صفحه ها
دسته
وبلاگ

سایت

آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 192826
تعداد نوشته ها : 171
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
امیدوار به آینده باشید و مردم را امیدوار کنید

خبرگزاری فارس: آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید گفت: نسبت به آینده هم امیدوار باشید و هم امیدوار کنید که افراد از حالت انفعالی، نگرانی زیاد، یاس و نا‌امیدی خارج شوند.


گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار مدیران و مسئولان خبرگزاری فارس در مشهدالرضا اظهار داشت: فعلاً شرایط حاکم بر جامعه، شرایط خاصی است و زمان هوشیاری بیشتری را می‌طلبد که البته من نسبت به آینده خوشبین و امیدوار هستم.
وی در ادامه گفت: نسبت به مسائل الان نباید زیاد نگران باشید، زیرا ما تجربه داریم و هر زمان که کشور دچار مشکلی شده ‌دست لطف خداوند آمده ‌و حمایت کرده و مشکل از کشور ما برطرف شده است.
آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به اینکه هم به آینده امیدوار باشید و هم امیدوار کنید، افزود: نسبت به آینده هم امیدوار باشید و هم امیدوار بکنید که افراد از حالت انفعالی، نگرانی زیاد، یاس و نا‌امیدی خارج شوند.
وی خاطرنشان کرد: دشمنان ما خیرخواه ما نیستند و منتظر هستند وسیله‌ای برای برهم زدن کشور پیدا کنند و همچنین گاهی ممکن است از ما نیز تعریف کنند اما به یقین آنها خیرخواه نیستند و نظر آنها سوء استفاده است.
این مرجع تقلید در ادامه سخنانش تصریح کرد: متاسفانه روح اجتماعی زیستن در جامعه ما کم شده و اگر روح اجتماعی زیستن در مسائل سیاسی تقویت شود اکثر مشکلات ما حل خواهد شد.
آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: باید به تمام افراد سفارش کرد که از یک ادبیات دوستانه و محبت‌آمیز استفاده کنند، زیرا ادبیات خشن که متاسفانه در صدا و سیمای ما هم وجود دارد هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد.
وی در ادامه اضافه کرد: اگر در سخنان از ادبیات خوب و دوستانه استفاده شود در کشور امنیت هم نیز برقرار خواهد بود.
وی درباره کار رسانه‌ها در کشور نیز اظهار داشت: کار رسانه بسیار حساس است زیرا اگر مطلبی کم و زیاد شود ممکن است راست به دروغ، خیرخواهی به تهمت و ... تبدیل شود.
این مرجع تقلید در پایان تاکید کرد: در انعکاس اخبار باید دقت زیاد شود و از سلیقه‌های شخصی و خواسته‌های خود نباید در خبر استفاده کرد.


دسته ها :
جمعه دوم 5 1388
X