان و سایر کشورهای غربی می خواهیم از تداوم جنایت علیه مسلمین، نقض حقوق بشر، آزادی های مذهبی و حقوق شهروندی دست برداشته و عاملان این جنایت بزرگ را هر چه سریعتر محاکمه بنمایند.
"مروه الشربینی"، زن 32 ساله که از سوی مطبوعات مصر لقب «شهیده حجاب» گرفته است پس از آنکه به خاطر داشتن حجاب و روسری مورد توهین یک جوان در شهر درسدن آلمان قرار گرفت چهارشنبه گذشته با حضور در دادگاه از او شکایت کرد اما متهم در دادگاه و مقابل چشمان قاضی، این زن را با ضربات چاقو به قتل رساند!
«آلیکس دبلیو» جوان 28 ساله روسی تبار متهم است که در اوت 2008 زمانی که «مروه» و دخترش در یک پارک کودکان مشغول بازی بودند مزاحم این زن شده و او را به خاطر محجبه بودن «تروریست» خوانده است.
جسد این زن که در زمان قتل باردار بود اخیرا به زادگاهش در مصر بازگردانده شد و هزاران مصری خشمگین روز دوشنبه در تشییع جنازه این زن اهل شهر اسکندریه شرکت کردند.
این حادثه که منجر به مجروح شدن شوهر این زن نیز شده ، خشم مصری ها را برانگیخته به نحوی که بسیاری از آنها واکنش آلمان به این حادثه را خفیف دانسته اند.
الشربینی و شوهرش در سال 2003 برای گذراندن دوره دکتری به آلمان سفر کردند.
در حادثه منجر به قتل این زن، شوهر وی توسط نیروهای امنیتی هدف شلیک گلوله قرار گرفت و اکنون در بیمارستان به سر می برد. وی زمانی که برای دفاع از همسرش در مقابل فرد ضارب وارد عمل شده بود به اشتباه از سوی نیروهای پلیس هدف قرار گرفت.
فرزند خردسال این زن و شوهر نیز که شاهد این حوادث بود برای معالجه تحت نظر روانشناس قرار دارد.

دسته ها :
جمعه نوزدهم 4 1388
X