صفحه ها
دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 242384
تعداد نوشته ها : 109
تعداد نظرات : 6
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

احمدی نژاد در دیدار وزیر امور خارجه امارات :
 گسترش روابط کشورهای منطقه عامل اصلی خنثی شدن توطئه هاست

رییس جمهور تاکید کرد که گسترش و افزایش همکاری کشورهای منطقه عامل اصلی پیشرفت و جلوگیری از تحمیل مشکلات مستکبران به ملت هاست.
به گزارش ایسنا، دکتر محمود احمدی نژاد سه شنبه شب در دیدار وزیر امور خارجه امارات متحده عربی، مناسبات و روابط کشورهای منطقه از جمله ایران و امارات را به نفع ملت های دو کشور و منطقه دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری ها با کشورهای منطقه از جمله امارات متحده عربی محدودیتی ندارد.
وی با اشاره به حجم بالای مبادلات تجاری ایران و امارات متحده عربی گفت: باید از همه ظرفیت های فراوان تهران و ابوظبی استفاده کرد.
وزیر امور خارجه امارات متحده عربی نیز در این دیدار روابط با جمهوری اسلامی ایران را برای امارات متحده عربی مهم دانست و تصریح کرد: ابوظبی خواستار گسترش و افزایش نامحدود مناسبات همکاری ها با تهران در بخش های مختلف است.

پنج شنبه نوزدهم 9 1388


وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه از نشست گروه 8 پیام جدیدی دریافت نکردیم از تدوین یک بسته پیشنهادی از سوی ایران در حوزه های مختلف بین المللی خبر داد.
منوچهر متکی در نشست رسانه ای مشترک خود با وزیر امور خارجه کشور عمان، درباره بیانیه نشست پایانی گروه 8 گفت: از نشست گروه 8 پیام جدیدی دریافت نکردیم. متکی با اشاره به پایان یافتن این نشست در شب شنبه افزود: بنابر اخبار منتشر شده، اعضا در زمینه های مختلف، دیدگاه های متفاوتی داشتند که در برخی حوزه ها منجر به توافق همه جانبه نشد.
وی با بیان اینکه «مواضع ایران روشن است»، تصریح کرد: ما مباحث کلی در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، امنیتی و بین المللی را در قالب یک بسته پیشنهادی در دست تدوین داریم و این بسته را مبنای خوبی برای گفت وگو درباره مسائل امروز که منطقه و جهان با آن دست به گریبان است، می دانیم.
رئیس دستگاه دیپلماسی ایران خاطر نشان کرد: اگر حرف جدیدی منتقل شود پاسخ آن را خواهیم داد. متکی همچنین با اشاره به برخی همکاری های اقتصادی و امنیتی میان کشورهای ایران و عمان، به توافقنامه امنیتی میان دو کشور اشاره کرد و از امضا و تبادل این توافقنامه در آینده ای نزدیک خبر داد.
وی این توافقنامه را «سمبل همکاری های صمیمانه، استراتژیک و مفید کشور در حفظ ثبات و امنیت منطقه» خواند.
در ادامه این نشست، وزیر امور خارجه کشور عمان درباره سفر پادشاه این کشور به ایران گفت: سفر جناب سلطان قابوس بن سعید به ایران به قوت خود باقی است و به زودی انجام می شود.
یوسف بن علوی اضافه کرد: بخشی از گفت وگوی ما برای انجام ترتیباتی برای این سفر و تنظیم پروتکل هایی در این زمینه است.
وی پیش بینی کرد روابط دو کشور ایران و عمان در پی سفر پادشاه عمان به تهران وارد مرحله جدیدی شود.
تاکید رئیس جمهور
بر افزایش روابط ایران
و کشورهای منطقه
رئیس جمهور گسترش مناسبات و همکاری های کشورهای منطقه را به نفع ملت ها و جهان اسلام دانست و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران سیاست راهبردی توسعه روابط با کشورهای همسایه و منطقه را همچون گذشته و با قدرت بیشتر پیگیری می کند.
به گزارش سایت اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر محمود احمدی نژاد ظهر دیروز در دیدار وزیر امور خارجه عمان، اظهار داشت: تهران آماده تعمیق و توسعه حداکثری روابط با مسقط و انتقال تجربیات در عرصه های گوناگون است.
رئس جمهور با بیان اینکه مناسبات و همکاری های ایران و عمان نمونه و الگو است، گفت: روابط برادرانه دو کشور به سرعت رو به گسترش و افزایش است.
یوسف بن علوی وزیر امور خارجه عمان نیز در این دیدار انتخاب مجدد دکتر احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور را نویدبخش توسعه روزافزون مناسبات جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه برشمرد و تصریح کرد: عمان خواستار گسترش و افزایش همکاری ها و روابط با جمهوری اسلامی ایران در عرصه های گوناگون است.

متکی : در حال تدوین یک بسته پیشنهادی هستیم

 
دسته ها : سیاست خارجی
يکشنبه بیست و یکم 4 1388
X