صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 238753
تعداد نوشته ها : 109
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
باهنر: موسوی دچار توهم است

محمدرضا باهنر در گفت وگویی مفصل، ضمن پاسخ مستدل به ادعای تقلب در انتخابات، میرحسین موسوی را غیرمنطقی و دچار توهم خواند.
نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در گفت وگویی تفصیلی با روزنامه اعتماد ملی، به برخی شبهات انتخاباتی پاسخ گفت و ادعاهای مطرح شده در مورد تقلب و مهندسی آراء را غیرمنطقی و بی اساس خواند.
محمدرضا باهنر در مورد ادعای موسوی و کروبی در مورد جابجایی آراء گفت با توجه به سیستم انتخاباتی کشور جابجایی چندین میلیون رای غیرممکن است.
باهنر دلیل خود برای غیرممکن خواندن این موضوع را اینگونه بیان کرد: سر هر صندوق بین 20 تا 25 نفر فعال هستند... آنها برای اینکه بخواهند یک تخلف را سازماندهی کنند باید یک کلاس کارآموزی دو ساله داشته باشند که یاد بگیرند چگونه تقلب کنند و در قدم بعدی یاد بگیرند چگونه همدیگر را لو ندهند و بعد چه کار کنند که مردمی که رای می دهند متوجه نشوند و الی آخر...
باهنر در پاسخ به این شبهه که مجری و ناظران انتخابات همسو بوده اند، به انتخابات دوم خرداد 1376و دوره دوم شورای شهر تهران اشاره کرد و گفت در دوم خرداد، مجری و ناظران از جناح راست بودند اما برنده از جناح چپ بود و در انتخابات شورای شهر برعکس.
نایب رئیس مجلس در ادامه علت عدم تمکین موسوی نسبت به نتیجه انتخابات را توهم پیروزی خواند و گفت رقبا باید ظرفیت برد و باخت در رقابت را داشته باشند.
وی در مورد بازداشت عده ای در جریانات اخیر گفت هیچ نظامی اپوزوسیون خارج از نظام را نمی پذیرد. وی با اشاره به بیانیه ها و صحبت های تحریک آمیز این افراد از سخنان همسر هاشمی رفسنجانی در روز رای گیری یاد کرد که به مردم گفته بود به خیابان بریزند و حقشان را بگیرند.
همچنین باهنر در دفاع از عملکرد دولت گفت، ما همه کارهای احمدی نژاد را تایید نمی کنیم و به او نمره 20 نمی دهیم اما برآوردهای ما در مورد دولت نهم مثبت است و در مجموع در میان دولت های پس از انقلاب، به این دولت رتبه اول را می دهیم.
باهنر در مورد دلایل رویکرد گسترده مردمی به دولت نهم به مورد جالبی اشاره کرد: در منطقه کهنوج و جیرفت در حدود 150 تا 200 خانوار زندگی می کنند که در تاریخ بشریت نتوانسته اند بروند زیر سقف زندگی کنند. یعنی کپرنشین بودند زمستان و تابستان در کپر زندگی می کردند که با مصالح بنایی روی سر آنها نبود، 30 سال هم از انقلاب گذشته و تغییری در شرایط آنها اتفاق نیفتاده بود؛ اما ظرف این سه سال برای همه آنها خانه ساخته شد به خاطر همین اعلام کردند که در کهنوج و جیرفت و مناطقی از این دست آرای احمدی نژاد 90درصد است. من هم با ترس هم باجدیت، می گفتم آن 10درصد چرا به احمدی نژاد رای ندادند.
نایب رئیس مجلس در مورد درخواست غیرقانونی موسوی برای ابطال انتخابات گفت به موسوی گفته است به جای این حرف بگویید از این پس هر کس رای نیاورد رئیس جمهور شود!

دسته ها :
پنج شنبه اول 5 1388
X