صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 238678
تعداد نوشته ها : 109
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

جنایت توسط تروریست ها شکنجه در شبکه عنکبوت! (خبر ویژه)

روزنامه اعتماد ملی ادعای کشته شدن یک جوان در زندان اوین را تکذیب کرد. رسانه ها و خبرگزاری های خارجی به همراه سایت های ضدانقلاب مقیم خارج و برخی سایت های وابسته به افراطیون حزب مشارکت (نظیر نوروز) و نهضت آزادی در داخل پریروز به طور همزمان مدعی شدند «سهراب اعرابی که پس از بازداشت در تظاهرات در زندان اوین به سر می برده، بر اثر شکنجه در اوین کشته شده است.» به جز خبرگزاری ها و مطبوعات غربی، رسانه هایی چون بی بی سی، دویچه وله، رادیو فردا، صدای آمریکا، اخبار روز و ایران امروز، نوروز و امروز (وابسته به حزب مشارکت)، رادیو زمانه و روز آن لاین و... ده ها سایت مشابه ضمن انتشار این خبر کذب به تحلیل و تفسیر خبر پرداخته بودند.
اما ارگان حزب اعتماد ملی وابسته به مهدی کروبی که پیگیر اخباری از این دست بوده، ضمن تکذیب شایعه مذکور تصریح کرد: «بستگان سهراب اعرابی که در جریان ناآرامی های پس از انتخابات کشته شده، در تماس با روزنامه خبرسازی های رسانه ای خارج از کشور را تکذیب کردند. رسانه های خارجی مدعی شده اند اعرابی در اوین کشته شده حال آن که به گفته اعضای خانواده اش، او روز 25 خرداد در میدان آزادی بر اثر اصابت تیر کشته شده و هیچگاه بازداشت نشده و به زندان اوین منتقل نشده است».
سناریوسازی همزمان رسانه های زنجیره ای (شبکه عنکبوت) درباره یکی از کشته شدگان اغتشاشات 25 خرداد که مشابه آن درباره مرگ مشکوک خانم ندا آقاسلطان انجام گرفت، احتمال پروژه ای بودن این قتل ها از سوی سرویس های جاسوسی بیگانه و گروهک های تروریست و سپس مظلوم نمایی و تحریک عواطف را تقویت می کند.
گفتنی است در اقدامی هماهنگ با شایعه سازان، بلافاصله گروهک کمپین حقوق بشر نیز فعال شد و از طریق انتشار بیانیه هایی تلاش کرد جمهوری اسلامی را به شکنجه بازداشت شدگان متهم کند.


دسته ها :
سه شنبه بیست و سوم 4 1388
X